Redakcja

Cieszymy się, że możemy tworzyć dla was artykuły. Zapraszamy do lektury.

Jak sprawdzić czy w domu są pluskwy?

Posted by

czy można przenieść pluskwy na ubraniach

Bez dwóch zdań pluskwy są bardzo gorącym tematem. Musimy przyznać, że był już taki moment, że były totalnie zapomniane, ale niestety powróciły i to ze zdwojoną siłą. Pluskwy szczególnie uderzają latem oraz przenoszą się razem z turystami. Przekonajmy się jak sprawdzić czy w domu są pluskwy oraz jak z nimi walczyć?

Jak wyglądają pluskwy?

Aby stwierdzić czy pluskwy w domu to nasz problem, to powinniśmy wiedzieć przede wszystkim czego szukamy. Pluskwa mierzy około pięciu milimetrów. Ciało pluskiew jest okrągłe, w momencie gdy pluska jest głodna, ale im są bardziej upojone krwią, tym bardziej ciało jest wrzecionowate oraz wydłużone. Jest koloru czerwono-brązowego, chociaż gdy jest głodna, to jest o wiele jaśniejsza. Staje się brunatna pod wpływem napicia się krwi. Samo ciało pluskwy okryte jest mocnym pancerzem.

Uchroni on nas przed zgnieceniem. Najczęściej miejscem życia pluskwy jest łóżko oraz jego wszelkie szczeliny. Zatem pluskwy w łóżku to temat niezmiernie popularny. Zatem jeśli poszukujemy pluskwy w mieszkaniu, to rozpocznijmy poszukiwania w okolicach łóżek znajdujących się w mieszkaniu.

pluskwa

Czy można skorzystać z jakiś porad jak znaleźć pluskwy? Poszukiwania zawsze rozpoczynajmy od sprawdzenia pościeli. Pamiętajmy o zakładkach oraz zaszewkach. W związku z powyższym należy zdjąć poszewki, zajrzeć pod prześcieradło, sprawdzić materac oraz wszelkie jego możliwe zagłębienia. Oglądamy również stelaż szufladę na pościel, stelaż łóżka, okolice nóżek, a także zasłonki, firanki, listwy podłogowe czy też ramy obrazów. W tych miejscach możemy poszukiwać śladów po pluskwach.

Pluskwy w materacu to jednak ich miejsce do życia najlepsza. Mało kto wie, ale wystarczy jedna pluskwa w domu i mamy spory kłopot. Okazuje się, że ugryzienie pluskwy pojawia się bardzo często na skórze. Pojawiają się czerwone ślady w kolorze czerwonym. Są one niezmiernie podobne do ugryzienia komara, ale są one bardziej swędzące. Warto zwrócić uwagę na układ ugryzienia. Chodzi o to, że pluskwy łóżkowe kłują dwa czy też trzy razy.

Czy pluskwy gryzą przez ubranie?

Wiemy już, że gryzące robaki w łóżku to właśnie pluskwy. Wiele osób sobie także zadaje pytanie czy pluskwy gryzą przez ubranie? Niestety tak. Ubranie nas nie uchroni. Jeśli jesteśmy już przy temacie ubrań i pluskiew, to odpowiedzmy sobie także na pytanie czy można przenieść pluskwy na ubraniach? Tutaj także musimy Was nieco zmartwić. Co więcej mogą to być już pluskwy czy też pluskwy gniazdo.

Czytaj również  Gdzie wyrzucać ręczniki papierowe?

Czy pluskwy mogą być groźne?

Wiemy już jak rozpoznać pluskwy oraz co gryzie w nocy. Zastanówmy się jednak teraz czy pluskwy są groźne? Na całe szczęście owady te, jak i także owady podobne do pluskwy nie przenoszą chorób. Jednak nie zmienia to faktu, że nikt nie lubi być gryziony nocą przez pluskwiaki pasożytnicze i to we własnym łóżku. Nikt przecież nie zniesie świadomości, że śpimy z jakimiś robakami.

Na sam koniec nadmieńmy, że pluskwy bardzo błyskawicznie się rozmnażają oraz zwiększają znacznie kolonię. W czasie niedługim łóżko jest zanieczyszczone odchodami, martwymi osobnikami, pancerzykami czy też kropelkami krwi. Musimy przyznać, że to wygląda niezmiernie nieestetycznie.

Pojawiają się również doniesienie od pewnego czasu, że pluskwy odpowiedzialne mogą być za przenoszenie złocistego gronkowca. Jest to jednak teoria naukowców, która jeszcze nie znalazła w rzeczywistości stu procentowego potwierdzenia.

Bądźmy ostrożni i zwracajmy uwagę na zanieczyszczenia na łóżku oraz na materacu. W ten sposób możemy się upewnić czy mamy czego się obawiać.

Jak się pozbyć pluskiew?

Tak naprawdę sposobów na walkę z pluskwami jest kilka. Można pozbyć się ich przy pomocy doświadczonej firmy, która się specjalizuje w usługach tego typu. Zamówienie takowego serwisu jednak wiąże się z kosztami dodatkowymi oczyszczenia lokum. Warto pod uwagę także wziąć ogólny stan naszego mieszkania już po zakończeniu dezynsekcji. Aby móc wytępić pluskwy oraz się ich pozbyć powinniśmy użyć profesjonalnych preparatów. Zwalczanie pluskiew to tak naprawdę proces długotrwały. Wymaga do tego preparatów odpowiednich.

czy można przenieść pluskwy na ubraniach

Po zabiegu zwanego odpluskwianiem należy wcześnie się w odpowiedni sposób przygotować poprzez inspekcję pomieszczenia, jak i także zlokalizowanie miejsc, w których występują pluskwy. Wszystko po to, aby tam głównie użyć owadobójczych środków.

Zwalczanie pluskwy w mieszkaniu

Na pewno zadaniem pierwszym jest inspekcja dokładna pomieszczenia, aby znaleźć wszelkie zgromadzenia pluskiew. Domowe pluskwy często występują w sporych skupiskach. Powiedzieliśmy sobie już o łóżkach. W przypadku tym  występują one w szwach oraz załamaniach materacy. Możemy tutaj zwrócić także uwagę na ramę łóżka, elementy tapicerskich łączeń, miejsca pod guzikami czy też wzdłuż błyskawicznych zamków.

W pierwszej kolejności spryskać powinniśmy w sposób punktów te właśnie miejsca. Na pewno pomocny może się okazać sprawy specjalny na pluskwy. Przy tym należy pamiętać, aby unikać stosowania preparatów na plusku powierzchni, które mają kontakt bezpośredni z ludzkim ciałem.

Czytaj również  Saletra potasowa gdzie kupić

Wykorzystanie wysokiej temperatury

Pluskwy, ich jaja oraz larwy na pewno są likwidowane przez wysoką temperaturę.  W miejscach, w którym nie powinniśmy używać środków owadobójczych, wytępić możemy pluskwy przy wykorzystaniu pary.

Z pomocą nam przychodzi oczywiście myjka parowa na pluskwy czy też jak kto woli streamer bądź parownica. Wszystkie materiały takie jak zasłony, dywaniki oraz pościel powinniśmy wypraw w temperaturze możliwie najwyższej. Temperatura wysoka pozwala nam na dezynfekcje oraz oczyszczenie powierzchni, która jest zabrudzona odchodami czy też wydzielinami pluskiew.

Jak można poprawnie zabezpieczyć mieszkanie przed dezynsekcją?

W pierwsze kolejności musimy zlokalizować miejsce koncentracji pluskwy. Niestety, ale musimy także odsunąć meble w miarę możliwości. Powinniśmy je odsunąć na jakieś trzydzieści centymetrów od ściany. Warto także ściągnąć obrazy, lustra czy też inne ozdoby ścienne. Jednak pozostawmy je w dezynsekowanym pomieszczeniu.

Koniecznie musimy także zdemontować osłony przypodłogowych listew. Bardzo często tam właśnie się czają. Koniecznie należy zabezpieczyć spożywcze produkty. Wykorzystajmy słoje szklane, pojemniki plastikowe czy też pojemniki próżniowe. Koniecznie zabezpieczmy także karmę dla zwierząt, sztućce, naczynia oraz wynieśmy je z dezynsekowanego pomieszczenia.

Wiele osób zapomina o zapakowaniu szczelnym ręczników w łazience, szczoteczek do zębów czy też wszystkich innym przedmiotów osobistej higieny. Zwróćmy również szczególną uwagę na odzież, jak i także na dziecięce zabawki.

Po poprawnie przeprowadzonej dezynsekcji oraz także wywietrzeniu mieszkania koniecznie umyjmy przy wykorzystaniu zwykłego płynu do podłóg bądź do naczyń wszystkie miejsca, które będą miały kontakt z żywności. Umyjmy koniecznie także podłogi.

Spory wybór preparatów

Mamy to szczęście, że na rynku znajdziemy naprawdę bardzo skuteczne preparaty na pluskwy. Nie da się tego ukryć. Cieszy nas to przeogromnie. Preparatami skutecznymi na pewno są różnego rodzaju foggery na pluskwy. Są to preparaty do fumigacji, a więc zadymiania pomieszczeń. Sam preparat na pluskwy jest niezmiernie wygodny w użyciu. Doceniamy to ze względu na to, że się sam nie uwalnia podczas nieobecności naszej.

Pomieszczenie później należy dokładnie wywietrzyć. Jest to niezwykle ważne. A czy rozwiązania te mają jakieś wady? W zasadzie wadą tychże środków jest fakt, że nie docierają one w zakamarki trudnodostępne. Mowa tutaj o załamaniu mebli. Dlatego też polecamy użycia w takich miejscach wykonania oprysku. Oprysk na pluskwy jest preparatem w koncentracie, który służy do roztworzenia z wodą.

Czytaj również  Tapioka gdzie kupić

W ten właśnie sposób otrzymamy preparat idealny na pluskwy. Dzięki niemu przy pomocy ciśnieniowego opryskiwacza możemy go nanosić na ściany, a także na miejsca łączenia ścian, listwy przypodłogowe oraz wszelkiego rodzaju szczeliny czy też szpary.

Warto również zwrócić uwagę na wszelkie szuflady szczególnie zwróćmy wagę na szafki noce oraz do tego ramy obrazów, które widzą w zapluskwionym pomieszczeniu. Miejsca gdzie nie powinniśmy w żadnym wypadku używać płynnych preparatów (wiązki kabli oraz elektryczne gniazdka często są samym skupieniem pluskiem) powinniśmy obowiązkowo je zabezpieczyć popularnym proszkiem na pluskwy.

Jak widać na powyższym możliwości jest naprawdę sporo. Chyba nas nie dziwi, że mamy spore możliwości. Musimy jednak wiedzieć, których preparatów używać oraz w jaki sposób. W zasadzie to nie ma w tym niczego skomplikowanego.

Musimy jednak szybko zacząć działać. Czasami jest tak, że uważamy iż problem się jakoś rozejdzie. Niestety pluskwy same nie znikną. Co więcej – jeszcze bardziej się rozmnożą. Nie dopuśćmy do tego. Pamiętajmy, że im dłużej zwlekamy, tym będziemy mieli większy problem.

Musimy w tym temacie podjąć bardzo ważną decyzję. Zdecydujmy czy chcemy walczyć z pluskwami samodzielnie, a może jednak wolimy poprosić o pomoc kogoś bardziej doświadczonego, a więc skorzystać z usług firmy, która wie co robi i jakby było mało daje nam pewnego rodzaju gwarancję.

Sami niestety możemy ponieść klęskę. Bardzo często jest tak, że kupujemy drogie środki, które po użyciu na niewiele się zdały. Najczęściej problem leży w tym, że po prostu ich źle użyliśmy i niewłaściwie to zrobiliśmy. Wówczas nawet po użyciu najlepszego preparatu na rynku nic się nie zmieni.

Firma profesjonalna ma już swoje sprawdzone sposoby, których używają i wiedzą, że pluskwy zaginą raz na zawsze. W takiej sytuacji na pewno nam się uda zwyciężyć. Może się to wydawać dziwne, ale walka z pluskwami to prawdziwa wojna. Mamy z nią problem, ale poradzimy sobie, gdy użyjemy odpowiednio danego preparatu. Jeśli w temacie tym nie czujemy się zbyt dobrze, to musimy pokusić się od razu o doświadczoną firmę.

Takowych na rynku nie brakuje. Jednak zanim podejmiemy współpracę z daną firmą, to sprawdźmy jakie ma w sieci opinie. Dzięki temu trafimy na naprawdę dobrą firmę, z którą współpraca będzie prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Pamiętajmy, aby później tę firmę polecać innym. Warto to robić. Pewnie wiele osób tak jak my poszukuje dobrego rozwiązania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *