Jak sprawdzić IP telefonu

Estimated read time 3 min czytania

Każde urządzenie podpięte do sieci w tym telefon posiada unikatowy adres IP, który jest odpowiednikiem adresu fizycznego jakim posługujemy się na co dzień. Dzięki adresowi IP jesteśmy w stanie zidentyfikować urządzenie w sieci domowej/firmowej oraz na domenie publicznej. W pierwszym przypadku mówimy o IP prywatnym a w drugim o IP globalnym. W tym artykule chcemy Ci pokazać jak sprawdzić IP telefonu niezależnie czy to jest Samsung czy Huawei.

Dlaczego warto wiedzieć jak sprawdzić IP telefonu?

Powodów, dla których warto znać IP swojego telefonu jest naprawdę sporo. Najczęściej adres IP będzie potrzebny do prawidłowego skonfigurowania aplikacji czy podłączenia zewnętrznych urządzeń.

Usługodawca internetowy również nie może poprosić Cię o podanie adresu IP gdy będziesz potrzebować pomocy. W tym wypadku jak nie będziesz wiedzieć, jak sprawdzi IP telefonu, zapewne osoba pracująca na infolinii będzie Ci w stanie pomóc.

Globalny adres IP jest taki sam dla wszystkich urządzeń w jednej sieci, niezależnie czy jest to komputer czy telefon.

W przypadku sieci prywatnej, IP przyznawane jest każdemu urządzeniu osobno co pozwala je zidentyfikować.

Naturalnie adres IP będzie również niezbędny do prawidłowej konfiguracji sieci. Prywatne adresy IP to przedział numerów z zakresu:

 • 10.0.0.0-10.255.255.255;
 • 172.16.0.0-172.31.255.255;
 • 192.168.0.0-192.168.255.255.

Jak sprawdzić IP telefonu Android?

Istnieje kilka metod na sprawdzenie IP telefonu, którego systemem operacyjnym jest Android. W większości wypadków jest to naprawdę proste i wymaga jedynie kilku kroków. Poniżej zamieszczamy instrukcję krok po kroku jak sprawdzić IP telefonu:

 1. Wejdź w Ustawienia telefonu
 2. Przejdź na sam dół do zakładki Informacje o urządzeniu
 3. Wybierz Status/Stan
 4. Odnajdź informację Adres IP
Czytaj również  Zalando aplikacja korzyści

Jak widzisz na świecie jest wiele prostych rzeczy a sprawdzenie adresu IP w telefonie jest jedną z nich. Przedstawiona ścieżka może nieco się różnić wszystko zależy od modelu telefonu i wersji systemu operacyjnego.

Pamiętaj, że adres IP sprawdzisz tylko gdy jesteś podłączony do jakiejś sieci. Jeżeli korzystasz z domowej sieci Wi-Fi możesz również skorzystać z poniższej metody:

 1. Wejdź w Ustawienia telefonu
 2. Wybierz Wi-Fi
 3. Wejdź w sieć, do której jesteś podłączony
 4. Odczytaj adres IP

Jak sprawdzić IP telefonu iOS?

W telefonach z systemem iOS sprawdzenie IP telefonu również jest proste i ogranicza się do kilku kroków. Jeżeli masz telefon z systemem iOS postępuj zgodnie z instrukcją:

 1. Wejdź w Ustawienia telefonu
 2. Wybierz Wi-Fi
 3. Kliknij niebieską ikonę „i”
 4. Znajdź i odczytaj Adres IP

Omówione przed chwilą metody pokazują prywatny adres IP, w celu znalezienia publicznego adresu, może konieczne okazać się skorzystanie z usług zewnętrznych stron lub aplikacji.

Jak sprawdzić publiczne IP telefonu?

Publiczny adres IP to adres, który jest dostępny w internecie i praktycznie każdy może go zobaczyć. Najczęściej do sprawdzenia publicznego IP służą strony internetowe, które robią to za darmo. Wpisz do wyszukiwarki frazę „jakie jest publiczne ip mojego telefonu” i dostaniesz w wynikach wyszukiwania kilka stron oferujących sprawdzenie IP.

Druga metoda polega na ściągnięci aplikacji „jakie jest moje IP” ze sklepu Google Play. Aplikacja jest w pełni darmowa i daje dostęp do odczytu zarówno publicznego jak i darmowego IP.

Mam nadzieję, że ten artykuł rozwiał Twoje wątpliwości na temat tego jak sprawdzić IP telefonu. Jak widzisz nie jest to nic trudnego, jeżeli jednak problemy dalej występują zostaw komentarz, postaram się pomóc.

Sprawdź również

A to znasz?

+ Nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj swój