Jak utworzyć grupę na messengerze?

Estimated read time 4 min czytania

W jaki sposób założyć grupę na Messengerze?

Wiele osób zadaje sobie pytanie jak utworzyć grupę na Messengerze? Messenger bez wątpienia to aplikacja, która cieszy się ogromną popularnością. Aplikacja ta umożliwia darmową komunikację na odległość w dodatku jest bardzo prosta w obsłudze. Przy jej pośrednictwie prowadzić można także grupowe rozmowy. Zatem jak założyć grupę na Messengerze? Na czym polega konwersacja grupowa Messenger?

Założenie i konfiguracja grupy na Messengerze

Jak stworzyć grupę na Messengerze? Aby móc założyć grupę, należy kliknąć ikonę, która przedstawia ołówek. Ikonę tą znajdziemy w prawym górnym rogu. Następnie wpisujemy znajomych, którzy docelowo mają znaleźć się w naszej grupie. Bezpośrednio po wybraniu wszystkich osób oraz kliknięciu opcji „OK”, która także znajduje się w górnym prawy rogu, grupa już zostanie założona. Jednak pozostaje w dalszym ciągu pytanie, jak grupę tą skonfigurować, aby zwiększyć możliwie najbardziej komfort użytkowania. W tym celu możemy się posługiwać kolorami czatu oraz nickami.

Pora na to jak zrobić czat grupy na Facebooku oraz na konfigurację grupy. Korzystanie z grupowego czatu ułatwi także nadanie mu charakterystycznej nazwy, co pozwoli nam odróżnić go od innego rodzaju rozmów. W celu podobnym zmienić także można samo zdjęcie rozmowy. Jak tego dokonać? Aby móc zmienić nazwę czatu, wystarczy po prostu wybrać ikonkę okrągłą z „i” w samym środku, a następnie trzy ustawione pionowo kropki, które się pojawią w tym samym miejscu. Wówczas wyświetlą się nam przeróżne komendy. Gdy chcemy zmienić nazwę, to wystarczy wpisać nazwę oraz wybrać opcję „zapisz”. Podczas wyboru zmiany zdjęcia grupy można wybrać wśród zdjęć znajdujących się w galerii czy też po prosty zrobić całkiem nowe zdjęcie. Po wybraniu zdjęcia, wystarczy jedynie je zapisać.

Czytaj również  Lupa w telefonie - szkło powiększające

Jak stworzyć grupę na messengerze – Instrukcja krok po kroku

Po wybraniu ikonki okrągłej z „i” pośrodku jest także możliwe dodanie nowych osób do danej grupy. Aby to zrobić wystarczy, że wejdziemy w zakładkę o nazwie „Członkowie”. Później dotykamy plusa w górnym prawym rogu, wybrać nowych użytkowników do danej grupy oraz zatwierdzić tenże wybór.

Można wybrać również opcję „Nicki”, co nam umożliwi zmianę nazwy znajomych. Bardzo ważne jest to, że nowe nazwy widoczne będą jedynie na tej konkretnej grupie. Dzięki temu mamy możliwość wprowadzenia do naszej rozmowy elementów humorystycznych oraz także zaznaczyć odrębność tejże zamkniętej grupy osób, które korzystają z grupowego czasu, a do tego nadać rozmowie nieco intymności.

Ostatnią opcją jest kolor oraz emotki. Dzięki nim możemy czat uczynić na pewno bardziej przystępnym pod względem wizualnym oraz także zindywidualizowanym. Opiszmy jak stworzyć grupę na messengerze w kilku krokach:

  1. Uruchom aplikację Messenger
  2. W głównej zakładce Czaty wybierz ikonkę ołówka w prawym górnym rogu
  3. Wybierz osoby, które mają uczestniczyć w grupie
  4. Kliknij Ok grupa zostanie utworzona

Jak widzimy na załączonym obrazku tworzenie grup na Messengerze nie jest wcale skomplikowane. Co więcej jest to bardzo proste. Za pierwszym razem można skorzystać z powyższej instrukcji, a z każdym kolejnym będzie nam już to szło niczym „z płatka”. Z grup na Messengerze korzysta coraz więcej osób. Co ciekawe nie są to jedynie osoby młode oraz młodzież, ale także osoby w średnim wieku oraz starsze. Uwielbiamy ten komunikator.

Sprawdź również

A to znasz?

1 Comment

Dodaj swój
  1. 1
    Asia

    A co widzi osoba usunięta z grupy przez administratora? Czy dostaje powiadomienie kto ją usunął? Czy poprostu znika jej grupa ? Jak to wygląda? Bede wdzieczna za odpowiedź, bo nigdzie nie moge znalezc tych informacji.

+ Dodaj komentarz