Jak sprawdzić stan konta Orange

Orange to jedna z największych sieci telekomunikacyjnych w Polsce, nic więc dziwnego, że pojawia się sporo pytań na temat bycia jej abonamentem. W tym artykule powiemy Ci jak sprawdzić stan konta Orange na kartę oraz abonament. Warto wiedzieć, że nie ma czego się obawiać i sprawdzenie stanu konta w Orange to bardzo prosta sprawa.

Jak sprawdzić stan konta w Orange na kartę?

Bez wątpienia sprawdzanie stanu konta w Orange na kartę jest jedną z najczęściej wykonywanych czynności obok sprawdzenia numeru telefonu za pomocą specjalnego kodu USSD. Odpowiednio szybkie sprawdzenie ile ma się na koncie pomaga uniknąć problemów z koniecznością doładowania telefonu w momencie gdy nie ma takie możliwości. Brak środków na koncie jest również powodem przerwania aktualnie prowadzonej rozmowy telefonicznej. Zatem poniżej prezentujemy listę sprawdzonych sposobów na sprawdzenie stanu konta w Orange.

 • Szybki kod USDD
 • Infolinia
 • SMS
 • Aplikacja
 • Strona Orange
 • Powiadomienia o kosztach
 • Wizyta w salonie Orange

Orange na kartę jak sprawdzić stan konta kodem?

Najprostszą, najszybszą i w pełni darmową metodą na sprawdzenie stanu konta Orange kartę i MIX jest skorzystanie z ekspresowego kodu 124*#. Wystarczy wpisać go na klawiaturze, zatwierdzić zieloną słuchawką i po chwili na telefonie zostanie wyświetlona informacja ze stanem konta.

Stan konta Orange na kartę – przez aplikację Mój Orange

Posiadając telefon w Orange warto zainstalować na nim aplikację Mój Orange pozwala ona na szybkie sprawdzenie stanu konta bez konieczności zapamiętywania numerów czy kodów SMS. Ten widoczny jest już w „Szybkim przeglądzie”, ale możesz również odczytać go na inny sposób:

 1. Zainstaluj Aplikację Mój Orange
 2. Zaloguj się na konto
 3. Kliknij Więcej
 4. Wybierz Wykorzystanie
 5. Sprawdź Szczegóły

Korzystanie z aplikacji jest łatwe i szybko pozwala zorientować się w aktualnym stanie konta Orange. Również w przeglądarce internetowej możesz zalogować się na swoje konto w Mój Orange, gdzie bez problemu sprawdzisz stan konta w podobny sposób.

SMS na sprawdzenie stanu konta w Orange na kartę

Wciąż popularną metodą na sprawdzenie stanu konta Orange na kartę jest wysłanie SMS-a „ILE” na numer 1555. Choć jest to szybka metoda, to należy pamiętać, że odpłatna zgodnie z Twoim taryfikatorem. Polecamy tę metodę w ostateczności, zdecydowanie lepiej skorzystać z jednej wyżej wymienionych.

Automatyczna infolinia

Przedostatnią opcją, o której chcemy wspomnieć jest automatyczna infolinia pod numerem *500. Po wybraniu numeru zostanie uruchomiony automat, który będzie zadawał Ci pytania. Musisz postępować zgodnie z poleceniami, pamiętaj jednak, że jest to najmniej komfortowy sposób na sprawdzenie stanu konta bez wychodzenia z domu.

Wizyta w salonie Orange

Dla wielu osób najgorszy ze sposobów, ale zawsze skuteczny. Twój numer znajduje się w bazie klientów, do której mają dostęp pracownicy salonów Orange. Jeśli udasz się w takie miejsce i okażesz dowód tożsamości, pracownik będzie w stanie poinformować Cię o aktualnym stanie Twojego konta.

Co istotne wyżej przedstawione czynności pokazują nie tylko stan konta, ale również jego ważność.

Powiadomienia

Nie jest to stricte sposób na sprawdzenie stanu konta a jego kontrolowanie, ale warto wiedzieć, że taka opcja istnieje. Powiadomienia o kosztach połączenia pozwalają kontrolować wydatki. Można je włączyć przy użyciu SMS-a „AKT” na numer 530, koszt aktywacji jest uzależniony od taryfy. Powiadomienia można również dezaktywować SMS-em „DEAKT” na numer 530.

Jak bezpłatnie sprawdzić stan konta w Orange na abonament?

Co istotne nie tylko posiadacze telefonów na kartę mogą sprawdzić swój stan konta w Orange. Operator komórkowy pozwala na sprawdzenie ile ma się na koncie również osobą płacącym abonament.

Sprawdzenie stanu konta Orange na abonament – Infolinia

Jako osoba opłacająca abonament możesz wybrać numer *500 i skontaktować się z Automatycznym Centrum Obsługi, tak jak zostało to opisane powyżej.

Jak sprawdzić stan konta w Orange kodem?

Drugą możliwością jest wybranie numeru *103*# działa on podobnie jak kod dla telefonów na kartę. Tym razem jednak należy wcisnąć później 1 aby w odpowiedzi otrzymać informację zwrotną o wykorzystanych minutach.

Możesz również połączyć się z menu pod numerem *100*#

Kod SMS

Orange na abonament również posiada możliwość sprawdzenia stanu konta z wykorzystaniem wiadomości SMS. Wystarczy wysłać SMS o treści ILE na numer 8005 by otrzymać informację o stanie konta. Pamiętaj, że ta metoda jest płatna.

Skorzystaj z aplikacji Mój Orange

W przypadku telefonów na abonament działa również możliwość sprawdzenia stanu konta przez skorzystanie z aplikacji Mój Orange albo zalogowania się na stronie internetowej.

Stan konta Orange abonament do sprawdzenia w przeglądarce

Tak jak wspomnieliśmy konto Orange można założyć również na stronie internetowej i nic nie stoi na przeszkodzie, aby sprawdzić stan konta w przeglądarce internetowej.

Oczywiście zawsze pozostaje kontakt z pracownikami Orange w punkcie obsługi klienta. Mamy nadzieję, że wiesz juk jak sprawdzić stan konta w Orange, w razie innych propozycji czekamy na informacje!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *