Jak sprawdzić stan konta Plus

Estimated read time 3 min czytania

Posiadając telefon trzeba dobrze panować nad wydatkami. Tyczy się to zarówno osób opłacających abonament jak i kartę. W tym artykule poruszymy temat tego jak sprawdzić stan konta w Plus na abonament i kartę. Cały proces jest bardzo prosty i nie wymaga wychodzenia z domu, choć taka opcja w ostateczności też może być sensownym wyborem. Sprawdzenie stanu konta w Plus polega na wpisaniu odpowiedniego kodu w telefonie. Polecamy również wpis o tym jak sprawdzić stan konta w orange, ale żeby nie przedłużać sprawdźmy jak sprawdzić stan konta plus.

Jak się sprawdza stan konta w plusie na abonament?

Abonament ma swoje zalety, ale trzeba również pamiętać o tym aby kontrolować stan konta. Zazwyczaj abonamenty spokojnie wystarczają na prowadzenie rozmów i smsowanie, ale bardzo łatwo jest przekroczyć pakiet internetu, a w przypadku limitu minut i sms również można się nie mile zaskoczyć otrzymując fakturę z Plusa. Stan konta w abonamencie i na kartę sprawdza się odmiennymi sposobami, w przypadku abonamentu wygląda to tak:

 1. Otwórz zakładkę z sms i wybierz numer telefonu 2580, a następnie wpisz:
  1. SMS o treści N na numer 2580 – pozwala sprawdzić stan konta w abonamencie,
  2. SMS o treści P na numer 2580 – pozwala poznać stan pakietów sms/internetu/minut do wykorzystania,
  3. SMS o treści U na numer 2580 – pozwala dowiedzieć się ile danych obecnie wykorzystaliśmy
  4. SMS o treści B na numer 2580 – pozwala poznać liczbę wydzwonionych minut.
 2. Wyślij sms
 3. Otrzymasz informację zwrotną z porządaną informacją.

Jak widzisz sprawdzenie stanu konta w Plusie na abonament to prosta sprawa, przejdźmy teraz do Plus na kartę bo tam jest to jeszcze prostsze.

Jak sprawdzić stan konta w plusie na kartę?

Plus na kartę daje jedną możliwości sprawdzenia aktualnego stanu konta i jest ona jeszcze prostsza od tych wyżej wymienionych. Sprawdźmy zatem jak się sprawdza stan konta w plusie na kartę.

 1. Otwórz klawiaturę numeryczną i wpisz kod *100# a następnie zatwierdź zieloną słuchawką. Po wykonaniu czynności, otrzymasz krótką wiadomość z ilością dostępnych środków na koncie oraz ważnością konta. Co wart podkreślenia usługa jest bezpłatna.
Czytaj również  Barometr w telefonie

Opcjami alternatywnymi dla abonamentu i karty jest zalogowanie się na stronie Plusa, tam znajdują się wszystkie istotne informacje na temat stanu konta. Ostatecznością jest, wybranie się do BOK Plus w celu weryfikacji stanu konta, tylko pamiętaj aby zabrać dowód, gdyż pracownik Plus musi potwierdzić Twoją tożsamość.

Sprawdź również

A to znasz?

+ Nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj swój