Technologia

Jak odblokować SMS premium Plus

Ostatnia aktualizacja 30 marca 2024 przez Redakcja

Jak odblokować SMS premium w Plus? Nie jesteś jedyną osobą, która zadaje takie pytanie. Jak się okazuje wiele osób ma zablokowane usługi premium w sieci Plus. Z jednej strony to dobrze, gdyż jesteśmy chronieni przed nadmiarowymi wydatkami z drugiej zaś samemu chcemy decydować, jak wydajemy własne pieniądze. W tym artykule pokażemy Ci jak odblokować SMS premium w Plus.

Dlaczego odblokować SMS Premium w Plus?

Zanim powiemy Ci jak odblokować SMS premium Plus to warto wiedzieć, czym takie SMSy są i co dzięki ich odblokowaniu zyskujesz. W pierwszej kolejności należy wiedzieć, że są to numery składające się z 4,5 lub 6 cyfr i zaczynają się najczęściej od cyfr 7,8,9. Występują również SMS premium, gdzie płacimy za ich odebranie i mówimy tutaj o prenumeratach, to do taki SMS zalicza się numery 5 i 6 cyfrowe.

Odblokowanie SMS premium w Plus daje dostęp do:

 • Konkursów
 • Płatnych serwisów
 • Prenumerat
 • Dzwonków/tapet/grafik/animacji
 • Wybranych infolinii
 • Możliwość płacenia za płatne ogłoszenia w internecie

Brzmi fajnie i takie jest, ale należy pamiętać o przestrzeganiu wydatków, gdyż można w ten sposób łatwo nabić duży rachunek.

Jak odblokować SMS premium w Plus?

Plus daje swoim abonentom dość specyficzną metodę na to jak odblokować wiadomości SMS premium. Nie dostajemy tutaj nielimitowanych możliwości, gdyż maksymalny prób do odblokowania to 500zł. Jeżeli przekroczysz próg SMS premium przypisany do konta kolejne SMSy będą blokowane. Poniżej zamieszczamy instrukcję jak odblokować SMS premium w Plus.

 1. Wprowadź SMS o treści ZABLOKUJ 50
 2. Wyślij go pod numer 2601
 3. Poczekaj na aktywację

W powyższej metodzie 50 określa możliwość wysyłania SMS premium do kwoty 50 zł. Obecnie dostępne kwoty to 0, 35, 50, 75, 100, 200 lub 500 zł. Jeżeli chcesz możesz również określić jednorazowy maksymalny koszt wiadomości SMS premium:

 1. Wprowadź SMS wedle schematu LIMIT SMS 50
 2. Wyślij go pod numer 2601
 3. Jeżeli nie będzie takiej kwoty w systemie dostaniesz SMS zwrotny z propozycjami maksymalnej ceny najbliżej tej, którą wybrałeś.
 4. Wyślij ponownie SMS pod ten sam numer z pasującą kwotą.
Czytaj również  Wybierasz dostawcę internetu? Oto, na co warto zwrócić uwagę

Warto wytłumaczyć z czego składa się sam SMS i jakie kwoty mamy do wyboru. Treść LIMIT SMS 50 oznacza, że ustalimy odblokowanie premium sms do kwoty 50 zł. Jeżeli podasz jedną z kwot wspomnianych powyżej, krok 3 z powyższej instrukcji zostanie pominięty.

Domyślnie próg dla Abonentów ustawiony jest na 35 zł. Odblokowanie premium SMS w Plus jest darmowe a próg kwoty jaką możesz wydać odnawia się wraz z każdym okresem rozliczeniowym.

Jak odblokować SMS premium Plus w inny sposób?

Wyżej opisane metody to nie jedyna metoda na to jak odblokować SMS premium w Plus. Możesz również skorzystać z aplikacji albo udać się bezpośrednio do salonu Plus, gdzie pracownik będzie w stanie odblokować SMS premium na Twoim numerze telefonu.

Mam nadzieję, że wiesz już jak odblokować premium SMS w Plus i możesz w pełni korzystać z możliwości jakie daje ta funkcja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *