Technologia

Jak doładować konto w Play

Ostatnia aktualizacja 30 marca 2024 przez Redakcja

Jak doładować konto w Play? Odpowiedzi na to pytanie jest kilka i każda dobra. Play podobnie jak inni operatorzy daje swoim klientom możliwość doładowania Play na kartę na wiele sposobów. Istnieje również możliwość doładowania konta komuś innemu, jeżeli robi się to przez internet albo posiada się telefon w abonamencie. Żeby móc wykonywać połączenia wychodzące i wysyłać musimy posiadać na koncie odpowiednio dużo pieniędzy. Gdy ich brakuje Play wysyła do numeru, z którym chcieliśmy się skontaktować prośbę o kontakt. W tym artykule pokażemy Ci jak uniknąć takiej sytuacji sprawdź, jak doładować konto Play.

Jak doładować konto Play kodem z paragonu?

Prawdopodobnie najpopularniejszą metodą na doładowanie konta w Play jest skorzystanie ze specjalnego kodu USSD. Doładowania na paragonie można kupić w wielu sklepach typu Żabka czy stacjach benzynowych, również kioski mają doładowania do Play. Doładowanie jest w postaci wydruku z terminala płatniczego, kod doładowania znajduje się na wydruku. W celu doładowania konta:

 1. Uruchom klawiaturę w telefonie
 2. Wprowadź kod *100*KODzeZDRAPKI#
 3. Zatwierdź zieloną słuchawką

Gotowe, praktycznie natychmiast otrzymasz informację o doładowaniu konta i aktualnym saldzie.

Jak doładować konto Play zdrapką?

Większość operatorów posiada w sprzedaży doładowania w postaci zdrapek, chociaż ich popularność maleje na rzecz doładowań z paragonu. Zasada działania takiego doładowania jest bardzo prosta, wystarczy z zakupionej zdrapki zdrapać miejsce ukrywające kod zasilenia. Gdy to zrobisz musisz zrobić dokładnie takie same kroki jak te opisane powyżej czyli:

 1. Wprowadź kod *100*KODzeZDRAPKI#
 2. Zatwierdź zieloną słuchawką
Czytaj również  Konfiguracja MMS Netia w kilku krokach

W ten sposób dokonasz doładowania, które będzie widoczne po krótkiej chwili. Kody ze zdrapkami dostępne są w sklepach spożywczych na stacjach paliw czy kioskach.

Doładowanie konta Play przez terminal płatniczy

Jeszcze prostszą metodą jest doładowanie konta przez terminal płatniczy. W tym wypadku doładowanie realizowane jest natychmiastowo. Takiego doładowania możesz dokonać w salonach Play i punktach sprzedaży, które są partnerami sieci Play.

 1. Poinformuj sprzedawcę o kwocie doładowania i numerze telefonu jaki ma zostać doładowany
 2. Sprzedawca zweryfikuje dane i zrealizuje transakcję.
 3. Opłać zamówienie

Pamiętaj o pozostawieniu paragonu fiskalnego w razie reklamacji. Przykładowymi partnerami Play są liczne stacje benzynowe i niektóre supermarkety.

Jak doładować konto Play przez internet?

Jeżeli nie chcemy ubierać sklepów i wybierać się do pobliskiego sklepu zawsze możemy doładować konto Play siedząc wygodnie w domu. Wystarczy skorzystać ze specjalnie przygotowanej strony, która obsługuje doładowania w Play na kartę. Sposób działania jest bardzo prosty wystarczy postępować zgodnie z poniższą instrukcją:

 1. Wejdź na stronę https://doladowania.play.pl/
 2. Wprowadź numer telefonu jaki ma zostać doładowany
 3. Wybierz kwotę doładowania
 4. Kliknij przycisk Dalej
 5. Wybierz sposób płatności, podaj adres Email i zaakceptuj zgody
 6. Dokonaj płatności

Gotowe, właśnie konto w Play zostało doładowane. Informację o doładowaniu dostaniesz zarówno na telefonie jak i na adres Email. Dzięki tej formie doładowania możesz spokojnie doładować numer telefonu komuś innemu.

Jak doładować konto w Play z pomocą banku?

Ciekawą opcją na doładowanie konta w internecie jest również opcja skorzystania z banku. Niektóre banki oferują sprzedaż doładowań do wybranych sieci telefonicznych w tym Play. Dokładny sposób doładowania różni się w zależności od banku. Najlepiej będzie wpisać w google nazwę Twojego banku i dopisać „Play doładowanie”.

Jak doładować konto w Play z abonamentu?

Czasem ktoś prosi nas o doładowanie konta Play i co w takiej sytuacji możemy zrobić? Najlepszym sposobem jest skorzystanie z metody pierwszej, opisanej na samym początku artykułu. Jeżeli nie masz dostępu do internetu a masz telefon w abonamencie Play to również dasz radę. Dokonując doładowania konta innej osobie do Twojej faktury zostanie doliczona wysokość doładowania. Dobrze, zatem jak doładować konto w Play z abonamentu:

 1. Wprowadź na klawiaturze kod *111*15*1#
 2. Zatwierdź zieloną słuchawką
 3. Wpisz numer telefonu, który ma zostać zasilony
Czytaj również  Jak sprawdzić taryfę Play

Play jak doładować konto przez aplikację?

Ostatnią metodą na doładowanie konta, którą chcemy się z Tobą podzielić jest aplikacja play24. Jest to bardzo prosta i przystępna metoda, chociaż zajmuje trochę więcej czasy.

 1. Wejdź w sklep Google Play
 2. Pobierz aplikację Play24
 3. Zarejestruj się i zaloguj
 4. Wybierz zakładkę z doładowaniem konta
 5. Wybierz metodę płatności
 6. Dokonaj zapłaty

Jak widzisz wszystkie metody doładowania konta w Play są naprawdę proste i nie będziesz mieć problemu z ich zastosowaniem. Mam nadzieję, że ten artykuł odpowiedział na pytanie jak doładować konto w Play kodem i przez internet i Twoje konto zawsze będzie doładowane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *