Redakcja

Cieszymy się, że możemy tworzyć dla was artykuły. Zapraszamy do lektury.

Jak usunąć stronę w wordzie?

Posted by

jak usunąć stronę w wordzie

MS Word to dla wielu osób podstawowy program do tworzenia dokumentów tekstowych, jego obsługa czasem może stanowić problem, ale gdy pozna się podstawowe komendy program staje się przyjazny. Jesteś tutaj bo zadajesz pytanie jak usunąć stronę w Wordzie, a wbrew pozorom jest to zadanie bardzo proste i pokażemy Ci krok po kroku jak usunąć pustą stronę w wordzie oraz każdą inną.

Jak usunąć stronę w wordzie?

Istnieje kilka metod usuwania strony w wordzie, najprostszą prezentujemy w kolejnym akapicie, ale jeżeli chcesz postępować zgodnie z oficjalną metodą to musisz wykonać poniższe kroki:

 1. Kliknij w dowolne miejsce na stronie, która ma zostać usunięta.
 2. Wciśnij kombinację klawiszy CTR + G
 3. W oknie, które się pojawi wpisz „\page”
 4. Kliknij Enter i wybierz opcję zamknij
 5. Kliknij przycisk Delete albo Backspace
 6. Strona zostanie usunięta

Jak widzisz jest tu dość sporo kroków, cały proces usuwania strony zajmuje co prawda mniej niż minutę, ale lepiej skrócić go do metody opisanej poniżej. Jeżeli masz zainstalowany system macOS cała procedura wygląda podobnie, z tą różnicą, że musisz wcisnąć klawisze Opcja+⌘+G.

Jak usunąć pustą stronę w wordzie?

Tan prawdę mówiąc, usunięcie pustej strony w wordzie nie różni się niczym od usunięcia strony z grafiką czy tekstem, a może jest nawet łatwiejsze. Jeżeli skorzystasz z wyżej opisanych metod bez problemu usuniesz pustą stronę, możesz skorzystać również z poniżej opcji:

 1. Ustaw kursor na początku pustej strony
 2. Wciśnij na klawiaturze „Backspace” albo „Delete”
 3. Pusta strona zostanie usunięta

Jak widzisz jest to bardzo prosta metoda, pusta strona pojawia się, gdyż są na niej prawdopodobnie znaki formatowania, które możesz podglądnąć za pomocą opcji umieszczonej w sekcji akapit w „narzędziach głównych”. Możesz wywołać również ten element prze kombinację klawisz CTR + Shift + 8. Jeżeli chcesz usunąć pustą stronę tą metodą wykonaj poniższe kroki:

 1. Wciśnij kombinację klawiszy klawisz CTR + Shift + 8
 2. Zaznacz znaczek akapitu i wciśnij Delete
 3. Jeżeli chcesz usunąć podział strony, jego również zaznacz i wciśnij Delete
Czytaj również  Jak sprawdzić taryfę T-Mobile

Jak usunąć stronę w wordzie na macu?

W wyżej opisanych metodach pokazujemy również jak usunąć stronę w wordzie na macu, wystarczy dokładnie przeczytać artykuł, ale jeżeli nie chcesz tego robić to proszę, poniżej zamieszczamy instrukcję krok po kroku jak usunąć pustą stronę w wordzie na macu.

 1. Kliknij w dowolne miejsce na stronie, która ma zostać usunięta.
 2. Wciśnij kombinację klawiszy Opcja+⌘+G
 3. W oknie, które się pojawi wpisz „\page”
 4. Kliknij Enter i wybierz opcję zamknij
 5. Kliknij przycisk Delete
 6. Strona zostanie usunięta

Wiesz już jak zlikwidować pustą stronę w wordzie i widzisz, że nie ma czego się obawiać, gdyż cały proces opiera się na kilku prostych krokach, a liczba metod sprawia, że nie powinno być problemu z usunięciem pustej strony w wordzie. Jeżeli jednak wciąż masz problemy daj nam znać w komentarzu a chętnie postaramy się pomóc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *