Jak sprawdzić numer telefonu w Plusie

Sprawdzenie numeru telefonu w Plusie jest rzeczą na prawdę łatwą do wykonania i zapamiętania. Operatorzy telefonii komórkowych pozwalają sprawdzić numer w swojej sieci w dostępny sposób zarówno osobom z abonamentem jak i posiadającymi telefon na kartę. Sprawdźmy zatem jak się sprawdza numer w plusie za pomocą kilku metod.

Jak sprawdzić swój numer telefonu w plusie?

  1. Podstawową metodą na sprawdzenie swojego nr. telefonu w Plus jest wybranie klawiatury i wpisanie kodu USD: *132# następnie użyj przycisku zielonej słuchawki do zatwierdzenia. Po krótkiej chwili otrzymasz komunikat zwrotny, w którym system wyświetli Twój numer w Plusie. Jest to w pełni darmowa usługa, która może być wykonywana wielokrotnie bez żadnych konsekwencji. Jest to prawdopodobnie najlepszy sposób na sprawdzenie swojego numeru w Plusie.
  2. Często praktykowaną opcją jest umieszczenie w książce telefonicznej numeru zapisanego jako „Sprawdź swój numer” jest to nic innego jak powyższy kod. Wybierając ten numer z listy kontaktów również otrzymamy komunikat tekstowy ze swoim numerem telefonu.
  3. Opcją pomijającą Plus jako firmę jest przedzwonienie do znajomego bądź kogoś z rodziny i poproszenie o podanie Twojego numeru telefonu.
  4. Ostatnią opcją, wymagającą największego zaangażowania jest udanie się do Biura Obsługi Klienta wraz z dowodem osobistym. Pracownik salonu Plus, po potwierdzeniu danych przekaże nam nasz numer telefonu.

Jak widzisz sprawdzenie swojego numeru telefonu w Plusie nie jest rzeczą trudną i ogranicza się do skorzystania z jednego kodu. Mamy nadzieje, że wiesz już jak sprawdzić swój numer plus abonament i na kartę. Polecamy również artykuły o tym jak sprawdzić numer w Play i Orange.

Jak sprawdzić czy numer jest zarejestrowany plus?

Po zmianie karty sim, albo ustanowieniu nowego numeru potrzebny jest czas do rejestracji numeru. Jak sprawdzić czy numer jest zarejestrowany w Plusie? Bardzo prosta sprawa. Status rejestracji numeru prepaid można sprawdzić przez wysyłanie pod numer 80104 darmowego SMS-a o treści STATUS.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *