Jak sprawdzić taryfę Play

Estimated read time 3 min czytania

Play podobnie jak inni duzi operatorzy pozwalają swoim klientom sprawdzić jaką mają taryfę na kartę i w abonamencie. O tym jak ważnie jest znać swoją taryfę chyba nie musimy nikogo przekonywać w końcu to od niej zależy, ile płacimy za wysłanie wiadomości sms, mms czy nawiązywanie połączeń głosowych. Jak się okazuje w Play można zmienić taryfę w bardzo prosty sposób, ale to może zostawmy na osobny artykuł. Teraz pokażemy Ci sprawdzone sposoby na to jak sprawdzić taryfę Play na kartę i w abonamencie.

Jaka taryfa Play?

Każda większa sieć komórkowa pozwala swoim klientom wybierać pomiędzy różnymi taryfami. Jedne są bardziej korzystne przy częstych rozmowach a inne pozwalają dłużej serwować w internecie w ramach pakietu danych. Podobnie jest w Play, gdzie znajdziemy wiele ciekawych taryf, które co jakiś czas się zmieniają. Dlatego tak istotne jest wiedzieć jaka taryfa w Play obowiązuje Twój numer telefonu. Tylko wtedy unikniemy dodatkowych opłat po wyczerpaniu limitów. To jak sprawdzić taryfę w Play zależy od tego czy masz ofertę na kartę czy abonament, zacznijmy może od tego pierwszego przypadku.

Jak sprawdzić taryfę w Play na kartę?

Najłatwiejszym sposobem na sprawdzenie taryfy w Play jest skorzystanie ze specjalnego kodu. Jest to jeden z kodów USSD co oznacza, że ta opcja jest darmowa i można z niej korzystać w dowolnym momencie. Aby sprawdzić taryfę Play na kartę postępuj zgodnie z poniższą instrukcją:

  1. Wpisz na klawiaturze *111*49*1#
  2. Zatwierdź zieloną słuchawką
  3. Odczytaj informacje o taryfie

Jak widzisz sprawdzenie taryfy w Play na kartę jest banalnie proste wystarczy zapamiętać odpowiedni kod.

  • Kod na sprawdzenie taryfy Play: *111*49*1#
Czytaj również  Jak sprawdzić numer telefonu w Orange

Jak sprawdzić taryfę Play przez internet?

Jeżeli z jakiś względów powyższa metoda do Ciebie nie przemawia możesz skorzystać z opcji sprawdzenia taryfy w Play24. Cały proces jest naprawdę prosty, wystarczy pobrać aplikację ze sklepu Google Play albo Apple Store, zainstalować ją na telefonie i postępować zgodnie z instrukcją.

  1. Pobierz aplikację Play24
  2. Zaloguj się do aplikacji
  3. Przejdź do zakładki Usługi
  4. Odczytaj informacje o aktualnej taryfie

Jak sprawdzić taryfę Play abonament?

Osoby korzystające z abonamentu mogą sprawdzić taryfę Play w dokładnie taki sam sposób. Wystarczy skorzystać z wyżej wymienionego kodu albo aplikacji Play24. Istnieje również opcja udania się do salonu sprzedaży Play, gdzie osoba tam pracująca będzie w stanie udzielić nam informacji o posiadanej przez nas taryfie. Należy jednak pamiętać, aby zabrać ze sobą dowód tożsamości, gdyż konieczna może być weryfikacja danych.

Sprawdzenie tego jaką masz taryfę w Play na kartę i abonament jest naprawdę proste. Mam nadzieję, że wiesz już jak to zrobić, a jeżeli wciąż masz wątpliwości koniecznie daj nam znać w komentarzu.

Sprawdź również

A to znasz?

+ Nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj swój