Redakcja

Cieszymy się, że możemy tworzyć dla was artykuły. Zapraszamy do lektury.

Jak sprawdzić taryfę Plus

Posted by

jak sprawdzić taryfę plus

Jak sprawdzić jaką mam taryfę w Plus? Takie pytanie przychodzi do głowy wielu osobom, w końcu do od taryfy zależy, ile płacimy za połączenia głosowe, sms, mms czy internet. Plus jako jeden z największych operatorów sieci komórkowych w naszym kraju daje swoim klientom prosty sposób na sprawdzenie aktualnej taryfy. W tym artykule pokażemy kody na sprawdzenie w plus na kartę i abonament. Sprawdźmy zatem jaka taryfa Plus obowiązuje Twój telefon.

Jaka taryfa Plus?

Wybór taryfy jest kluczowym elementem przy decyzji o wyborze konkretnej sieci komórkowej. Dzięki odpowiedniemu wyborowi będziemy w stanie panować nad wydatkami i nie zaskoczą nas ponad miarowe koszty. Dodatkowo niektóre taryfy mają pewne ograniczenia, a Plus ma w swojej wiele taryf, które z czasem się zmieniają. Odpowiedź na pytanie jak sprawdzić taryfę w Plus zależy od tego czy masz ofertę na kartę czy abonament. Sprawdźmy najpierw jak sprawdzić taryfę Plus na kartę i jakich kodów należy użyć.

Jak sprawdzić taryfę w Plus na kartę?

Sprawdzenie taryfy w Plus na kartę należy do jednej z prostszych czynności, wystarczy znać odpowiedni kod USSD.

  1. Wpisz kod *147#
  2. Zatwierdź zieloną słuchawką
  3. Odczytaj informacje o twoim planie taryfowym.

Jak widzisz sprawdzenie jaką się ma taryfę w Plus na kartę jest naprawdę proste i co warte podkreślenia zupełnie darmowe.

  • Kod na sprawdzenie taryfy: *147#

Jak sprawdzić taryfę Plus na kartę przez internet?

Istnieje również drugi, nieco bardziej czasochłonny sposób na sprawdzenie swojej taryfy w Plus. Mówimy tutaj o zalogowaniu się na stronę https://ssl.plusgsm.pl/ebok-web/basic/loginStep1.action, do której należy się zalogować. Dokładny proces logowania opisany jest na wspomnianej stronie. Gdy już zobaczysz swoje konto przejdź do zakładki Konto i formalności a następnie odczytaj informacje o taryfie z jakiej korzystasz. Ta metoda jest również w pełni darmowa i wymaga dostępu do internetu, ale warto wiedzieć, że taka alternatywa istnieje.

Czytaj również  Jak zarejestrować numer – kartę SIM w Play

Możesz również skorzystać z aplikacji dostępnej w Google Play czy Apple Store.

Jak sprawdzić taryfę Plus abonament?

Osoby posiadające abonament w Plus mają nieco więcej możliwości na sprawdzenie swojej taryfy. Pierwsza opcja pokrywa się z tą metodą, którą przed chwilą opisaliśmy, czyli skorzystaniem z dedykowanej strony. Tutaj również wystarczy zalogować się na stronę Plus Online i po zalogowaniu należy przejść do zakładki Konto i formalności.

  1. Wejdź na stronę Plus Online
  2. Zaloguj się na stronie zgodnie z instrukcją
  3. Przejdź do zakładki Konto i formalności
  4. Przejdź do Informacji ogólnych i edycji konta
  5. Wybierz „Zmiana taryfy”, znajdziesz tam informacje o twojej aktualnej taryfie.

Ważna uwaga, wybór opcji „zmiana taryfy” nie powoduje automatycznej zmiany taryfy, możesz spokojnie korzystać z tej opcji.

Jednak od czego są aplikacje, jeżeli wolisz skorzystać z nieco wygodniejszej formy pobierz aplikację mobilną Plus Online na swój telefon. Gdy już to zrobisz i się zalogujesz przejdź do swojego profilu i wybierz zakładkę Plan taryfowy. Znajdziesz tam informacje na temat taryfy jaką masz w abonamencie.

Kolejna opcja polega na sprawdzeniu umowy abonamentowej albo rachunku szczegółowego. Znajdują się na nim informacje o aktualnej taryfie.

Ostatnią metoda jest zawsze skuteczna, bo polega na udaniu się do salonu sprzedaży Plus i poproszeniu pracownika o podanie informacji na temat posiadanej taryfy. Należy pamiętać o zabraniu dowodu, gdyż może to być konieczne do weryfikacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *