Jak sprawdzić stan internetu w play?

Play obok Orange to jedna z najlepiej znanych sieci komórkowych w Polsce. Wielu użytkowników zastanawia się jak sprawdzić stan internetu w play, a pytania te nie są bezzasadne, gdyż przekroczenie limitu GB może wiązać się z dodatkowymi opłatami. Gdy stan pakietu internetowego w play zostanie przekroczony można spodziewać się również słabszego transferu danych co będzie widoczne podczas ładowania stron internetowych czy np. filmów na youtube, jest to pierwsza oznaka, że ilość internetu play wynosi zero. Na szczęście jak na jedną z największych sieci przystało mamy łatwy sposób na sprawdzenie stanu internetu na abonament i kartę, omówmy dokładnie te metody.

Jak sprawdzić ile zostało internetu play

Jest kilka opcji na to ja sprawdzić ile zostało internetu w play, podzielimy metody ze względu na umowę jaką masz podpisaną z operatorem, bo jak wiadomo wyróżniamy abonament i kartę. Pamiętaj, że jeżeli z jakiś względów, żadna z poniższych metod nie zadziała, masz możliwość udania się do punktu obsługi Play i poprosić o sprawdzenie stanu konta, pamiętaj tylko o zabraniu ze sobą dokumentu tożsamości. Podobnie ma się sytuacja gdy chcemy sprawdzić stan internetu w Plusie.

Jak sprawdzić ile zostało internetu w play na kartę

Sprawdzenie stanu internetu w play na kartę jest banalnie łatwe wystarczy wykonać poniższe kroki:

 1. Uruchom klawiaturę (tą której używasz do wybierania numeru)
 2. Wprowadź kod USSD *108#
 3. Naciśnij zieloną słuchawkę
 4. Otrzymasz komunikat zwrotny z informacją o stanie pakietu i jego ważności

Kod USSD jest w pełni darmowy, nic za niego nie płacisz, możesz go używać dowolną ilość razy (jeżeli coś w tej kwestii się zmieniło daj nam znać, zaktualizujemy post). Jednak to nie jedyna metoda na sprawdzenie aktualnego stan GB. Druga metoda polega na zainstalowaniu aplikacji Play24.

 1. Wejdź na Sklep Play
 2. Wpisz w wyszukiwarkę Play24
 3. Pobierz i zainstaluj aplikację
 4. Uruchom aplikację
 5. Zaloguj się
 6. Przejdź do zakładki „Twoje Konto”
 7. Sprawdź „Środki do wykorzystania”

Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, które pozwala na sprawdzanie wielu informacji na temat aktualnie posiadanego pakietu. Aplikacja play sprawdza się np. jak chcesz sprawdzić numer w play, stan konta czy informacje o innych usługach, nie tylko internecie.Jeżeli nie masz danych do logowania, załóż nowe konto używając prawdziwych danych. Sam proce rejestracji jest bardzo prosty i w niczym nie różni się rejestracji na innych serwisach.

Istnieje jeszcze jedna metoda, która działa praktycznie tak samo jak opisana powyżej ale z poziomu przeglądarki internetowej i wymaga zalogowania się na swoje konto na stronie play.pl

Jak sprawdzić ile zostało internetu play abonament

Metod na sprawdzenie stanu internetu w play na abonament jest kilka, a oto najprostsza z nich:

 1. Uruchom klawiaturę (tą której używasz do wybierania numeru)
 2. Wprowadź kod USSD *108# lub *107#
 3. Naciśnij zieloną słuchawkę
 4. Otrzymasz komunikat zwrotny z informacją o stanie pakietu.

Również możesz wykorzystać aplikację proces wygląda dokładnie tak samo jak w play na kartę.

Powyższe sposoby to skuteczne rozwiązania, które pozwolą na szybkie i skuteczne sprawdzenie stanu internetu w play, jeżeli znasz jeszcze jakieś chętnie czekamy na podpowiedzi w komentarzach!

4 komentarze do “Jak sprawdzić stan internetu w play?

 • 21 lutego 2022 o 13:24
  Bezpośredni odnośnik

  czy mogę domagać się obniżenia opłaty zaa internet , jeśli nie mogę korzystać z internetu z winy operatora

  Odpowiedz
  • 21 lutego 2022 o 20:38
   Bezpośredni odnośnik

   Ciężki temat, może Pan próbować, ale najczęściej występuje zwrot kosztów wyliczony na podstawie dni, w których był problem z internetem i trzeba to udowodnić.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *