Jak usunąć konto na Instagramie?

Estimated read time 5 min czytania

Instagram stał się nałogiem dla wielu osób, niektóre z nich chcą usunąć konto i przestać marnować tyle czasu w social mediach. W takich sytuacjach naturalnie pojawiającym się pytaniem jest, jak usunąć konto na Instagramie lub jak zawiesić konto na Instagramie. Na szczęści usunięcie konta na IG jest bardzo prostą sprawą i każdy da sobie z tym radę. W tym artykule zajmiemy się tematem usuwania konta na Instagramie na komputerach i telefonie, podpowiemy również jak usunąć drugie konto, albo jak wyłączyć konto IG, zapraszamy do lektury.

Jak usunąć konto na Instagramie?

Pamiętaj, że instagram daje użytkownikom dwie opcje usunięcia konta albo zawieszenia. W przypadku gdy zdecydujesz się na trwałe usunięcie konta utracisz wszystkie wiadomości i zdjęcia przypisane do konta. Trwałe usunięcie konta na Instagramie wiąże się z brakiem możliwości logowania przy użyciu aktualnie używanego loginu, ale masz możliwość użycia go ponownie przy zakładaniu nowego konta o ile ten nie zostanie zajęty.

Odpowiadając na pytanie jak usunąć konto na Instagramie musisz wykonać poniższe czynności:

 1. Zaloguj się na swoje konto na komputerze albo telefonie
 2. Wejdź na stronę https://www.instagram.com/accounts/remove/request/permanent/
 3. Zostaniesz przeniesiony do fomularza usuwania konta
 4. Kliknij w wyróżniony link „Usuń konto”
 5. Wybierz dowolny powód usunięcia konta
 6. Podaj ponownie hasło
 7. Wciśnij czerwony przycisk „Usuń trwale moje konto”
 8. Konto na Instagramie zostało usunięte

Co istotne cały proces usuwania konta trwa 30 dni, dopiero po upływie tego terminu konto zostanie zlikwidowane na stałe. Co jest nie fajną rzeczą instagram może przechowywać Twoje dane nawet 90 dni, ale nie będą one widoczne dla innych użytkowników.

Czytaj również  Akcelerometr w telefonie

Usunięcie konta w aplikacjach typu Instagram ma zniechęcić użytkownika do tej czynności, dlatego nie ma jednego przycisku dostępnego w widocznym miejscu. Pamiętaj, że w aplikacji nie ma opcji usuwania konta, musisz do tego celu wykorzystać przeglądarkę internetową.

Jak usunąć konto na instagramie na telefonie?

Usuwanie konta Instagram na telefonie wygląda dokładnie tak samo jak na komputerze, w tym wypadku również musimy skorzystać z przeglądarki internetowej i wykonać kroki opisane powyżej, ale przypomnijmy je.

Usunięcie konta Instagram na telefonie:

 1. Zaloguj się na swoje konto IG na telefonie korzystając z przeglądarki
 2. Wejdź na stronę tutaj.
 3. Zobaczysz formularz usuwania konta
 4. Kliknij w wyróżniony link „Usuń konto”
 5. Wybierz dowolny powód usunięcia konta
 6. Podaj ponownie hasło
 7. Wciśnij czerwony przycisk „Usuń trwale moje konto”
 8. Konto na Instagramie zostało usunięte

Jak usunąć konto na instagramie w aplikacji?

Niestety nie mamy dobrej wiadomości dla osób korzystających z aplikacji Instagrama, ta nie pozwala na usunięcie konta z poziomu aplikacji. Jeżeli chcesz usunąć konto IG musisz wykonać czynności opisane powyżej.

Jak usunąć konto na Instagramie do którego nie mam dostępu?

Jeżeli zgubiłeś dostęp do swojego konta IG i masz problemy z zalogowaniem się to pojawia się problem. Niestety procedura usuwania konta Instagram do, którego nie ma się dostępu nie jest sprawą prostą. Zacznij od próby odzyskania hasła, w tym celu musisz wpisać adres Email albo numer telefonu jaki posłużył do rejestracji danego konta. Jeżeli nie dasz rady odzyskać danych usunięcie konta nie będzie możliwie. Jest to ochrona przed usuwaniem, kont które do Ciebie nie należą w innym wypadku, każdy by mógł usuwać dowolne konto. Kontakt z Supportem na niewiele się zda.

Jak usunąć powiązane konto na instagramie?

Czasem zajdzie potrzeba, że będziesz chcieć usunąć powiązane konto Instagrama z innymi aplikacjami, aby to zrobić musisz wykonać poniższe kroki:

 1. Przejdź do swojego profilu
 2. Wybierz Ustawienia
 3. Wybierz Konto
 4. Wybierz opcję Powiązane konta  a nstępnie „site name”
 5. Wybierz „Usuń powiązanie”
 6. Wybierz „Tak, odłącz”
Czytaj również  Czy w pociągach Intercity jest Wi-Fi? - Jak się połączyć?

Jak wyłączyć konto na Instagramie?

Ostatnią opcją, o której chcemy powiedzieć jest dezaktywacja konta na Instagramie, czyli tymczasowe wyłączenie konta, z którym nie wiąże się utrata danych. Jeżeli nie chcesz korzystać z ostatecznej opcji, czyli usunięcia konta IG, ale chcesz odpocząć od tej platformy wybierz opcję wyłączenia konta.

Dezaktywacja konta Instagram:

 1. Zaloguj się do swojego profilu
 2. Wybierz opcję „Edytuj profil”
 3. W pierwszej zakładce, na samym dole znajdziesz opcję „Tymczasowe wyłączenie konta”, kliknij w ten link.
 4. Instagram zada pytanie, dlaczego wyłączasz konto udziel dowolnej odpowiedzi
 5. Podaj hasło do konta w celu dokonania dezaktywacji
 6. Kliknij opcję „Wyłącz tymczasowo konto”
 7. Konto zostało dezaktywowane

Jak widzisz zawieszenie konta na Instagramie jest bardzo proste, możesz do niego wrócić w dowolnej chwili. Wszystkie dane z konta są przetrzymywane przez IG i z momentem powrotu będą dostępne. Co istotne dezaktywacja konta jest możliwa tylko z poziomu komputerów i telefonów w przeglądarce, aplikacja nie umożliwia wyłączenia konta.

Sprawdź również

A to znasz?

+ Nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj swój