Redakcja

Cieszymy się, że możemy tworzyć dla was artykuły. Zapraszamy do lektury.

Jak usunąć konto Google z telefonu i komputera?

Posted by

jak usunąć konto google

Posiadanie wielu aplikacji na tym samym koncie pozwala na niebywałą wygodę, dzięki czemu gmail czyli konto Google stało się tak popularne. Wystarczy stworzyć jedno konto i mamy dostęp do poczty, sklepu google play, internetowego dysku, youtube, kalendarza, tłumacza, formularzy i wszystkiego, co oferuje Google z korzystania z tego właśnie konta.

Bywa jednak, że chcemy usunąć swoje konto, usunąć urządzenie do niego dopięte czy usunąć z niego kontakty. Jak usunąć konto Google? Jest to bardzo proste, jednak nie każdy miał z tym styczność, dlatego śmiało pokażemy wam, jak zrobić wszystkie najważniejsze czynności związane z kontem Google.

Jak usunąć konto Google?

Z różnych powodów czasami trzeba usunąć konto Google, które zalega nam, kiedy mamy nowe, zostało przejęte przez kogoś innego albo po prostu już go nie potrzebujemy.

Jak usunąć konto Google? Przede wszystkim trzeba wejść na swoje konto Google i wejść w jego panel, by móc coś z nim zrobić.

W panelu użytkownika z lewej strony klikamy: „dane i personalizacja”. Następnie w sekcji „pobierz lub usuń swoje dane”, kliknij usuń usługę lub swoje konto.

Ostatnim krokiem będzie kliknięcie „Usuń konto” w sekcji usuwanie konta Google. Jest to naprawdę proste i nie wymaga długiego i żmudnego procesu.

Jak usunąć konto Google z telefonu

Smartfony stały się obecnie nieodłącznym towarzyszem ludzi, dlatego niemalże każdy ma go obecnie przy sobie, czy to w kieszeni, czy to w torebce. Jest to urządzenie, które pozwala komunikować się z całym światem i bardzo często ratuje ludziom życie.

Dlatego też posiadanie konta Google na smartfonie jest bardzo korzystne, gdyż daje dostęp do wielu usług, takich jak poczta, wiadomości, formularze itd. Jak więc usunąć konto Google z telefonu, kiedy nie będzie już nam potrzebne?

Czytaj również  Instagram bez logowania – jak obejrzeć zdjęcia bez logowania?

Jest to bardzo proste i wymaga takich samych kroków, jakie zostały opisane powyżej. Panel konta > „dane i personalizacja” > „Pobierz lub usuń swoje dane” > „usuń konto”. Jest to naprawdę łatwe i każdy będzie w stanie zrobić to po przeczytaniu powyższych instrukcji.

Jak usunąć urządzenia z konta Google?

Korzystając z różnego rodzaju platform typu Google czy Facebook, czasami dochodzi do ataków hakerskich, które w efekcie kończą się zalogowaniem się na nasze konta. By temu zapobiec, można włączyć weryfikacje dwuetapową, jednak czasami jest już za późno.

Jeśli widzimy, że ktoś zalogował się na nasze konto Google i widoczne jest inne urządzenie (zazwyczaj dostajemy wówczas wiadomość). Jak usunąć urządzenie z konta Google? Jest to bardzo proste i może zapobiec wycieku danych.

Wystarczy wejść w sekcje „Bezpieczeństwo”, wybrać „logowanie się w Google”. Następnie kliknąć „Weryfikacja Dwuetapowa” i w sekcji „Zaufane urządzenia” wybrać „usuń wszystkie” lub ewentualnie pojedyncze, jeśli interesuje nas jedynie pojedyncze urządzenie.

Jak usunąć konto Google z tabletu?

Działanie na tablecie, jest niemalże identyczne do działania na telefonie, dlatego sposób usuwania konta Google z tabletu będzie identyczny, dlatego nie trzeba szukać odpowiedzi „jak usunąć konto google z tabletu”, gdyż odpowiedź na to pytanie jest identyczna jak na urządzenia typu smartfon, a i w komputerach cały proces jest bardzo zbliżony, dlatego odsyłamy do akapitu powyżej.

Jak usunąć kontakty z konta Google?

Jest to bardzo prosty proces, który nie zajmie dłużej niż dwie/trzy minuty. Przede wszystkim trzeba wejść w kontakty Google, a następnie trzeba zaznaczyć kontakty, które chcemy usunąć. Można pojedynczo, można również zaznaczyć wiele na raz. Następnie w górnym rogu klikamy „więcej” i wybieramy opcję „usuń”.

Obsługa konta Google jest naprawdę łatwa, a ten artykuł pozwolił na zyskanie informacji na tematy, które często przewijają się podczas korzystania z konta Google. Jak trwale usunąć konto Google? Wystarczy wejść w ustawienia. Jak usunąć kontakty z konta Google? Wystarczy zaznaczyć i usunąć. Cała usługa kont Google jest stworzona w taki sposób, by właśnie jak najmniej tego typu pytań się pojawiało. Są to bardzo intuicyjne opcje, których jeśli się nie znajdzie – można znaleźć właśnie tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *