Redakcja

Cieszymy się, że możemy tworzyć dla was artykuły. Zapraszamy do lektury.

Jak usunąć konto na Twitterze

Posted by

jak usunąć konto na twitterze

Twitter jest jednym z najpopularniejszych mediów społecznościowych, głównie wśród osób zaangażowanych w politykę, sport i świat newsów. Jednak poziom hejtu i czas jaki zjada są powodami, dla których wiele osób zadaje pytanie jak usunąć konto na twitterze. W tym artykule postaramy Ci się pomóc, odpowiedzieć na to pytanie oraz jak usunąć zawieszone konto na tt.

Jak usunąć konto na Twitterze?

Nie tylko wyżej wymienione kwestie mogą skłonić nas do likwidacji konta na twiterze. Nie bez znaczenia jest fakt zbierania poufnych danych osobowych, które są wymagane do założenia konta. Podobnie ma się sprawa z innymi dużymi portalami, więc polecamy sprawdzić jak usunąć konto FB i Instagram.

Usunięcie konta na twiterze nie jest natychmiastowe i po prawdzie jest niemożliwe. Twiterr gra trochę nieczysto, pozwalając swoim użytkownikom dezaktywować konto, które defacto pozostaje w bazie danych. Co prawda nie jest ono widoczne dla innych użytkowników, ale wciąż istnieje. Twoje dane są zapisane na serwerze i mogą być wykorzystywane zgodnie z umową, na którą się zgodziłeś rejestrując konto.

Po dezaktywacji, Twoje konto może być przeglądane jedynie przez pracowników firmy. Dobrze, zobaczmy zatem jak dezaktywować/usunąć konto na twitterze.

 1. Zaloguj się na swoje konto Twitter
 2. Wybierz z menu opcję Więcej -> Ustawienia Prywatności
 3. Przejdź do zakładki Twoje konto
 4. Wybierz opcję Dezaktywuj swoje konto
 5. Zaakceptuj informacje pojawiające się na ekranie
 6. Kliknij Dezaktywuj
 7. Nie loguj się do konta przez 30 dni

Ostatni krok jest bardzo ważny, nie sprawdzaj przez 30 dni czy konto jest aktywowane. Zalogowanie się do konta ponownie je aktywuje i cała procedura będzie musiała być ponawiana.

Jak usunąć konto na twitterze na telefonie?

Wiele osób na co dzień korzysta z Tiwttera na telefonie, jeżeli chcesz usunąć konto na telefonie musisz skorzystać z instrukcji opisanej poniżej.

 1. Uruchom aplikację Twitter
 2. Wybierz w lewym górnym rogu trzy kreski symbolizujące menu
 3. Wybierz Ustawienia i prywatność
 4. Przejdź do zakładki Konto
 5. Dezaktywuj Konto
 6. Zaakceptuj informacje pojawiające się na ekranie
 7. Potwierdź hasło i kliknij raz jeszcze Dezaktywuj
Czytaj również  Jak doładować konto Virgin Mobile

Po wykonaniu powyższych kroków dobrą praktyką jest usunięcie aplikacji Twitter z telefonu. Dzięki temu unikniesz pokusy logowania się i nie aktywujesz przypadkowo ponownie konta. Usuwając konto Twitter na telefonie również obowiązuje okres przejściowy 30 dni, podczas których nie należy logować się na kont. Po tym czasie konto jest dezaktywowane, czyli de facto usuwane i osoby postronne nie mają wglądu w publikacje na tym koncie, nie mogą również wyszukać go w wyszukiwarce.

Jak usunąć zablokowane konto na twitterze?

Czasem zdarzy się tak że przesadzimy, napiszemy post, który będzie kogoś obrażał albo zaspamujemy. W takich sytuacjach dostajemy zawieszenie konta, którego okres zależy od powagi popełnionego wykroczenia.

Twitter pozwala usunąć takie konto dokładnie w ten sam sposób jak normalne konto.

 1. Wybierz Ustawienia i prywatność
 2. Przejdź do zakładki Konto
 3. Dezaktywuj Konto
 4. Zaakceptuj informacje pojawiające się na ekranie
 5. Potwierdź hasło i kliknij raz jeszcze Dezaktywuj

Mam nadzieję, że ten artykuł pomógł ci w kwestii tego jak usunąć konto na Twitterze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *