Jak sprawdzić stan konta Orange

Orange to jedna z największych sieci telekomunikacyjnych w Polsce, nic więc dziwnego, że pojawia się sporo pytań na temat bycia jej abonamentem. W tym artykule powiemy Ci jak sprawdzić stan konta Orange na kartę oraz abonament. Warto wiedzieć, że nie ma czego się obawiać i sprawdzenie stanu konta w Orange to bardzo prosta sprawa.

Jak sprawdzić stan konta w Orange na kartę?

Bez wątpienia sprawdzanie stanu konta w Orange na kartę jest jedną z najczęściej wykonywanych czynności obok sprawdzenia numeru telefonu za pomocą specjalnego kodu USSD. Odpowiednio szybkie sprawdzenie ile ma się na koncie pomaga uniknąć problemów z koniecznością doładowania telefonu w momencie gdy nie ma takie możliwości. Brak środków na koncie jest również powodem przerwania aktualnie prowadzonej rozmowy telefonicznej. Zatem poniżej prezentujemy listę sprawdzonych sposobów na sprawdzenie stanu konta w Orange.

  1. Pierwszą metodą jest opcja dostępna zarówno dla telefonów na kartę oraz abonament, jest nią otworzenie ekranu wpisywaniu numeru i wybranie numeru *500 a następnie wybranie zielonej słuchawki. Zostaniemy poleczeni z automatem Orange i będziemy musieli postępować zgodnie ze wskazówkami lektora.
  2. Druga opcja jest prawdopodobnie najlepszą na sprawdzenie stanu konta  i polega na wpisaniu na klawiaturze kodu *124*# i zatwierdzeniu słuchawką. Jest to bezpłatna i natychmiastowa metoda na sprawdzenie tego ile funduszy jest na karcie.
  3. Trzecią już opcją stanowi aplikacja Mój Orange dostępna na telefony z systemem Android i iOS. Wystarczy pobrać ją na telefon, zainstalować a następnie zalogować i przejść do zakładki Stan Konta.
  4. Powyższy sposób może zadziałać również z poziomu przeglądarki i strony internetowej Orange. Tutaj również należy zalogować się na stronie aby móc sprawdzić ile ma się na koncie.

Co istotne wyżej przedstawione czynności pokazują nie tylko stan konta, ale również jego ważność.

Jak bezpłatnie sprawdzić stan konta w Orange na abonament?

Co istotne nie tylko posiadacze telefonów na kartę mogą sprawdzić swój stan konta w Orange. Operator komórkowy pozwala na sprawdzenie ile ma się na koncie również osobą płacącym abonament. Jako osoba opłacająca abonament możesz wybrać numer *500 i skontaktować się z Automatycznym Centrum Obsługi, tak jak zostało to opisane powyżej.

Drugą możliwością jest wybranie numeru *100*# działa on podobnie jak kod dla telefonów na kartę. Tym razem jednak należy wcisnąć później 1 aby w odpowiedzi otrzymać informację zwrotną o wykorzystanych minutach.

W przypadku telefonów na abonament działa również możliwość sprawdzenia stanu konta przez skorzystanie z aplikacji Mój Orange albo zalogowania się na stronie internetowej.

Na koniec wypada wspomnieć u kodzie *103*# pozwalającym sprawdzić stan konta z wyłączeniem pakietów. Stosowanie kodów jest w pełni darmowe.

Oczywiście zawsze pozostaje kontakt z pracownikami Orange w punkcie obsługi klienta. Mamy nadzieję, że wiesz juk jak sprawdzić stan konta w Orange, w razie innych propozycji czekamy na informacje!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *