Redakcja

Cieszymy się, że możemy tworzyć dla was artykuły. Zapraszamy do lektury.

Jak usunąć konto na FB

Posted by

jak usunąć konto na fb

Jak usunąć konto z FB? Takie pytanie zadaje sobie coraz więcej ludzi, chcących oderwać się od mediów społecznościowych, bojących się wycieków danych osobowych albo po prostu nieczujących potrzeby dłuższego utrzymywania konta na Facebooku. Niezależnie od powodu, dla którego chcesz usunąć konto na FB, powiemy Ci jak to zrobić, gdyż opcja nie jest widoczna na pierwszy rzut oka, ale nie bój się instrukcja krok po kroku pokaże, jak usunąć konto z FB w mniej jak 5 minut. Sprawdź również jak usunąć konto na instagramie.

Jak usunąć konto na FB

Zaraz pokażemy krok po kroku jak usunąć konto na FB, ale wcześniej musisz wiedzieć z jakimi konsekwencjami się to wiąże. Podstawową sprawą jest utrata historii wszystkich rozmów i materiałów graficznych umieszczanych na profilu czy w rozmowach. Jeżeli masz na Facebooku cenne zdjęcia, przed usunięciem konta koniecznie zgraj je na dysk, aby mieć do nich dostęp już po usunięciu konta. W przypadku rozmów nie ma możliwości pobrania pliku tekstowego z zapisem rozmów, więc możesz jedynie próbować skopiować je do dokumentu, jeżeli na jakiś rozmowach bardzo Ci zależy. Jednak warto zaznaczyć, że odbiorcy wciąż będą mieli kopie rozmów z tobą.

Usunięcie konta na FB oznacza również brak ponownej możliwości aktywacji tego konta, czyli odzyskania wcześniej wspomnianych zdjęć, historii rozmów czy listy znajomych. Prawdopodobnie najistotniejszą funkcjonalnością, którą utracisz jest możliwość korzystania z Messengera. Więc jeżeli zamierzasz utrzymywać kontakt ze znajomymi za pomocą innej aplikacji, przygotuj sobie aplikację na telefonie.

Jak usuniesz konto na Facebooku, stracisz również możliwość logowania się na różnych stronach z wykorzystaniem FB, co za tym idzie, jeżeli jesteś już zalogowany w ten sposób na serwisach typu Spotify, licz się z problematycznym odzyskaniem dostępu do konta.

Czytaj również  Konfiguracja MMS Orange

Dobrze, gdy już trochę ostrzegliśmy o możliwych konsekwencjach zajmijmy się tym jak trwale usunąć konto na FB. W tym celu będziesz musiał wykonać kilka prostych kroków widocznych poniżej.

Instrukcja jak trwale usunąć konto na FB:

 1. Kliknij „strzałkę” w prawym górnym rogu Facebooka
 2. Wybierz „Ustawienia i prywatność” a następnie „Ustawienia”
 3. Z menu po lewej stronie wybierz „Twoje informacje na Facebooku”
 4. Kliknij „Dezaktywacja i usuwanie”
 5. Wybierz „Usuwanie konta”
 6. Kliknij „Przejdź do usuwania konta”
 7. Kliknij usuń
 8. Wprowadź swoje hasło i kontynuuj

W tym momencie rozpocznie się proces usuwania konta na FB, który trwa 30 dni. W tym czasie, jeżeli się rozmyślisz możesz zalogować się ponownie na konto i kliknąć opcję „Anuluj usunięcie”. Jeżeli tego nie zrobisz dostęp do konta zostanie trwale utracony, ale usuwanie całego konta może zająć nawet 90 dni, jednak Twój profil nie będzie dostępny dla innych użytkowników. Jest też pewien haczyk, Twoje informacje przetrzymywane są na serwerach FB, który tłumaczy to ewentualną katastrofą, akceptując regulamin zgodziłeś się na taką praktykę.

Jak usunąć konto na FB na telefonie

Powyższa metoda usuwania konta działa na komputerach i laptopach, a w przypadku urządzeń mobilnych jak telefony czy tablety różni się zaledwie nazewnictwem, niemniej o to jak usunąć konto na FB na telefonie:

 1. Zaloguj się w aplikacji
 2. Wybierz ikonę menu to takie trzy poziome kreski z prawej strony
 3. Wybierz opcję „Ustawienia i prywatność”
 4. Wybierz „Własność konta i kontrola”
 5. Kliknij „Dezaktywacja i usuwanie”
 6. Wybierz „Usuwanie konta”
 7. Kliknij „Przejdź do usuwania konta”
 8. Kliknij usuń
 9. Wprowadź swoje hasło i kontynuuj

Podobnie jak w przypadku usuwania konta na komputerze tak i przy usuwaniu konta FB z telefonu masz możliwość 30 dniowej anulacji procesu.

Jak usunąć konto na fb bez hasła

Wszystko wydaje się proste, gdy możemy zalogować się na swoje konto, a jak usunąć konto na FB do którego nie mam dostępu? W tym wypadku podstawowym rozwiązaniem jest próbowanie odzyskanie konta, w tym celu będziesz musiał podać numer telefonu, który został użyty do potwierdzenia konta w trakcie jego rejestracji.

 1. Na stronie głównej FB wybierz opcję „Nie pamiętasz hasła”
 2. Wpisz numer telefonu, który posłużył prawdopodobnie do weryfikacji starego konta
 3. Jeżeli system odnajdzie Twoje konto, dostaniesz możliwość wysłania kodu do zresetowania hasła na telefon albo Email
Czytaj również  Jak działa wpłatomat – jak wpłacić pieniądze do wpłatomatu?

Jeżeli operacja odzyskiwania konta przebiegła pomyślnie możesz przejść do usunięcia konta zgodnie z instrukcjami opisanymi powyżej. Jeżeli jednak nie pamiętasz danych do odzyskania konta, wypróbuj inną metodę:

 1. Z poziomu konta znajomego bądź kogoś z rodziny przejdź na profil, który chcesz usunąć.
 2. Kliknij „…” pod zdjęciem w tle
 3. Wybierz „Uzyskaj wsparcie lub zgłoś profil”
 4. Wybierz „Inny powód”
 5. Wybierz „Odzyskaj to konto” i postępuj zgodnie z instrukcjami

Gdy uda Ci się odzyskać postępuj zgodnie z instrukcją usunięcia konta.

Mam dwa konta na Facebooku jak usunąć jedno?

Jeżeli zadajesz sobie pytanie jak usunąć drugie konto na Facebooku, gdy posiadasz dwa, to procedura nie różni się niczym od usuwania pojedynczego konta. Wystarczy, że zalogujesz się na konto, które chcesz usunąć i będziesz postępować zgodnie z instrukcjami opisanymi na samym początku artykułu.

Jak usunąć FB bez czekania?

Niestety nie ma możliwości usunięcia FB bez czekania, jednak możesz usunąć większość informacji ze swojego profilu przed zgłoszeniem konta do usunięcia. Gdy to zrobisz widoczne będzie praktycznie czyste konto, a następnie możesz wykonać operację zlikwidowania konta. Jeżeli chcesz usunąć informacje z FB bez czekania:

 1. Przejdź do zakładki Ustawienia prywatności -> Ustawienia
 2. Prywatność
 3. Ustaw wszędzie możliwie najniższe prawa np. tylko dla siebie.

Również z poziomu menu możesz nawigować pomiędzy postami, komentarzami czy zdjęciami w celu ich usunięcia. Jednak powtórzymy raz jeszcze, nie ma możliwości usunięcia FB bez czekania w zgodzie z regulaminem Facebooka.

Czy jak usunę facebooka to messenger zostanie?

Aplikacja Messenger nie musi być koniecznie powiązana z kontem na FB. Rejestrując się na Messengerze możesz użyć numeru telefonu, dzięki czemu Twoje rozmowy będą przypisane do numeru telefonu a nie konta FB. Z Messengera możesz korzystać również w przypadku dezaktywacji konta FB, wtedy logujesz się normalnie przy użyciu tego samego adresu email i hasła. Jednak, jeżeli konto Messenger zostało założone przez połączenie z FB, to przy usunięcia konta FB wszystkie rozmowy zostaną utracone.

Czytaj również  T-Mobile jak zmienić taryfę

Jak usunąć czyjeś konto na fb po jego śmierci?

Istnieją również smutne powody, dla których chcemy usunąć konto z FB i w tym wypadku chodzi o czyjeś konto. Mowa oczywiście o tym, gdy ktoś umrze i co wtedy należy robić? Facebook daje swoim użytkownikom możliwość zgłoszenia śmierci danej osoby i usunięcia konta. Wymagane jest wypełnienie specjalnego formularza, w którym zgłaszamy chęć usunięcia konta osoby zmarłej, albo zamieniania go na konto „In memoriam”.

Jak usunąć konto na fb zmarłej osoby:

 1. Wejdź na stronę https://www.facebook.com/help/contact/228813257197480
 2. Wypełnij formularz podając prawdziwe dane
 3. Wybierz, jedną z 4 opcji odnośnie usuwania konta albo nadawania mu statusu „In memoriam”.
 4. Dołącz akt urodzenia, pełnomocnictwo albo testament oraz akt zgonu w celu potwierdzenia śmierci osoby i Twojego pokrewieństwa.
 5. Wyślij zgłoszenie

W przypadku wyboru opcji In Memoriam, obok imienia i nazwiska zmarłej osoby pojawi się owa sentencja, do konta nie będzie można się logować, nie będzie pojawiać się w propozycjach znajomych, wszystkie zdjęcia i posty pozostaną a możliwość modyfikacji konta będzie miał wyłącznie opiekun konta. Weryfikacja dokumentów prowadzona jest przez człowieka i trwa do kilku tygodni.

Jak odinstalować facebooka?

Na koniec zostawiliśmy kwestię tego jak odinstalować facebooka, co przez wielu ludzi jest uważane za równoznaczne z usunięciem konta, a tak nie jest. Musisz pamiętać, że odinstalowując Facebooka, nie usuwasz konta, a jedynie pozbywasz się aplikacji z telefonu. Jeżeli chcesz się pozbyć Facebooka na stałe, musisz najpierw usunąć konto, jeżeli jednak zależy Ci tylko na odinstalowaniu aplikacji wykonaj poniższe kroki:

 1. Przytrzymaj ikonkę aplikację Facebook
 2. Wybierz opcję odinstaluj albo przenieść ikonkę w miejsce kosza

Gotowe FB został odinstalowany, niestety niektóre telefony nie pozwalają na odinstalowanie tej aplikacji. Pomimo iż masz wrażenie, że ta została usunięta wciąż znajduje się na dysku. Odinstalowanie Facebooka z telefonu na stałe i kompletnie, gdy ten jest zainstalowany fabrycznie może wymagać użycia polecenia ADB, ale to temat na zupełnie osobny artykuł

Mamy nadzieję, że ten artykuł odpowiedział na większość Twoich pytań odnośnie tego jak usunąć FB jeżeli jednak wciąż masz pytania, zachęcamy do zadawania ich w komentarzach, postaramy się odpowiedzieć.

Jedna odpowiedź

 1. Awatar Michał
  Michał

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *