Redakcja

Cieszymy się, że możemy tworzyć dla was artykuły. Zapraszamy do lektury.

Jak pobrać film z FB

Posted by

Jak pobrać film z FB

Jak pobrać filmy z FB takie pytanie zadaje sobie wiele osób, które znalazło ciekawe wideo na grupach, w aktualnościach czy komentarzach. Okazuje się, że ściąganie filmów z Facebooka na komputer i telefon jest naprawdę proste jeżeli zna się odpowiednie metody. Również ściąganie filmów na komputery Apple nie powinno sprawić Ci większych problemów. W tym artykule pokarzemy Ci krok po kroku jak pobrać filmy z FB i Messengera, więc jeżeli interesuje Cię ten temat to zachęcamy do dalszej lektury.

Jak pobrać film z Facebooka jako właściciel?

To czy dany film będzie możliwy do pobrania zależy od tego, gdzie się znajduje i w jakiej formie został opublikowany. Najprostszą metodą jest pobranie filmu, który został umieszczony przez nas samych na portalu Facebook.

 1. Uruchom panel reklamowy
 2. Z głównego menu przejdź do „wszystkie narzędzia”
 3. W zakładce Zasoby wybierz opcję Filmy
 4. Wybierz interesujący Cię film i kliknij na niego PPM a następnie wybierz opcję Pobierz Wideo
 5. Film zostanie zapisany na dysku

Tak jak mówiliśmy pobieranie filmów z własnego konta nie powinno być problematyczne. Istnieje również druga opcja, jeszcze prostsza.

 1. Wejdź w swój profil
 2. Wybierz zakładkę filmy
 3. Wybierz opcję edytuj z prawego górnego rogu wideo
 4. Wybierz opcję pobierz

Jak ściągnąć film z FB?

Jeżeli chcesz pobrać film, który nie należy do ciebie najlepszą opcją będzie skorzystanie z adresu URL filmu, który można uzyskać klikając na niego prawym przyciskiem myszy. Tylko tutaj ważna uwaga poniższa opcja zadziała, gdy film jest publiczny w innym wypadku jego pobranie będzie niemożliwe.

 1. Wejdź w film, który cię interesuje
 2. Wybierz „…” z prawej strony obok profilu osoby, która go wrzuciła
 3. Z dostępnych opcji wybierz kopiuj link
 4. Przejdź na stronę https://fdown.net
 5. Wklej w wolne miejsce pobrany link
 6. Pobierz film
Czytaj również  Notebook a laptop – czym się różnią?

Jeżeli chcesz pobrać film z FB możesz skorzystać z masy innych stron oferujących ściąganie takich filmów, nie musisz posługiwać się tą konkretną.

Przestarzała metoda pobierania filmów z FB

W wielu nieaktualnych artykułach znajdziesz informację o tym, że wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszy na film i wybrać opcję „Pobierz URL”. Ta funkcja została zablokowana i możesz stracić sporo czasu próbując ściągać filmy z FB w ten sposób.

Jak pobrać film z komentarza na FB?

Prawdopodobnie nie raz chciałeś pobrać film z facebooka znajdujący się w komentarzu. Wiele zabawnych czy wartościowych filmów w odpowiedzi na komentarze ludzi udostępnianych jest w osobnych komentarzach. Poniżej prezentujemy instrukcję jak pobrać film z komentarza na FB.

 1. Skorzystaj z przeglądarki Chrome i zainstaluj tyczkę Blob Video Downloader
 2. Zaloguj się do FB
 3. Przejdź do komentarza z filmem
 4. W prawym rogu wideo zobaczysz opcję pobierz
 5. Kliknij PPM i wybierz „Zapisz jako”
 6. Fil zostanie pobrany we wskazaną lokalizację

Jak pobrać film z FB na telefonie?

Czasem nie chcemy korzystać z komputera bo wolimy zapisać film bezpośrednio na telefonie, co w takim przypadku? Facebook sam w sobie nie pozwala ściągać filmów na telefon, możemy skorzystać z wyżej opisanej opcji albo dedykowanych aplikacji jak FB downloader.

Pobieranie filmów z Facebooka opublikowanych przez użytkowników nie są objęte prawami autorskimi, nie znaczy to jednak, że można je bezkarnie rozpowszechniać albo na nich zarabiać. Filmy tego typu nie mogą być nigdzie publikowane bez zgody autora.

Mam nadzieję, że ten artykuł wytłumaczył Ci jak pobrać film z FB w prosty i przystępny sposób.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *