Jak odebrać paczkę z paczkomatu

Paczkomaty to coraz częściej wybierane przez klientów formy dostarczania przesyłek. Przesyłki oczekują na klientów przez określony czas, nie muszą się więc martwić tym, że w dniu odbioru kurier nie zastanie nikogo w domu. Rosnąca ilość paczkomatów sprawia, że obecnie niemal w każdym mieście znaleźć można przynajmniej jeden. Nie trzeba się zbytnio martwić tym, jak odebrać paczkę z paczkomatu, bowiem ich obsługa jest bardzo łatwa i intuicyjna.

Jak odebrać paczkę z paczkomatu

Odbiór paczek z paczkomatu nie jest problemem. Przede wszystkim klienci mają pod tym względem wiele możliwości, każdy może wybrać najlepiej dopasowany do swoich potrzeb. Osoby które chcą wiedzieć, jak odebrać paczkę z paczkomatu mogą zapoznać się z instrukcjami na stronie internetowej.

Obecnie bardzo popularne jest korzystanie z aplikacji, które ułatwiają bezdotykowy odbiór przesyłek, co często pozwala oszczędzać również czas.

 1. Podejdź do ekranu dotykowego
 2. Wybierz opcję odbioru paczki
 3. Podaj numer telefonu na, który przyszedł specjalny kod SMS
 4. Podaj kod SMS
 5. Otworzy się skrytka z Twoją paczką
 6. Podejdź do skrytki zabierz paczkę i zamknij skrytkę
 7. Gotowe, możesz jeszcze potwierdzić zakończenie odbiory wracając do ekranu

Podstawowym sposobem na to,  jak odebrać przesyłkę z paczkomatu jest wpisanie numeru telefonu odbiorcy oraz kodu dostarczanego za pomocą wiadomości SMS. Jeśli jednak paczkomat jest często wybierany przez klientów, trzeba się liczyć z oczekiwaniem w kolejce na możliwość skorzystania z takiej opcji. Sprawdź również jak wysłać paczkę za pobraniem.

Jak odebrać paczkę z paczkomatu bezdotykowo

Bezdotykowy sposób odbierania paczek cieszy się coraz większą popularnością. Jednakże aby wiedzieć, jak odebrać paczkę z paczkomatu bezdotykowo należy przede wszystkim pobrać aplikacje, która to umożliwia. Posiada ona opcję, która umożliwia zdalnie otwarcie skrytki, wystarczy że użytkownik korzystający z aplikacji znajduje się blisko paczkomatu.

Zdaniem wielu osób, które sprawdziły to, jak odebrać paczkę z paczkomatu zdalnie to nie tylko wygodne rozwiązanie, ale przede wszystkim oszczędzające czas. Nie trzeba bowiem oczekiwać w kolejce na wstukanie numeru telefonu i kodu odbioru na ekranie paczkomatu, dzięki czemu można szybko przeskoczyć kolejkę oczekujących osób. z każdym miesiącem ten sposób odbioru paczek cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród klientów.

Jak odebrać paczkę z paczkomatu za pobraniem

Paczkomaty umożliwiają odbiór nie tylko opłaconych wcześniej przesyłek, ale również bezproblemowy odbiór tych nadanych za pobraniem. Aby wiedzieć, jak odebrać przesyłkę z paczkomatu za pobraniem, należy przede wszystkim zapoznać się z możliwościami opłacania ich w paczkomacie.

Można zapłacić za przesyłkę korzystając z karty lub też niezwykle popularnym sposobem, jakim jest BLIK. Wybór metody zależy wyłącznie od klienta odbierającego daną przesyłkę. Co więcej, wybór metody płatności następuje dopiero w chwili odbierania paczki.

 1. Podejdź do ekranu dotykowego i podaj swój numer telefonu
 2. Wprowadź kod odbioru
 3. Zapłać za paczkę kartą lub BLIK
 4. Otworzy się skrytka z Twoją paczką podejdź do niej i wyciągnij zawartość
 5. Zamknij skrytkę, paczka została odebrana.

Należy także pamiętać, że za konkretną przesyłkę można zapłacić wyłącznie w tym paczkomacie, do którego została skierowana. Dlatego w przypadku pomyłki nie ma obaw, że z konta zostaną pobrane pieniądze, jeśli klient próbuje odebrać przesypkę w innym paczkomacie.

Jak odebrać paczkę z paczkomatu bez kodu

Sposobów na odbiór przesyłek z paczkomatu jest kilka. Jednym z nich jest między innymi odbiór paczki bez konieczności podawania kodu, przysyłanego w wiadomości SMS oraz za pośrednictwem poczty elektronicznej. Jednak możliwy jest odbiór również bez konieczności jego podawania.

Sposobem na to, jak odebrać paczkę z paczkomatu bez kodu jest instalacja aplikacji, umożliwiającej zdalne wykonywanie takich działań. Klient pobierając aplikacje podaje swoje dane, i będąc zalogowanym w niej nie potrzebuje kodu do odebrania swojej przesyłki.

To rozwiązanie jest przede wszystkim wygodne, ponadto pozwala oszczędzić czas niezbędny na wpisywanie numeru telefonu oraz kodu. Dlatego z każdym rokiem coraz więcej osób korzysta z takich rozwiązań.

Jak odebrać paczkę z paczkomatu kodem qr

Zamiast podawania kodu można do odbioru paczki wykorzystać kod QR. Kod ten dostarczany jest w wiadomości mailowej jak również dostępny jest dla użytkowników aplikacji. Instrukcja, jak odebrać paczkę z paczkomatu kodem QR nie jest trudna.

Wystarczy taki kod zbliżyć do ekranu na paczkomacie, zostanie on błyskawicznie odczytany, a właściwa skrytka otworzona. Kod dostępny jest również w aplikacji, jednak jej użytkownicy coraz częściej korzystają z opcji zdalnego otwierania skrytek.

 1. Wybierz opcję odbioru paczki
 2. Przybliż kod QR do czytnika
 3. Odbierz paczkę

Jednakże w sytuacji, gdy ktoś nie korzysta z aplikacji i nie otrzyma SMS  z kodem, zawsze otrzymuje kod QR w wiadomości mailowej.

Jak odebrać paczkę z paczkomatu przez aplikacje

Aplikacje cieszą się coraz większą popularnością. Nie dziwi więc fakt, że również paczki z paczkomatu można odebrać korzystając właśnie z aplikacji. Aby wiedzieć, jak odebrać przesyłkę z paczkomatu przez aplikację przede wszystkim należy ją pobrać.

Kolejnym krokiem jest rejestracja, podczas której powinno się podać nr telefonu oraz mail wykorzystywany do odbioru paczek. Wówczas wszystkie dane o przychodzących przesyłkach będą dostępne w aplikacji. Aplikacja to dobry sposób na to, jak odebrać paczkę z paczkomatu zdalnie, bez konieczności wpisywania kodów oraz przede wszystkim czekania w kolejce.

Jak odebrać paczkę z paczkomatu bez kolejki

Szybki odbiór paczek z paczkomatu, bez oczekiwania w kolejce to sposób coraz popularniejszy. Aby wiedzieć, jak odebrać paczkę z paczkomatu bez kolejki należy zapoznać się ze sposobem odbioru paczek przez aplikacje. To właśnie ona daje taką możliwość zdalnego otwierania skrytek.

Użytkownik aplikacji powinien znaleźć się w bliskości paczkomatu. Wówczas wystarczy w aplikacji wybrać opcje zdalnego otwierania skrytki, po czym można zabrać paczkę bez dalszego oczekiwania. Aplikacja daje również możliwość śledzenia swoich przesyłek w jednym miejscu.

Zepsuty paczkomat jak odebrać paczkę

Paczkomaty są bardzo popularne, jednak nie można zapominać że są to tylko urządzenia, które mogą ulegać awariom. Nie oznacza to jednak, iż nie ma możliwości odbioru paczki w takiej sytuacji. Jedną z częstych przyczyn awarii są problemy z ekranem w paczkomacie, często spotykane na przykład podczas niskich temperatur. Jeśli więc trafi się zepsuty paczkomat jak odebrać paczkę nie stanowi większego zmartwienia dla użytkowników aplikacji.

Mogą oni bowiem otworzyć skrytkę zdalnie, co wyklucza konieczność korzystania z ekranu na paczkomacie. W sytuacji gdy paczkomat nie reaguje na polecenia z aplikacji, a ekran nie działa, należy się skontaktować z działem obsługi. Obsługa może otworzyć paczkomat zdalnie, jednak należy przebywać w jego bliskości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *