Redakcja

Cieszymy się, że możemy tworzyć dla was artykuły. Zapraszamy do lektury.

Jak napisać i wysłać SMS

Posted by

jak napisać i wysłać sms

Pomimo faktu, że obecnie praktycznie każdy z nas posiada telefon komórkowy, to wciąż nie wszystkie osoby wiedzą, jak napisać i wysłać SMS. Wysyłanie wiadomości sms jest przydatne w wielu przypadkach i chociaż dzisiaj komunikacja w dużej mierze odbywa się przez internet, to nie zawsze mamy do niego dostęp i łatwiej jest napisać krótką wiadomość tekstową zwaną SMS. W tym artykule pokażemy od strony praktycznej jak wysłać SMS i jak go napisać, aby zrobić to zwięźle i bez większych problemów. Z artykułu dowiesz się również jak wysłać sms z komputera przez internet czy jak wysłać SMS do wielu odbiorców.

Co to jest SMS?

Za nim przejdziemy do sedna tematu warto zdać sobie sprawę z tego czym jest SMS. Jest to skrót od angielskiego wyrażenia Short Message Service oznaczającego krótką wiadomość tekstową. Mówimy tutaj o alternatywnej formie komunikacji dla tradycyjnych połączeń głosowych. Jeszcze 20 lat temu SMS był wysyłany tylko z telefonów komórkowych, dzisiaj można to również zrobić przez internet za pomocą bramek SMS.

Wiadomości typu SMS doskonale sprawdzają się, gdy chcemy przekazać komuś konkretne dane np. numer telefonu czy adres, ale sprawdzą się również w każdej innej sytuacji. Wiadomość SMS nie powoduje długiego sygnału jak przy połączeniu telefonicznym więc można go wysłać nawet do osoby, o której wiemy, że akurat nie będzie mogła odebrać telefonu.

Jak napisać SMS?

Wiadomości SMS nie bez powodu określane są mianem krótkich, gdyż posiadają limit znaków wynoszący 160. Po jego przekroczeniu, naliczany jest kolejny SMS, warto mieć to na uwadze, jeżeli nie mamy w taryfie darmowych wiadomości SMS. Z tego względu wytworzyły się pewne skróty czy emotikony, które pozwalają zawrzeć długie słowa w kilku znakach.

Czytaj również  Znak euro na klawiaturze

Wiadomości SMS nie mają formalnego charakteru i można w nich używać potocznego języka, chociaż należy mieć na względzie z kim piszemy. Jeżeli piszesz SMS do osoby, która nie ma zapisanego Twojego numeru telefonu pamiętaj zawrzeć informację o tym kto jest autorem wiadomości.

Wspomniane emotikony to znaki graficzne przybierające najczęściej kształt twarzy i stosowane są głównie w komunikacji z osobami, które znamy. Jednak ich używanie nie jest konieczne, a często wręcz nie zaleca się tego.

Nie ma jasnych wytycznych co do tego jak napisać SMS. W przeciwieństwie do listu czy wiadomości E-mail nie stosujemy jasno określonej struktury, zwłaszcza w komunikacji z bliskimi osobami. Napisz po prostu to co chcesz przekazać w jak najbardziej zwięzły i zrozumiały dla odbiorcy sposób.

Jak wysłać SMS?

Teraz, gdy już wiesz co to jest SMS i jak go napisać warto przejść do aspektów technicznych. Pomijając telefony komórkowe, które służą tylko do dzwonienia, pozostałe mają możliwość wysłania wiadomości SMS, nie musisz nic instalować ani robić żadnych skomplikowanych kroków.

We współczesnych smartfonach pisanie wiadomości SMS odbywa się przez aplikację „Wiadomości”, która najczęściej znajduje się na głównym ekranie oraz w menu telefonu. W celu rozpoczęcia pisania wiadomości SMS należy uruchomić aplikację, przez kliknięcie w ikonę. Zależnie od modelu telefonu i wersji oprogramowania, w pierwszym kroku będziemy poproszeni o podanie numeru telefonu, albo od razu zobaczymy okno podzielone na nr. Telefonu i wiadomość SMS.

 1. Uruchom aplikację „Wiadomości”
 2. Rozpocznij pisanie wiadomości
 3. Podaj numer adresata
 4. Kliknij przycisk Wyślij

Jeżeli z jakiś względów będziesz mieć problem, podziel się z nim w komentarzu, postaramy się pomóc.

Jak wysłać anonimowego SMSa?

Jeżeli z jakiś względów nie chcesz wysyłać SMS ze swojego numeru telefonu i zależy Ci na anonimowości, to od razu mówimy, że należy udać się do internetu albo skorzystać z nowego startera.

Czytaj również  Znak dzielenia na klawiaturze

Jednym z najprostszych sposobów na wysłanie anonimowego SMSa jest zakup startera, który zarejestrujemy, napiszemy wiadomość SMS, a następnie nie będziemy z niego korzystać. Co prawda wiąże się to z pewnym wydatkiem, ale jest to w 100% sprawdzona metoda. Jednak nie należy używać takich metod do grożenia czy innych niezgodnych z prawem metod. Starter będzie zarejestrowany na Ciebie i w ostateczności można dojść do tego, kto wysłał daną wiadomość SMS.

Prawdopodobnie jeszcze prostszą metodą jest skorzystanie z anonimowych bramek SMS dostępnych w internecie. Na takich stronach podajemy wyłączenie numer telefonu odbiorcy wraz z wiadomością SMS. Wiadomość wysłana może zostać przez przeglądarkę na komputerze albo w telefonie. Zależnie od strony, może to być darmowy SMS albo płatny. Tutaj również należy pamiętać, że anonimowy sms nie jest do końca anonimowy, gdyż większość stron przekazuje informacje z jakiej strony SMS został wysłany a nawet jeżeli tego nie robi to można zidentyfikować nas po numerze IP.

Wartym podkreślenia jest fakt, że nie można wysłać wiadomość SMS z numeru zastrzeżonego/prywatnego.

Jak wysłać SMS do wielu odbiorców?

Jeszcze do niedawna wysłanie SMS do wielu odbiorców wiązało się z koniecznością korzystania z zewnętrznych programów. Obecnie możliwość masowej wysyłki SMS jest zaimplementowana w aplikacji „Wiadomości”. Wystarczy wejść w aplikację Wiadomości i rozpocząć grupę albo w niektórych wariantach dodać w odbiorcach zamiast jednego numeru kilka.

 1. Wejdź w Wiadomości
 2. Utwórz Grupę
 3. Wybierz odbiorców
 4. Napisz SMS i go wyślij
 5. Wiadomość zostanie wysłana masowo

Jak przesłać dalej SMS w androidzie?

Jeżeli otrzymałeś informację SMS, którą chcesz przesłać dalej masz taką możliwość. Wystarczy, że postąpisz zgodnie z poniższą instrukcją:

 1. Otwórz wiadomość, którą chcesz przesłać
 2. Kliknij i przytrzymaj wiadomość.
 3. Kliknij Więcej > Przekaż dalej.
 4. Wybierz kontakt.
 5. Kliknij Wyślij .

Jak wysłać SMS o konkretnej godzinie?

Wysłanie zaplanowanej wiadomości SMS jest naprawdę proste. Jeżeli chcesz przypomnieć komuś coś o konkretnej godzinie albo masz dowolny inny powód, możesz zaplanować wysłanie wiadomość SMS. W tym celu wystarczy postępować zgodnie z poniższą instrukcją:

 1. Wejdź w aplikacje Wiadomości
 2. Rozpocznij Czat
 3. Uzupełnij kontakty
 4. Wpisz treść SMS
 5. Przytrzymaj przycisk wysyłania SMS
 6. Z menu wybierz „Zaplanowana operacja wysyłania”
 7. Ustaw datę i godzinę wysłania
 8. Kliknij wyślij
Czytaj również  Konto ważne rok Orange – rok ważności konta

Wiadomość nie zostanie wysłana automatycznie, nastąpi to dokładnie w podanej dacie. Pamiętaj, aby mieć wtedy środki na koncie w innym wypadku wiadomość nie zostanie wysłana.

W temacie tego jak napisać i wysłać SMS nie można powiedzieć wiele więcej. Mam nadzieję, że wiesz już jak wysłać SMS do wielu odbiorców o konkretnej godzinie, czy jak przesłać go dalej. Zachęcamy również do zapoznania się z pozostałymi artykułami na stornie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *