Jak sprawdzić numer w play

Estimated read time 3 min czytania

Problem z zapamiętaniem własnego numeru telefonu? Obecnie gdy wszystko jest zapisywanie w pamięciach urządzeń a nie głowach, ten problem dotyczy wielu osób. Jeżeli zastanawiasz się jak sprawdzić numer telefonu w Play to jesteś w dobrym miejscu. Na szczęście nie jest to nic trudnego i ogranicza się do wpisania krótkiego kodu, podobnie jak w innych sieciach telekomunikacyjnych.

Jak sprawdzić swój numer telefonu Play

Czynność sprawdzenia nr. tel. w Play jest bardzo prosta i można ją wykonać na następujące sposoby:

  1. Otwórz klawiaturę do wpisywania numerów i wpisz kod USSD:*121# i zatwierdź zieloną słuchawką. Jeżeli czynność została wykonana prawidłowo, po chwili otrzymasz komunikat zwrotny ze swoim numerem telefonu. Co istotne powyższa usługa jest w pełni darmowa, więc można bez obaw wysyłać zapytania o numer telefonu wiele razy.
  2. Drugim sposobem na to jak sprawdzić swój numer Play to zainstalowanie aplikacji na telefon od właśnie tego operatora.
  3. Kolejnym mało znanym sposobem jest spisanie numeru karty SIM zadzwonienie na infolinię Play oraz podanie tego numeru. W efekcie krótkiej rozmowy powinno otrzymać się informacje o numerze zarejestrowanym na tę kartę SIM.
  4. Zawsze działającym sposobem na sprawdzenie swojego numeru telefonu w Play jest kontakt fizyczny z obsługą Play w punkcie obsługi klienta.
  5. Wielu operatorów w tym Play umieszcza w kontaktach numer po którego wybraniu uruchamiany jest kod USSD i otrzymujemy nasz numer.
  6. Na koniec porada, która jest często pomijana, a bardzo skuteczna czyli zadzwonienie do swojego znajomego i poproszenie o podyktowanie Twojego numeru, albo przesłanie go SMS.

Jak widzisz sprawdzenie numeru telefonu w Play jest czynnością prostą i łatwo ją wykonać bez wychodzenia z domu. Prawdopodobnie powyższa lista sposobów jest kompletna, ale zawsze chętnie czekamy na sposoby, których mogło zabraknąć.

Play jak sprawdzić czy numer jest zarejestrowany

Tematem, który chcemy jeszcze poruszyć w tym artykule jest kwestia sprawdzenia tego czy numer jest zarejestrowany w Play. W tym wypadku należy wysłać bezpłatny SMS o treści „Rejestracja” pod numer 111 i w efekcie Play prześle ci informację o ważności numeru telefonu.

Czytaj również  Rejestracja karty SIM Plus

Drugą metodą jest wpisanie kodu *111*49*1# w ekranie wyboru numeru i wybranie zielonej słuchawki. Po zrealizowaniu tej czynności otrzymamy natychmiastową informację zwrotną odpowiadającą na pytanie czy mój numer jest zarejestrowany w Play.

Sprawdź również

A to znasz?

+ Nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj swój