Redakcja

Cieszymy się, że możemy tworzyć dla was artykuły. Zapraszamy do lektury.

Jak sprawdzić model telefonu

Posted by

jak sprawdzić model telefonu

Jak sprawdzić model telefonu na kilka prostych sposobów? O tym właśnie piszemy w tym artykule, warto znać model swojego telefonu niezależnie czy to marka Samsung, Huawei, Xiaomi, Nokia, Sony, Motorola czy LG. Coraz częściej trudno odróżnić smartfony od siebie.

Nie interesując się na co dzień tematyką telefonów, większość wygląda podobnie i oferuje podobne podzespoły, bo funkcje praktycznie są takie same. Po rewolucji, która miała miejsce dekadę temu i przechodzeniu na telefony z dotykowymi ekranami, obecnie pomysłem większości producentów jest po prostu dokładanie kolejnych obiektywów i podnoszenie mocy. Znajomość modelu telefonu jest niezbędna, gdy chcemy go wycenić, zakupić dodatkowe akcesoria czy zainstalować aplikację, która działa na wybranych modelach. Zapraszamy teraz do sprawdzenia jak sprawdzić jaki masz model telefonu.

Informacja na pudełku

Najprostszą metodą, jaką może wykorzystać każdy kto kupił telefon z oryginalnym pudełkiem jest sprawdzenie informacji na odwrocie pudełka. Znajdują się tam podstawową informację o telefonie wraz z podanym modelem telefonu.

Wygrawerowana nazwa modelu

Niektóre telefony w tym starsze wersje iPhone posiadały wygrawerowaną informację o tym jakim modelem telefonu są. Obecni ta metoda jest rzadziej stosowana, gdyż wpływa negatywnie na design telefonu. Jeżeli jednak masz wersje iPhona do 5 albo starsze telefony Huawei to taki grawer powinien być widoczny.

Naklejka pod baterią

Naklejka pod baterią to popularne miejsce w starych telefonach na opisanie modelu telefonu. Obecnie produkowane smartfony nie posiadają możliwości wyciągania baterii a nawet otwarcia obudowy. Jeżeli masz starty model telefonu znajdziesz tam potrzebne informacje, w innym wypadku skorzystaj z pozostałych opcji.

Czytaj również  Nju mobile wifi calling – VoLTE

Sprawdź model telefonu w ustawieniach

Zdecydowanie najpopularniejszą metodą jest sprawdzenie modelu telefonu przez ustawienia telefonu. Zarówno system Andriod jak i iOS posiada łatwy sposób na sprawdzenie modelu telefonu.

 1. Wejdź w Ustawienia
 2. Zjedź na dół do zakładki Informacje o urządzeniu
 3. Odczytaj Model telefonu

Jak widzisz jest to bardzo proste, powyższa instrukcja dotyczy telefonów z systemem Android i Windows Phone. Ścieżka może się nieco różnić zależnie od telefonu i wersji systemu operacyjnego.

Jak sprawdzić model telefonu Apple z iOS

Procedura systemowego sprawdzenia modelu telefonu podobnie wygląda w telefonach Apple z systemem iOS.

 1. Wejdź w Ustawienia
 2. Wybierz Ogólne
 3. Kliknij To urządzenie
 4. Odczytaj nazwę modelu

Apple umożliwia również sprawdzenie modelu telefonu przez oprogramowanie iTunes instalowane na komputerze.

Jak sprawdzić model telefonu Huawei?

Każda z przedstawionych powyżej metod może zadziałać na Twoim telefonie Huawei, ale najpopularniejszym sposobem jest sprawdzenie systemowe wiec wykonaj poniższe kroki:

 1. Wejdź w Ustawienia
 2. Zjedź na dół do zakładki Informacje o urządzeniu
 3. Odczytaj Model telefonu

Jak sprawdzić model telefonu Samsung?

W celu sprawdzenia modelu telefonu Samsung skorzystaj z opcji:

 1. W starszych wersjach sprawdź naklejkę pod baterią
 2. Sprawdź wersję na odwrocie oryginalnego pudełka
 3. Sprawdź wersję w telefonie wchodząc w Ustawienia -> Informacje o telefonie -> Nazwa urządzenia.
 4. Wejdź producenta i odnajdź telefon wyglądający dokładnie tak jak Twój
 5. Wpisz kod *#06# i zatwierdź zieloną słuchawką. Zostanie wyświetlony IMEI na bazie, którego znajdziesz w internecie model swojego telefonu

Jak sprawdzić model telefonu xiaomi?

 1. Wejdź w Ustawienia
 2. Zjedź na dół do zakładki Informacje o urządzeniu
 3. Odczytaj Model telefonu

Jak sprawdzić model telefonu Nokia kodem?

Nokia Jest producentem, który daje swoim klientom dodatkową możliwość sprawdzenia modelu telefonu przez wybranie kodu *#0000# i zatwierdzenie go zieloną słuchawką. Po wykonaniu tych czynności zostanie wyświetlony model telefonu.

Czytaj również  Poczta głosowa T-Mobile

Posiadanie wiedzy na temat tego jaki posiada się model telefonu okazuje się przydatne w wielu okolicznościach. Mamy nadzieję, że ten artykuł pozwolił Ci dowiedzieć się jak sprawdzić model telefonu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *