Jak sprawdzić pkd firmy?

Estimated read time 3 min czytania

Prowadzenie działalności gospodarczej jest wyjątkowo skomplikowaną sprawą. Na głowie ma się masę różnych rzeczy – trzeba odprowadzać podatki, opłacać ZUS, przesyłać faktury do księgowej, etc. W tym całym zgiełku bardzo istotna jest także daleko idąca ostrożność, aby nie wpaść w tarapaty, które mogą realnie pogrążyć naszą przedsiębiorczość.

Dziś bardzo wiele mówi się na temat tarcz antykryzysowych, dlatego spora część przedsiębiorców zastanawia się jak sprawdzić PKD firmy w sposób szybki i darmowy. Dzięki takiej wiedzy możemy przypomnieć własne PKD, jak i zweryfikować naszych klientów. Jeżeli chcesz wiedzieć jak sprawdzić jakie pkd ma firma zapraszamy do lektury. Polecamy również artykuł o tym jak sprawdzić NIP.

Jak sprawdzić PKD firmy po NIP?

Weryfikacja kontrahentów jest bardzo istotna, ponieważ pozwala na dość duże zabezpieczenie podczas prowadzenia interesów. Warto podkreślić, że w dobie kryzysu pandemicznego kody PKD, a raczej wiedza o konkretnych kodach PKD danych firm jest niezwykle istotna.

Jednym z najbardziej promowanych, najszybszych i darmowych sposobów na sprawdzenie PKD firmy, jest odwiedzenie strony https://prod.ceidg.gov.pl, która pomaga znajdywać informacje o firmach i spółkach zarejestrowanych w Polsce. Aby sprawdzić PKD firmy po NIP należy wejść na wspomnianą stronę i uzupełnić dane, które się posiada.

Wpisanie numeru NIP lub danych teleadresowych przedsiębiorcy pozwala na dokładną analizę kodów PKD, które przypisane są takiej firmie.

Instrukcja jak sprawdzić PKD firmy po NIP krok po kroku

 1. Wejdź na stronę https://prod.ceidg.gov.pl
 2. Wybierz zakładkę „Znajdź przedsiębiorcę”
 3. Wypełnij pola, które pomogą odnaleźć cię w bazie firm (może być nawet jedno np. NIP)
 4. Kliknij przycisk szukaj
 5. Z listy wyników kliknij w nazwę przedsiębiorcy
 6. Pojawi się nowa strona na której będą informacje o kodach PKD Twojej firmy

CEDIG wyszukiwarka firm po NIP

Wyszukiwarka od CEDIG jest bardzo praktycznym rozwiązaniem, ponieważ pozwala na dokładne sprawdzenie informacji o danej firmie, co w czasie pandemii jest szczególnie istotne. Kolejne tarcze antykryzysowe przyznawane są firmom o konkretnych kodach PKD, dlatego przedsiębiorcy, którzy na co dzień nie pamiętają swoich kodów PKD, mogą w bardzo szybki sposób dowiedzieć się, czy mogą załapać się na pomoc z tarczy antykryzysowej.

Czytaj również  Od ilu lat można pracować w pyszne.pl

Sprawdzanie PKD firmy po NIP jest także bardzo przydatne w przypadku sprawdzania autentyczności danego kontrahenta. Nieuczciwi kontrahenci bardzo często doprowadzają do upadku firm, dlatego przedsiębiorca powinien zawsze dmuchać na zimne.

Temat jest dziś na czasie o czym świadczyć mogą nawet analizy słów kluczowych – fraza mające związek z szukaniem kodów PDK mają około 300 zapytań miesięcznie, co pokazuje, że skutecznie sprawdzenie PDK firmy jest obecnie bardzo istotne.

Sprawdź również

A to znasz?

2Comments

Dodaj swój
 1. 1
  WELDING-TECH

  Super artykuł. Bez problemu znalazłem PKD po numerze NIP.
  Przeważająca działalność gospodarcza 25.11.Z Produkcja konstrukcji metalowych i ich części

+ Dodaj komentarz