Technologia

Jak usunąć znajomych na Snapie?

Ostatnia aktualizacja 21 marca 2024 przez Redakcja

Snapchat, popularna aplikacja do wysyłania wiadomości, również umożliwia dodawanie znajomych do listy kontaktów. Jednak czasami z różnych powodów możemy zdecydować się usunąć kogoś ze swojej listy znajomych na Snapie. Czy to z powodu zmian w relacji, chęci zachowania prywatności, czy po prostu konieczności przeczyszczenia swojej listy kontaktów, proces usuwania znajomych na Snapie może być prosty, ale nie zawsze oczywisty dla wszystkich użytkowników. W niniejszym artykule przyjrzymy się krok po kroku, jak usunąć znajomych na Snapie i jakie opcje oferuje ta aplikacja w tej kwestii.

Czy jak usunę kogoś ze Snapa to on to zobaczy?

Gdy usuwasz kogoś ze swojej listy znajomych na Snapchacie, ta osoba nie otrzymuje powiadomienia ani żadnego komunikatu o tym, że zostałaś/usunięty.

Po prostu przestajecie być wzajemnie widoczni na liście znajomych. Osoba, którą usunąłeś, nie będzie mogła zobaczyć Twoich treści ani przesyłać do Ciebie wiadomości, chyba że ponownie dodasz ją jako znajomego.

 Jednakże, jeśli ta osoba ma zainstalowane ustawienia „Widoczność Moja Historia” na „Wszyscy”, wciąż będzie mogła zobaczyć Twoje publiczne treści, chociaż nie będzie już mogła otrzymywać prywatnych wiadomości od Ciebie.

Jak usunąć kogoś ze znajomych na Snapie?

jak usunac znajomego ze snapchat

Istnieją 3 różne sposoby na usunięcie znajomych ze swojej listy kontaktów na Snapchat. Poniżej znajdziesz dokładne instrukcje opisujące krok po kroku ja usunąć znajomego ze Snapa.

 1. Z listy znajomych:
  • Uruchom aplikację Snapchat i wybierz swój profil, przesuwając w dół pasek menu.
  • Następnie dotknij opcji „Moi znajomi”, aby zobaczyć listę swoich znajomych.
  • Przewiń listę, aby znaleźć osobę, którą chcesz usunąć, a następnie dotknij i przytrzymaj jej imię.
  • Pojawi się menu; wybierz opcję „Zarządzaj przyjaźnią”, a następnie „Usuń znajomego”.
  • Potwierdź decyzję, wybierając „Usuń”.
 2. Z kanału czatu:
  • Uruchom Snapchat i przejdź do karty „Kanał czatu” na dole ekranu.
  • Dotknij i przytrzymaj imię osoby, którą chcesz usunąć.
  • Wybierz „Znajomi” i następnie „Zarządzaj”, aby edytować swoje połączenia.
  • Wybierz „Usuń znajomego” i potwierdź decyzję, wybierając „Usuń”.
 3. Korzystając z pola wyszukiwania:
  • Uruchom aplikację Snapchat i przejdź do paska wyszukiwania.
  • Wpisz imię osoby, którą chcesz usunąć, lub zaloguj się w pasku wyszukiwania.
  • Wybierz profil tej osoby, a następnie kliknij przycisk „Więcej” w prawym górnym rogu.
  • Wybierz kartę „Przyjaźnie” i dalej „Usuń znajomego”.
  • Potwierdź decyzję, wybierając „Usuń” w oknie potwierdzenia.
Czytaj również  Znak specjalny w haśle - !@#$%

Postępując zgodnie z powyższymi krokami, będziesz mógł usunąć wybraną osobę ze swojej listy znajomych na Snapchacie.

Jak usunąć zaproszenie do znajomych na Snapie?

jak usunac zaproszenie do znajomych

Aby usunąć zaproszenie do znajomych na Snapchacie, wykonaj następujące kroki:

 1. Uruchom aplikację Snapchat na swoim urządzeniu.
 2. Przejdź do sekcji „Znajomi”, naciskając na ikonę „Profil” w lewym górnym rogu ekranu, a następnie przesuwając w dół, aby otworzyć listę znajomych.
 3. W górnej części ekranu zobaczysz dwie zakładki: „Dodaj znajomych” i „Zaproszenia”. Wybierz zakładkę „Zaproszenia”.
 4. Znajdziesz tu listę osób, które wysłały Ci zaproszenia do znajomych, ale które jeszcze nie zostały przez Ciebie zaakceptowane.
 5. Aby usunąć zaproszenie od danej osoby, wystarczy dotknąć i przytrzymać jej nazwę na liście zaproszeń.
 6. Po chwili pojawi się menu z opcją „Anuluj zaproszenie”. Dotknij tej opcji, aby anulować wysłane zaproszenie.

Po wykonaniu tych kroków, zaproszenie do znajomych zostanie anulowane, a osoba, która je wysłała, nie będzie miała już możliwości dołączenia do Twojej listy znajomych, dopóki nie wyślesz jej ponownie zaproszenia.

Jak usunąć wszystkich znajomych na Snapie?

Pamiętaj, że raz usunięci znajomi nie będą mogli już odbierać Twoich snapów ani kontaktować się z Tobą przez Snapchata, dopóki ich ponownie nie dodasz do listy znajomych.

Kiedy warto usunąć znajomych ze Snapchat?

Decyzja o usunięciu znajomych ze Snapchatu może być uzasadniona z różnych powodów i zależy od indywidualnych preferencji oraz okoliczności.

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, kiedy warto usunąć znajomych ze Snapchata, ale istnieje kilka sytuacji, w których może to być rozsądne:

 1. Zmiana relacji: Jeśli relacja z daną osobą uległa pogorszeniu lub przestała być dla Ciebie ważna, możesz zdecydować się na usunięcie jej ze Snapchata. Może to dotyczyć bycia związkiem, przyjaźnią lub innym rodzajem relacji.
 2. Ochrona prywatności: Jeśli chcesz zachować swoją prywatność i ograniczyć dostęp do swoich treści tylko dla wybranych osób, usuwanie niektórych znajomych może być uzasadnione.
 3. Nadmiar treści: Jeśli otrzymujesz zbyt wiele snapów lub historii od danej osoby i czujesz, że przekracza to Twoje granice komfortu, możesz zdecydować się na usunięcie jej ze swojej listy znajomych.
 4. Unikanie toksycznych relacji: Jeśli kontakt z daną osobą powoduje u Ciebie stres, negatywne emocje lub toksyczność, może być korzystne dla Twojego zdrowia psychicznego usunięcie jej ze Snapchata.
 5. Czyszczenie listy znajomych: Czasami warto przeczyścić swoją listę znajomych, usuwając osoby, z którymi utraciliśmy kontakt lub których nie chcemy już mieć na liście znajomych.
 6. Bezpieczeństwo: Jeśli masz obawy dotyczące bezpieczeństwa swojego lub innych osób związanych z danym znajomym na Snapchacie, np. podejrzewasz, że ktoś może Cię szpiegować lub nadużywać Twojej prywatności, usunięcie go może być uzasadnione.
Czytaj również  Internetowi przyjaciele - Czy są nimi na prawdę?

Warto pamiętać, że usunięcie znajomego ze Snapchata nie zawsze oznacza koniec relacji, ale może pomóc w utrzymaniu zdrowych granic, ochronie prywatności i poprawie jakości swojego doświadczenia korzystania z aplikacji.

Pamiętaj również o tym, że usunięcie znajomego zmniejsza zdobywane punkty na Snapie, więc jeśli ma to dla Ciebie znaczenie warto przemyśleć ten krok.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *