Technologia

Jak śledzić telefon komórkowy bez wiedzy użytkownika?

Ostatnia aktualizacja 20 lutego 2023 przez Redakcja

Chcesz sprawdzić prawdomówność partnera? A może zatroszczyć się o bezpieczeństwo swojego dziecka? Bez względu na powód, często pojawia się przed nami pytanie o to, jak sprawdzić czyjąś lokalizację. Dlatego chcielibyśmy przedstawić Ci kilka sposobów na to jak namierzyć telefon bez wiedzy właściciela. To jak, możemy zaczynać?

Jak namierzyć czyjś telefon przy użyciu aplikacji?

Namierzenie telefonu to zadanie, które na pierwszy rzut oka może wydawać się trudne. Jednak w rzeczywistości wystarczy wykorzystać dostępne narzędzia. Jakie? Czytaj dalej!

Jak sprawdzić lokalizację telefonu? Tylko z mSpy!

Jeżeli chcesz namierzyć kogoś telefon bez jego wiedzy, wykorzystaj w tym celu aplikację mSpy. Jest to profesjonalne oprogramowanie, przygotowane z myślą zarówno o śledzeniu, jak i kontroli rodzicielskiej. Dla tego programu nie istnieją granice.

Dzięki mSpy bez trudu uzyskasz informacje takie jak:

  • aktualna i historyczna lokalizacja telefonu,
  • opuszczenie przez śledzoną osobę ustalonego obszaru (geofencing).

To oczywiście nie wszystko – mSpy posiada również bogaty zestaw narzędzi szpiegowskich, które możesz wykorzystać do monitorowania aktywności w mediach społecznościowych, sprawdzenia historii przeglądania czy blokowania dostępu do określonych treści. Jak widzisz, nic dziwnego, że mSpy to aplikacja godna polecenia. Wiesz już zatem jak namierzyć czyjś telefon zdalnie z mSpy.

Localize.mobi – jak namierzyć czyjś telefon?

Chcesz dowiedzieć się jak sprawdzić lokalizację telefonu innej osoby? Jeśli tak, jesteś w doskonałym miejscu, by zdobyć tę informację. Poznaj Localize.mobi, wysokiej jakości aplikację, która umożliwi Ci namierzenie praktycznie każdego telefonu.

Czytaj również  Jak wybrać najlepsze usługi sprzątające? Porady

Localize.mobi pozwala znaleźć położenie danego telefonu wyłącznie na podstawie numeru telefonu. Dzięki temu unikniesz sytuacji, w której musisz zainstalować na śledzonym telefonie jakąkolwiek aplikacje. Twoje działanie będzie również dużo trudniej wykryć, ponieważ nie pozostawisz po sobie śladów.

Pamiętaj jednak, że żeby śledzić dorosłą osobę, musisz posiadać jej wyraźną zgodę. W przeciwnym wypadku Twoje działanie zostanie uznane za nielegalne, a Ty odpowiesz za naruszenie prywatności osoby śledzonej. Warto o tym pamiętać przed podjęciem decyzji o rozpoczęciu śledzenia.

Śledzenie telefonu przez Google Timeline

Jeżeli urządzenie jest podłączone do Internetu, wiele z nich na bieżąco raportuje o swojej lokalizacji. Dzięki temu po otworzeniu map od Google widzisz swoją dokładne położenie. Jeśli dodatkowo ustawisz na swoim koncie Google opcję zapisywania danych o lokalizacji, mogą one stać się pożywką dla osób, chcących poznać Twoje położenie.

Uzyskanie danych do Twojego konta Google pozwoli w takim przypadku namierzyć lokalizację telefonu praktycznie bez wysiłku. Dlatego pamiętaj o tej opcji. Jeżeli chcesz utrudnić wyśledzenie Cię, wyłącz zapisywanie historii lokalizacji.

W jaki sposób smartfon zna Twoje położenie?

Aplikacje na wielu telefonach działają praktycznie w ten sam sposób, jeśli chodzi o pobieranie danych na temat aktualnej lokalizacji telefonu. Większość z nich działa we współpracy z systemem GPS (Global Positioning System), który pozwala namierzyć telefon czy inne urządzenie z dokładnością nawet do kilku metrów.

GPS to satelitarny system, którego działanie opiera się w uproszczeniu na porównaniu czasu, który upłynął od wysłania fali przez satelitę do momentu zarejestrowania jej po stronie odbiornika (telefonu czy innego urządzenia). Znając prędkość fali i odległość nadajnika od Ziemi, jesteśmy w stanie w pewnym przybliżeniu określić pozycję odbiornika na Ziemi. Im więcej sygnałów dochodzi do odbiornika, tym z większą dokładnością jest on w stanie określić swoją pozycję, w odniesieniu do:

  • wysokości nad poziomem morza,
  • długości i szerokości geograficznej.
Czytaj również  Jak sprawdzić czy ktoś loguje się na mojego messengera?

Aplikacje posiadają dostęp do odbiornika GPS w telefonie. Z tego powodu aplikacje szpiegowskie również mogą do niego uzyskać dostęp, a dane wysłać na Twój telefon.

Podsumowanie

Jak śledzić telefon? To proste! Możesz wykorzystać w tym celu aplikacje szpiegowskie, takie jak mSpy czy Localize.mobi. Pamiętaj jednak, że musisz posiadać zgodę osoby, której lokalizację chcesz śledzić.

Śledzenie lokalizacji odbywa się zwykle z wykorzystaniem znanego systemu GPS. Pozwala on z dużą dokładnością określić położenie urządzenia na Ziemi.

 

Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *