Technologia

Jak pobrać film z CDA na komputer i telefon

Ostatnia aktualizacja 15 kwietnia 2024 przez Redakcja

Jak ściągnąć film z cda.pl na komputer i telefon i czy to jest legalne? Z tego typu pytaniami spotykamy się na tyle często, że warto opowiedzieć na owe wątpliwości raz a dobrze. Kulisy powstania serwisu CDA mają w sobie mocno wątpliwe wątki pod kątem moralnym. Zresztą, kto zna historię niektóry producentów gier, również wie, że i w tej branży zaczynało się od mało legalnych działań. Jeszcze, gdy YouTube nie był tak popularny cda.pl miało wielu użytkowników. Z czasem jednak zdecydowana większość ludzi przechodziła na YT co wymusiło na CDA wprowadzenie zmian. Ich skutkiem było powstanie CDA Premium, które po opłaceniu abonamentu daje dostęp do wielu filmów. Jednak użytkownicy wciąż mogą zamieszczać w serwisie swoje filmy. W tym artykule odpowiemy na pytania jak pobrać filmy z CDA, jeżeli więc ten temat Cię interesuje to zaczynajmy.

Czy pobieranie filmów z CDA jest legalne?

Na wstępie poruszmy bardzo ważną kwestię, czyli to czy pobieranie filmów z CDA jest legalne. Otóż wszystko zależy od zapisów w polskim prawie a konkretnie Ustawie o Prawie Autorskim i prawach pokrewnych. Zgodnie z zawartymi tam informacjami można pobierać filmy z takich serwisów jak CDA, jeśli zostały one udostępnione przez autora albo osobę/firmę posiadającą prawa autorskie. Niestety wiele treści użytkowników jest udostępnianych bez takich praw i należy mieć to w świadomości. Filmy z CDA i innych serwisów można pobierać tylko na własny użytek i zabrania się ich rozpowszechniania.

 • Możesz pobierać filmy z CDA jeżeli zostały udostępnione przez osobę posiadającą prawa autorskie.
 • Nie możesz ściągać filmów z CDA jeżeli materiał wideo został opublikowany przez osobę nieposiadającą praw autorskich.
 • Dalsze udostępnianie pobranych filmów jest nielegalne.
Czytaj również  Jak zrobić znak zapytania na klawiaturze?

Mam nadzieję, że ten aspekt sobie wytłumaczyliśmy, chociaż pozostaje jeszcze kwestia pobierania filmów z CDA Premium.

Jak pobrać film z CDA?

Filmy na CDA jednego dnia są drugiego ich nie ma. Materiały mogą zostać usunięte zarówno przez administrację serwisu cda.pl jak i samych użytkowników, którzy te treści udostępnili. Dlatego czasem możesz chcieć pobrać film z CDA i zastanawiasz się jak to zrobić. Otóż mamy co najmniej kilka skutecznych metod na to jak pobrać ściągnąć filmy z cda.pl na telefon i komputer.

Najpopularniejszym rozwiązaniem są niezmiennie programy instalowane bezpośrednio na dysku. Jeżeli jednak nie chcesz korzystać z takiego oprogramowania możesz wybrać specjalne strony internetowe albo wtyczki instalowane w przeglądarkach Firefox, Opera czy Chrome.

Jak pobrać filmy z CDA przez wtyczkę?

Zacznijmy może od jednego z szybszych sposobów a zarazem najprostszych. Niezależnie z jakiej przeglądarki korzystasz możesz zainstalować na niej rozszerzenia, które wzbogacają przeglądarkę np. o możliwość pobierania filmów. Pokażemy ci to na przykładzie przeglądarki Firefox, ale zasada postępowania jest praktycznie taka sama na każdej przeglądarce.

 1. Przejdź na stronę https://addons.mozilla.org/pl/firefox/extensions/
 2. Wyszukaj CDA Downloader
 3. Kliknij „Dodaj do Firefoksa”
 4. Zaakceptuj uprawnienia wtyczki
 5. Przejdź do filmu, który chcesz pobrać, zależnie od zainstalowanej wtyczki, przycisk pobrania filmu znajdzie się w opisie albo bezpośrednio pod samym filmem.
 6. Kliknij pobierz
 7. Film zostanie ściągnięty na dysk

Zwróć uwagę jaką wtyczkę ściągasz, gdyż nie zawsze dobrze dobrze działają. W naszym teście CDA Downloader mający najwięcej pobrań wyświetlał jedynie reklamy, natomiast CDA Downloader nieznanego autora działał już poprawnie.

Nie tylko wtyczki z CDA w nazwie będą w stanie pobrać filmy. Wystarczy wyszukać dowolne rozszerzenie typu „Video downloader” ab móc pobrać filmy z CDA. Zasada działania wtyczek jest bardzo podobna. Same wtyczki dostępne są w prawym górnym rogu przeglądarki albo w opcjach „rozszerzenia”.

Czytaj również  Jak zarejestrować numer - kartę SIM w Play

Jak pobrać film z CDA bez programu?

Istnieją również inne metody na to jak pobrać film z CDA bez programu. Mówimy tutaj o stronach internetowych, które pozwalają pobierać pliki multimedialne z różnych stron.

 1. Wejdź na stronę https://pl.fetchfile.net/pobra%C4%87-z-cda/
 2. Na karcie z filmem, który chcesz pobrać skopiuj jego adres URL (kliknij PPM w polu filmu i wybierz „Kopiuj adres filmu”.
 3. Skopiuj link do pustego pola na stronie wymienionej w pierwszym punkcje i kliknij „Pobierz film”
 4. Po krótkiej chwili wciśnij zielony przycisk „Pobierz film”
 5. W nowym oknie kliknij PPM na obszarze z filmem i wybierz „Zapisz wideo jako”
 6. Wskaż miejsce zapisu filmu na dysku

Rozpisaliśmy cały proces ściągania filmu na 6 kroków, ale tak naprawdę jesteś w stanie wykonać to wszystko w jedną minutę. Stron umożliwiających pobieranie filmów z CDA i innych witryn jest naprawdę dużo, wystarczy wpisać do wyszukiwarki „video downloader online” i otrzymamy co najmniej kilka stron umożliwiających pobranie filmu z CDA.

Program do pobierania filmów z CDA?

Druga metoda na ściągnięcie filmu z CDA tyczy się programów instalowanych bezpośrednio na komputerze. W tym celu można skorzystać z:

 • 4K Video Downloader
 • VLC Media Player
 • Freemake Video Downloader
 • KeepVid

Program do pobrania filmów z CDA możesz wybrać dowolny, większość z nich ma intuicyjny interfejs i na pewno sobie dasz z tym radę. My pokażemy Ci jak pobrać film z CDA przy wykorzystaniu programu VLC Media Player. Wybór padł na ten program, gdyż znajduje się on na większości komputerów z systemem Windows. To właśnie w nim większość z nas ogląda filmy na komputerze.

 1. Uruchom VLC Media Player
 2. Wybierz Plik -> Otwórz strumień w sieci
 3. Skopiuj URL filmu, który chcesz pobrać
 4. W przycisku Odtwórz kliknij strzałkę obok i wybierz konwertuj
 5. Wybierz miejsce zapisu pliku
 6. Zatwierdź

Po wykonaniu powyższej instrukcji bez problemu pobierzesz na swój komputer film z CDA. Metoda ta jest w pełni darmowa i bezpieczna. Możesz skorzystać

Czytaj również  Jak zarejestrować numer w Virgin Mobile

Pobieranie z CDA Premium?

Czy da się pobrać filmy z CDA Premium? Tak, ale raczej nie będzie to sposób jaki Cię zadowoli w 100%. Zacznijmy od tego, że należy skorzystać z trybu CDA Premium offline, a to oznacza konieczność nabycia abonamentu. Po dokonaniu opłaty możemy za darmo pobrać film bądź serial zupełnie za darmo w każdej chwili. Jednak to nie wszystko, ta opcja jest dostępna wyłącznie na urządzeniach mobilnych (telefon lub tablet).

Aplikacja CDA dostępna jest na systemach Android i iOS. Niestety nie ma możliwości korzystania z tej opcji na przeglądarkach internetowych. Możesz jednak skorzystać z emulatora Androida i zainstalować na nim aplikację.

Każdy film posiada możliwość pobrania w różnej jakości a co za tym idzie wielkości pliku.

Tu ważna uwaga dla wszystkich osób, które będą szukały sposobu na pobranie filmów w inny sposób, nie jest to możliwe.

Jak pobrać film z CDA na telefon?

W celu pobrania filmu z CDA na telefon możesz skorzystać z CDA Premium i aplikacji na telefon, albo strony internetowej i sposobu opisanego nieco powyżej. Istnieją również aplikacje na telefon, które umożliwiają pobieranie filmów z różnych stron w tym CDA na telefon. Pokażemy Ci cały proces pobierania filmu z CDA na telefon za pomocą aplikacji Video Downloader.

 1. W sklepie Google Play wyszukaj aplikację Video Downloader
 2. Pobierz aplikację na telefon i zainstaluj
 3. Uruchom aplikację przechodząc w niej do strony cda.pl
 4. Przejdź do zakładki filmy i otwórz film, który chcesz pobrać
 5. Program wyświetli strzałkę do pobrania filmu, kliknij w nią
 6. Wybierz opcję pobierz

Jak widzisz jest to bardzo proste i na pewno dasz sobie z tym radę. Do pobrania filmów z cda.pl posłuży również masa innych aplikacji wybierz taką, która będzie Ci najbardziej pasować.

To by było na tyle na temat tego jak pobrać film z CDA na telefon i komputer. Mam nadzieję, że artykuł pomógł rozwiązać Twój problem i wiesz już jak ściągnąć film z cda.pl.

4 komentarze do “Jak pobrać film z CDA na komputer i telefon

 • Cda premium to złodziejstwo jeżeli o pobieranie chodzi. Jeżeli pobierze się jakiś film czy serial to logicznym jest że powinien on być „do dyspozycji” pobierającego do czasu aż sam go nie wykasuje. W tym czymś jest jednak tak że coś się niby pobiera ale oglądać to można tylko jak się ma opłacony abonament !!! Absurd.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *