Jak sprawdzić czy telefon jest na podsłuchu?

Estimated read time 4 min czytania

Czy jest jakiś sposób, aby sprawdzić czy nasz telefon jest na podsłuchu?

W zasadzie to każdy człowiek ceni sobie prywatność w dzisiejszych czasach. Nikt nie lubi, gdy sąsiad nas podgląda przez okno czy też interesuje się sprawami prywatnymi. Jednak prywatność nie ogranicza się w żadnym wypadku jedynie do życia codziennego, ale także do samej cyberprzestrzeni. Na naszych komputerach instalujemy programy, które pozwalają nam ochronić prywatność. Bardzo dużo czasu spędzamy także przed telefonami. Przy pośrednictwie rozmów telefonicznych nie tylko załatwiamy drobne sprawy codzienne, takie jak zlecenie zakupu makaronu i mleka innego domownikowi, ale także odbywamy poważne rozmowy, na przykład związane z pracą. Jak sprawdzić czy telefon jest na podsłuchu? Sprawdźmy to.

Metody podsłuchiwania na telefonach komórkowych

Przestępcy tak naprawdę znają bardzo dużo sposobów na podsłuchiwanie niczego nieświadomych użytkowników. Jednym z nich jest chociażby podstawienie fałszywej bazowej stacji, do której się podłączają telefony. Wszystkie połączenia, które są wykonywane przy takowym rozwiązaniu nie są szyfrowane odpowiednio oraz przekazywane przy pośrednictwie nadajnika fałszywego, dlatego też mogą w ten sposób wpaść w ręce osób niepowołanych.

Innym sposobem jest podsłuchiwanie telefonów komórkowych przy wykorzystaniu fałszywych sieci Wi-Fi, które łączą się automatycznie ze skanującymi telefonami oraz także monitorują na nich odbywający się transfer danych. Kolejny już sposób działania przestępców to instalacja na telefonie ofiary aplikacji, która na bieżąco będzie monitorowała wszelkie jego poczynania w dziedzinach określonych. Co ważne takie oprogramowanie instalowane zazwyczaj jest przed użytkowników telefonów komórkowych nieświadomych. Wiele aplikacji posiada zainstalowane dodatki specjalne, których zadaniem jest śledzenie danego użytkownika.

Czytaj również  Jak śledzić telefon komórkowy bez wiedzy użytkownika?

Jak wykryć podsłuch w telefonie?

Jeśli tylko przeczuwamy, że wszelkie czynności, które są wykonywane na telefonie są śledzone przez kogoś, a nasze rozmowy są podsłuchiwane warto sprawdzić jedną z metod. Oczywiście dobrze zapoznać się z tematem jakim jest telefon na podsłuchu objawy. Aby móc sprawdzić, czy nasze rozmowy oraz wiadomości czy też dane poufne są przekazywane na jakiś całkiem innym numer telefonu, to wystarczy, że użyjemy specjalnego kodu. Jest to kod #21#.

#21# co to za kod?

Gdy wpiszemy ten kod i naciśniemy zieloną słuchawkę, to dowiemy się jeśli mamy podsłuch w telefonie komórkowym. Niekiedy funkcja ta wykorzystywana jest przez rodziców, którzy chcą mieć kontrolę nas swoimi pociechami. Jednak może to także być narzędzie bardzo groźne w rękach wielu przestępców.

Warto także odpowiedzieć sobie na pytanie jak wykryć podsłuch w telefonie z systemem Android? Musimy się dowiedzieć jakie aplikacje konkretne mają dostęp do czynności, które są wykonywane przy pomocy telefonu komórkowego. Wystarczy, że w opcji – „Aplikacje” wybierzemy opcję „Uprawnienia aplikacji”. Nazwy tychże opcji mogą się różnić nieco zależnie od producenta.

Skorzystanie z pomocy profesjonalisty

Wiele osób zastanawia się także jak sprawdzić czy telefon jest na podsłuchu przez policję czy też jak sprawdzić czy mam szpiega w telefonie. Nie ma co się dziwić. Okazuje się, że pluskwa w telefonie czy też podsłuchiwanie rozmów telefonicznych mają miejsce niezmiernie często.

Czy wiesz jak wykryć podsłuch domowymi sposobami? Na pewno możemy użyć specjalnego programu przeznaczonego do wykrywania podsłuchów. Możemy znaleźć także specjalne aplikacje – jest to chociażby aplikacja wykrywająca podsłuch. W przypadku programów oraz aplikacji wystarczy, ze będziemy podstępować według instrukcji.

Jednak jeśli w tego typu postępowaniach nie czujemy się zbyt dobrze i nie wiemy na przykład co to jest kod mmi, to rzeczywiście możemy sobie nie poradzić. W takiej sytuacji pokuśmy się o pomoc profesjonalisty. Specjalista nie będzie miał problemu z tym jak wykryć oprogramowanie szpiegowskie w telefonie komórkowym.

Czytaj również  Jak zmienić i ukryć datę urodzenia na FB

Wiele osób także zastanawia się czy policja może sprawdzić telefon? Jeśli istnieje do tego uzasadnienie, to jak najbardziej mogę to zrobić.

Jeśli upieramy się przy samodzielnym działaniu jak sprawdzić czy mój telefon jest na podsłuchu, to warto zaczerpnąć porady w poradnikach internetowych. Znajdziemy tam odpowiedzi na takie specjalistyczne pytania „jak wykryć pegasus” czy też „spyphone jak wykryć”? Najważniejsze jest to, aby w porę zareagować gdy zauważymy, że z naszym telefonem dzieje się coś złego.

Sprawdź również

A to znasz?

+ Nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj swój