Jak pobrać film i muzykę z YouTube

Jak pobrać filmy I muzykę z YouTube na telefon i komputer bez zewnętrznych programów? Takie pytanie zadaje wiele osób i w tym artykule otrzymacie na nie odpowiedź. Choć wydaje się, że YT jest wieczny to wcale tak nie musi być, a już na pewno filmy na nim umieszczane ni mogą być pewne, że pewnego dnia nie zostaną usunięte przez administratorów albo samego twórcę. Pobranie filmu i muzyki na komputer lub telefon pozwala odtwarzać ściągnięte materiały multimedialne bez dostępu do internetu o dowolnej porze dnia i nocy. YouTube w wersji premium umożliwia pobieranie filmów z poziomu samej aplikacji lub strony internetowej, jeżeli jednak nie chcesz płacić możesz skorzystać z jednej poniżej opisanych metod.

Czy pobieranie z YT filmów i muzyki jest legalne?

Jednak, żeby mówić o ściąganiu filmów i muzyki z YouTube należy zastanowić się nad legalnością obu rozwiązań. Pierwszym aspektem, na który zwrócić uwagę jest regulamin serwisu a w drugiej kolejności polskie prawo. To co możemy zrobić to pobrać i odtwarzać filmy oraz muzykę z YouTube wyłącznie na własny użytek. Jednak pamiętaj, że dotyczy to tylko utworów, które zostały opublikowane przez twórcę. Jeżeli masz wątpliwości co do tego kto jest autorem danego filmu czy muzyki, nie powinieneś pobierać tego pliku na swój komputer lub telefon.

 • Możesz pobierać filmy i muzykę z YouTube, jeżeli ten plik został udostępniony przez autora lub właściciela praw autorskich.
 • Nie możesz ściągać filmów i muzyki z YT, jeśli film został opublikowany przez osobę nieposiadającą praw autorski.
 • Dalsze udostępnianie pobranych plików jest nielegalne.

Jeżeli chcesz zagłębić się bardziej w temat to zapoznaj się z Ustawą o Prawie Autorskim i prawach pokrewnych a następnie otwórz sobie regulamin YouTube i sprawdź jak sam serwis odnosi się do tej sprawy. Niemniej zakładamy, że Twoim zamiarem jest ściąganie filmu w celu jego oglądnięcia oraz muzyki w celu jej odsłuchania a nie dalszej dystrybucji w celu zarobkowym. Istotne jest to, że to nie musi być nawet cel zarobkowy, po prostu nie możesz przesyłać tego pliku dalej.

Jak ściągnąć film z YouTube?

Wiesz już, kiedy możesz pobrać film lub muzykę z YouTube, czas więc przejść do sedna i wytłumaczenia jak pobrać film z YouTube. Przez wiele lat jedyną metodą było korzystanie ze specjalnych programów, które oferowały nie tylko możliwość pobrania filmu, ale również jego konwersję np. na plik mp3. Obecnie takie programy wciąż istnieją, ale ustępują coraz częściej miejsce specjalnym stronom internetowym.

W momencie tworzenie artykułu, YouTube uruchamia również eksperymentalną wersję pobierania filmów i muzyki dla osób posiadających konto Premium. Opcja ta może wejść na stałe do użytku a nie musi, jednak warto wiedzieć, że taka możliwość istnieje.

Ostatnią metodą, o której warto wspomnieć są specjalne wtyczki instalowane w Google Chrome albo Firefox. Większość z nich jest niestety albo płatna, albo nie umożliwia pobierania filmów z YT. Jest jednak sposób, żeby to obejść, ale o tym w dalszej części artykułu.

 • Skorzystaj z programy do pobierania filmów z YouTube
 • Skorzystaj ze strony internetowej oferującej pobieranie filmów YouTube
 • Zakup YouTube Premium
 • Skorzystaj z wtyczek do Firefox

Jak ściągnąć film z i muzykę z YT przez program?

Pomimo istnienia kilku sposobów na pobieranie filmów i muzyki, jeden z nich wciąż jest bardzo popularny, mowa oczywiście o programach do pobierania filmów i muzyki. Jednym z takich programów, który znajduje się zapewne na Twoim komputerze z systemem Windows jest VLC Media Player. Jeżeli jednak go nie masz to wystarczy pobrać aktualną wersję ze strony producenta. Program, który umożliwia odtwarzanie muzyki i filmów ma również opcję pobierania wspomnianych z YouTube.

 1. Uruchom VLC Media Player
 2. Wybierz Plik -> Otwórz strumień w sieci
 3. Skopiuj URL filmu, który chcesz pobrać
 4. W przycisku Odtwórz kliknij strzałkę obok i wybierz konwertuj
 5. Wybierz miejsce zapisu pliku
 6. Zatwierdź

Wykonując te 6 kroków, film zostanie pobrany na Twój komputer. VLC to tylko jeden z programów, tych jest zdecydowanie więcej, ale zasada działania wszystkich jest bardzo podobna. Warto wspomnieć takie programy jak:

 • 4K Video Downloader
 • Freemake Video Downloader
 • KeepVid
 • Free YouToube Downloader
 • YouTube Downloader Lite

Jak pobrać film z YouTube bez programu?

Osoby, które nie chcą pobierać filmów z YouTube przy użyciu programów mogą skorzystać ze wspomnianych wcześniej opcji. Pierwszą z nich jest skorzystanie z darmowych stron internetowych przykładem może być https://pl.y2mate.guru/7/ pobranie filmu lub muzyki z YT w ten sposób jest naprawdę proste:

 1. Skopiuj URL filmu z YouTube
 2. Wklej skopiowany URL na stronie https://pl.y2mate.guru/7/
 3. Wybierz, czy chcesz pobrać film czy samo audio i jakiej ma być jakości
 4. Kliknij przycisk Download
 5. Otworzy się nowa strona z filmem
 6. Kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz opcję Zapisz Wideo jako
 7. Wybierz miejsce na dysku do zapisu filmu
 8. Zapisz

Choć może wydawać się to nieco długie to takie nie jest wszystko jesteś w stanie zrobić w 1 minutę. Link URL to adres widoczny u góry w pasku przeglądarki. Aby go skopiować należy zaznaczyć cały i wcisnąć Ctr + C, w celu wklejenia adresu wciskamy Ctr + V. Pamiętaj, że plik po pobraniu może zajmować trochę miejsca, więc warto upewnić się, że masz miejsce na dysku. Korzystanie z wyżej wymienionej strony jest darmowe. Tego typu witryn jest więcej, ale istnieje również inny sposób na to jak pobrać film z YouTube bez programu a jest nim YouTube Premium.

Jak pobrać film z YouTube z kontem Premium?

YouTube od początku swojego istnienia nie dawał użytkownikom możliwości pobierania filmów. Powód jest bardzo prosty, odciągałoby to takie osoby od korzystania z portalu, co mogłoby odbić się negatywnie na jego popularności czy wyświetleniach filmów co ma przełożenie na przychody od reklamodawców i to, ile zarabia sam YT oraz twórcy. Wraz z wejściem płatnej usługi YouTube Premium, firma robi wszystko, aby zachęcić kolejne osoby do płacenia stałego abonamentu. Jednym z elementów zachęcających jest możliwość pobierania filmów i muzyki bezpośrednio z YT.

Możliwość pobierania plików na telefonach i urządzeniach z iOS czy Android jest dostępna od pewnego czasu, ale teraz opcja pojawia się również na komputerach. Film jest pobierany do osobnej strony „Pobrane” gdzie mamy możliwość oglądnięcia go nawet bez internetu. To jest właśnie największy problem, nie mamy możliwości przeniesienia filmu bezpośrednio z portalu YouTube na dysk, co dla wielu osób może wykluczać tę opcję.

 1. Zaloguj się na swoje konto YouTube Premium
 2. Podczas oglądania filmu kliknij przycisk pobierania
 3. Plik zostanie zapisany na osobnej stronie przypisanej do twojego konta

Metoda bardzo prosta i szybka, ale nie idealna, gdyż nie mamy pliku na dysku a dalej pozostaje on w serwisie YouTube.

Jak pobrać film z YT na telefon

Pobranie filmu lub muzyki na telefon również jest możliwe z wykorzystaniem YouTube Premium. Tak właściwie to ta usługa została stworzona głównie z myślą o urządzeniach mobilnych. Niestety ta opcja jest płatna, nie oznacza to jednak, że jest to jedyna metoda.

Pobierać filmy z YouTube na telefon można wciąż z wykorzystaniem stron internetowych, w taki sam sposób jak opisaliśmy w jednej z wcześniejszych metod. Jednak zapewne najczęściej używanym sposobem są aplikacje. Niestety Google Play nie ma aplikacji, które pozwalają pobierać filmy z YT. Dlatego będziemy potrzebować skorzystać z APKMirror, miejsca, w którym znajdziesz nieoficjalne aplikacje a wśród nich TubeMate.

 1. Wejdź na APKMirror
 2. Pobierz aplikację TubeMate
 3. Zainstaluj aplikację
 4. Otwórz aplikację i wybierz film, który Cię interesuje
 5. Kliknij czerwoną ikonę pobierania
 6. Wybierz jakość pobierania filmu i pobierz

Pamiętaj, że nie wszystkie aplikacje dostępne w APKMirror muszą być sprawdzone, dlatego wybieraj tylko te które mają dobre opinie.

Jak ściągnąć muzykę z YouTube?

Ściąganie muzyki z YouTube odbywa się dokładnie w taki sam sposób jak pobieranie filmów. Jeżeli jednak nie chcesz korzystać z jednej z wyżej wymienianych metod przedstawimy Ci możliwość ściągania muzyki z pomocą wtyczek. Powiedzieliśmy już, że Chrome nie posiada oficjalnych rozszerzeń pozwalających pobierać muzykę z YT, ale Firefox już takie możliwości daje.

 1. Wejdź na stronę https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon
 2. Wyszukaj aplikację YouTube Video and Audio Downloader
 3. Dodaj do Firefoxa
 4. Zaakceptuj uprawnienia jakich wymaga wtyczka
 5. Uruchom utwór muzyczny lub film, który chcesz pobrać
 6. W prawym górnym rogu przeglądarki znajdziesz ikonę „yD”, kliknij w nią.
 7. Wybierz opcję Quick Download do szybkiego pobrania pliku albo Download Panel do wybrania jakości pliku.
 8. Zapisz plik na dysku

Rozszerzenie jest darmowe i możesz je usunąć w dowolnym momencie. Przeglądarka Firefox również jest darmowa więc jest to jedna z ciekawszych metod na pobranie muzyki z YouTube. Niestety Google Chrom nie ma wtyczek, które pozwalają pobierać muzykę i filmy z YT. W tym celu należy skorzystać z nieoficjalnych wtyczek, które wymagają nieco kombinowania. W tym celu można skorzystać np. ze strony https://www.clipconverter.cc/addonchrome/.

Jak ściągnąć muzykę na telefon z YouTube?

Ściąganie muzyki na telefon z YouTube odbywa się dokładnie tak samo jak na komputerze, można skorzystać z aplikacji czy konta premium.

Jak ściągnąć muzykę na iPhone z YouTube?

Google i Apple nie żyją w najlepszych stosunkach, więc nie może dziwić, że do pobrania muzyki lub filmu na iPhone z YouTube trzeba trochę pokombinować. Najlepszym rozwiązaniem będzie użycie aplikacji o nazwie Documents by Readdle.

 1. Uruchom App Store
 2. W wyszukiwarce wpisz Readdle
 3. Pobierz aplikację
 4. Postępuj zgodnie z komunikatami wyświetlanymi na ekranie
 5. Uruchom aplikację YouTube
 6. Wybierz muzykę, którą chcesz pobrać i obok łapek w górę i dół wybierz „Udostępnij”
 7. Wybierz skopiuj link
 8. Przejdź do aplikacji Readdle i przejdź do dokumentów
 9. Kliknij niebieską ikonę kompasu po prawej stronie
 10. Po otwarciu przeglądarki przejdź na stronę keepvid.pro
 11. Wklej link
 12. Pobierz

Jak pobrać prywatny film z YouTube?

Najlepszym sposobem na pobranie prywatnego filmu z YouTube jest wykorzystanie jednego z programów. Pobieranie niepublicznego materiału odbywa się w dokładnie taki sam sposób jak ściąganie publicznych filmów czy muzyki.

Pobieranie filmów i muzyki z YouTube na komputer i telefon jest naprawdę proste. Mam nadzieję, że ten artykuł dokładnie pokazał Ci jak pobrać film i muzykę za darmo i bez użycia zewnętrznych programów w szybki i łatwy sposób.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *