Redakcja

Cieszymy się, że możemy tworzyć dla was artykuły. Zapraszamy do lektury.

Jak naostrzyć nożyczki

Posted by

jak naostrzyć nożyczki

Jak naostrzyć nożyczki tak żeby nie były tępe? Tak samo jak noże tak i nożyczki po pewnym czasie użytkowania ulegają stępieniu. Następuje to tym częściej im częściej z nich korzystamy. Gdy nożyczki powoli nie mogą nic przeciąć zastanawiamy, jak je naostrzyć domowymi sposobami. W końcu nie potrzebujesz, żadnych specjalnych narzędzi by to zrobić. Jeżeli ciekawi Cię temat tego jak naostrzyć nożyczki szybko i tanio to zapraszamy do lektury.

Jak naostrzyć nożyczki domowymi sposobami?

Istnieje wiele domowych sposób na to jak zaostrzyć nożyczki. Wszystkie sposoby omawianie w poniższym artykule powinny przenieść co najmniej zadowalający rezultat. Ciekawym choć niekoniecznym rozwiązaniem przed ostrzeniem nożyczek jest ich wymoczenie w roztworze soli. Wystarczy do około pół litra wody wsypać 3-4 łyżki soli i zostawić w nich nożyczki na 20-30 minut. To tyle tytułem wstępu a teraz sprawdźmy zatem jak naostrzyć nożyczki domowymi sposobami.

Jak naostrzyć nożyczki igłą?

Ten sposób ostrzenia nożyczek jest naprawdę prosty i będzie wymagał od Ciebie posiadania igły, gwoździa lub dowolnego innego przedmiotu o takim kształcie. Oczywiście powinien być on wykonany z metalu, tylko wtedy efekt ostrzenia będzie dobry. Gdy już znajdziesz odpowiednią igłę, próbuj ją delikatnie ciąć ostrzami nożyczek. Im więcej prób podejmiesz tym lepszy osiągniesz efekt. Po skończonym ostrzeniu, przemyj nożyczki mogą ściereczką w celu uśnięcia metalowych opiłków. Ta metoda jest ciekawa, ale zdecydowanie bardziej polecamy ostrzenie folią aluminiową.

Jak naostrzyć nożyczki folią aluminiową?

Jednym z popularniejszych sposobów ostrzenia nożyczek jest folia aluminiowa. Taka folia znajduje się w niemal każdym domu, a jeżeli nie masz jej pod ręką to bez problemu znajdziesz ją w pobliskim sklepie. Folia aluminiowa to tani i skuteczny sposób na zaostrzenie nożyczek. Jak zaostrzyć nożyczki folią aluminiową?

 1. Przyszykuj folię aluminiową i złóż ją kilka razy
 2. Tnij powierzchnię folii w cienkie i długie paski
 3. Podczas cięcia ostrza nożyczek będą się ostrzyć
 4. Po pewnym czasie sprawdź czy nożyczki są wystarczają ostre, wykorzystaj do tego inny materiał (papier, karton).
 5. Jeżeli uznasz, że wciąż nie, kontynuuj dalsze cięci folii
Czytaj również  Smyk karta podarunkowa

Im więcej ruchów nożyczkami wykonasz tym lepiej powinny się naostrzyć. Pamiętaj, aby wykonywać pełne ruchy, które będą szlifować całe ostrze. Po zakończonym ostrzeni warto zanurzyć nożyczki w ciepłej wodzie w celu zmycia resztek folii aluminiowej.

Jak naostrzyć nożyczki na ostrzałce?

Ostrzałka jest przedmiotem, który już nieco ciężej znaleźć w mieszkaniu, zwłaszcza gdy mało gotujemy. Zazwyczaj ostrzałkę wykorzystuje się do ostrzenia noży, ale nic nie broni wykorzystać jej właściwości w przypadku nożyczek.

 1. Przyłóż nożyczki tnącą krawędzią płasko do powierzchni ostrzałki
 2. Przeciągnij nożyczki w swoim kierunku
 3. Wykonuj powolne ruch
 4. Następnie zmień na wewnętrzną stronę

Ostrzenie nożyczek papierem ściernym

Kolejna już metoda polega na ostrzeniu nożyczek papierem ściernym o gradacji około 200. Umówmy się, że większość osób nie ma w domu papieru ściernego, a jeżeli już takie skrawki są to często nie wie jaka to gradacja. Dlatego ten sposób będzie wymagał nieco większego przygotowania. Ten sposób jest bardzo podobny do ostrzenia nożyczek folią aluminiową.

 1. Weź papier ścierny i złóż go warstwą ścierną do zewnątrz
 2. Zacznij ciąć papier ścierny na długie paski
 3. Ponów czynność około 20 razy
 4. Papier należy ciąć całym ostrzem nożyczek

Gdy już zakończysz ostrzenie pamiętaj o przetarciu nożyczek mokrą ściereczką i sprawdź na innym materiale czy efekt jest zadowalający. Jeżeli okaże się, że nie to ponów proces.

Ostrzenie nożyczek na szklanej butelce – kubku

Jeżeli z jakiś względów, żadna wyżej opisana metoda nie przemówiła do Ciebie w 100% możesz skorzystać z ostrzenia nożyczek na szklanym słoiku lub butelce. Polega to na maksymalnym otwieraniu i zamykaniu nożyczek na szklanej powierzchni. W niedosłownym znaczeniu, spróbuj przeciąć szkło, ale pamiętaj o zachowaniu ostrożności. Nie bez powodu ten sposób podajemy jako ostatni, gdyż jest niebezpieczny i można łatwo nabawić się ran.

Czytaj również  Największy i najmniejszy ocean na świecie

Ostrzenie nożyczek pilnikiem do paznokci

Ostatnim domowym sposobem, o którym chcemy Ci powiedzieć jest ostrzenie nożyczek pilnikiem do paznokci. Działa dokładnie tak samo jak ostrzenie ostrzałką, efekt raczej nie będzie tak samo dobry i może prowadzić do uszkodzenia pilniczka, ale taka opcja jest i warto o niej wspomnieć.

Jak naostrzyć nożyczki fryzjerskie?

Wszystkie wyżej opisane metody tyczą się raczej prostych nożyczek, których wartość nie jest zbyt wysoka. W przypadku profesjonalnych nożyczek fryzjerskich ich ostrzenie powinno odbywać się z wykorzystaniem profesjonalnych środków.

 • Oddaj nożyczki do profesjonalnego ostrzenia. Taka usługa może kosztować kilkadziesiąt złotych, ale masz pewność, że zostało to zrobione jak należy.
 • Użyj profesjonalnych narzędzi do ostrzenia, takie narzędzia pozwalają mocować nożyczki i ostrzyć jest ruchomym ramieniem.
 • Skorzystaj z metody ostrzenia nożyczek folią aluminiową, wydaje się być najbardziej optymalną.

Jak widzisz nie musisz wyrzucać starych nożyczek jesteś w stanie dać im drugie życie dzięki ostrzeniu domowymi sposobami. Mam nadzieję, że ten artykuł pokazał Ci jak naostrzyć nożyczki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *