Redakcja

Cieszymy się, że możemy tworzyć dla was artykuły. Zapraszamy do lektury.

Jak prawidłowo zabezpieczyć przesyłkę?

Posted by

prawidlowe-zabezpieczenie-przesylki

Niezależnie od tego, czy jesteś osobą prywatną i tylko od czasu do czasu wysyłasz paczki- chociażby w ramach aukcji internetowej, czy też prowadzisz sklep internetowy i wysyłką towaru zajmujesz się codziennie, odpowiednie zabezpieczenie przesyłki jest jednym z kluczowych elementów, który wpływa na powodzenie całego procesu. Dowiedź się więc o czym należy pamiętać i jak to zrobić właściwie. Stosując się do poniższych zasad, Twoja paczka z pewnością dotrze do odbiorcy w nienaruszonym stanie, nie narażając Cię na straty i niepochlebną opinię.

Rodzaj przesyłki ma znaczenie- dobrze wszystko zaplanuj

Nie jest możliwe jednoznaczne określenie sposobu pakowania wszystkich przedmiotów, gdyż każdy z nich posiada inne parametry i charakterystykę, przez co różni się także sposób pakowania i materiały wykorzystane do tego celu. Przymierzając się więc do wysyłki danego towaru, należy wszystko dokładnie przemyśleć i przygotować. Przede wszystkim trzeba wziąć pod uwagę kilka najważniejszych parametrów, takich jak waga, wielkość i trwałość. Ponadto należy wybrać przewoźnika, któremu zlecimy dostarczenie naszej przesyłki do odbiorcy. Jest to o tyle ważne, iż każdy z nich kieruje się nieco odmiennymi standardami dotyczącymi parametrów paczki, od których to zależy ostateczny koszt usługi- zdecydowana większość firm kurierskich określa maksymalne wymiary lub wagę standardowych paczek. Sprawdźmy także, czy zarówno przewoźnik, jak i odbiorca nie mają żadnych szczególnych wytycznych i oczekiwań. Takie określenie specyfiki przesyłki umożliwi także jej właściwe zabezpieczenie. Jeśli już przemyślimy wszystkie te kwestie, wówczas możemy zająć się konkretami, a pakowaniem i zabezpieczaniem swojej przesyłki. Jak to zrobić i o czym pamiętać?

Najważniejsze opakowanie

Podczas pakowania przesyłki, najważniejszą kwestią jest dobór odpowiedniego opakowania, dopasowanego do parametrów przedmiotu, który ma być nim zabezpieczony. Najlepiej sprawdzają się tu wszelkiego rodzaju kartony – przykładowo kartony klapowe, których wybór jest naprawdę szeroki- kartonowe pudełka w różnych rozmiarach i kształtach oraz tekturowe tuby. Pudełka to prostopadłościany, które w zależności od rodzaju posiadają różną ilość warstw tektury, co jednoznacznie wpływa na ich trwałość. Niezwykle ważny jest tu rozmiar pudełka- nie może być ono zbyt duże, by przedmiot nie poruszał się w trakcie transportu, a także zbyt małe, by zniszczyć przesyłki. Ponadto mniejsza przestrzeń wokół towaru to także mniejsza ilość potrzebnego wypełnienia, a tym samym redukcja kosztów przesyłki- jest to tym bardziej ważne, gdy prowadzimy sklep internetowy i prowadzimy regularną sprzedaż produktów wraz z wysyłką.

Czytaj również  Wizażanka kto to jest?

Właściwe wypełnienie

Jeśli zależy nam na tym, by produkt dotarł do odbiorcy w nienaruszonym stanie, należy zainwestować także w odpowiednie wypełnienie kartonowego pudełka, o którym była mowa wcześniej. Dzięki niemu towar nie będzie się przemieszczał wewnątrz opakowania, co także sprzyja bezpiecznemu dotarciu przesyłki na miejsce- a do wyboru mamy rozmaite rodzaje wypełnienia, począwszy od folii bąbelkowej, poprzez styropianowe kulki, czyli skropak, po poduszki powietrzne czy bibułę do pakowania. Takie wypełnienie sprawdzi się zarówno wtedy, gdy w paczce znajduje się jeden przedmiot, dzięki czemu nie będzie miał on styczności ze  ścianami kartonu, a także gdy w kartonowym pudełku wysyłamy kilka rzeczy- wówczas nie będą się one obijać o siebie. Właściwe wypełnienie doskonale ustabilizuje towar oraz zabezpieczy przed ewentualnymi uszkodzeniami mechanicznymi.

Zabezpieczenie paczki z zewnątrz

Karton powinniśmy również zabezpieczyć z zewnątrz. Miejsca, w których możliwe jest otwarcie opakowania, należy dokładnie zakleić taśmą pakową. Do ochrony paczki z zewnątrz doskonale nada się także folia stretch, zwłaszcza ta czarna, której zadaniem jest ochrona kartonu przed zabrudzeniami, rozdarciem, a przede wszystkim przed wodą i wilgocią. Folię stretch stosujemy także w przypadku przesyłek niestandardowych, gdy ze względu na gabaryty bądź kształt towaru nie mamy możliwości użycia kartonu.

Karton warto zabezpieczyć także dodatkowo folią stretch- zwłaszcza gdy przesyłka ma przebyć drugą trasę i w trakcie zaliczyć kilka przepakowań. Wówczas będziemy mieć pewność, że będzie ona odporna na warunki atmosferyczne i karton nie przemoknie. Jeśli natomiast przesyłka nie wymaga zabezpieczenia kartonem i jest na tyle odporna, by przetrwać długą i ciężką drogę do odbiorcy, wówczas można użyć samej folii stretch, która działa niczym lakier ochronny. Sposób ten stosowany jest najczęściej w przypadku przesyłek niestandardowych, wielkogabarytowych, które ze względu na specyfikę towaru nie wymagają tak dokładnego zabezpieczenia.

Czytaj również  Towaroteka Biedronka

Dostosowanie się do powyższych wskazówek sprawi, że nasza przesyłka dotrze do odbiorcy w nienaruszonym stanie, a przecież zwykle ma ona do pokonania długą trasę, oraz musi zaliczyć kilka punktów przepakowania. Odpowiednie zabezpieczenie przesyłki ma więc ogromne znaczenie i warto się do niego właściwie przygotować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *