Jak doładować konto Orange

Estimated read time 6 min czytania

Orange to jeden z największy operatorów telekomunikacyjnych w Polsce. Nic więc dziwnego, że często pojawiają się pytania jak doładować konto w Orange. W tym artykule zajmiemy się dogłębnie tym tematem i pokażemy wszystkie metody, dzięki którym doładujesz konto Orange. Pokażemy Ci również jak doładować komuś konto Orange, więc jeżeli jesteś zainteresowany tematem to zaczynajmy.

Jak doładować konto Orange z paragonu kodem?

Konto w Orange można doładować na wiele sposobów, jednym z najpopularniejszych jest korzystanie z doładowania na wydruku fiskalne, zwanym też paragonem. Przez wiele lat te metoda rządziła, choć ostatnimi czasy doładowanie Orange jest dokonywane częściej na inne sposoby to warto wiedzieć jak doładować konto Orange z paragonu specjalnym 14 cyfrowym kodem.

Gdy poprosisz kasjera o doładowanie i podasz mu jego kwotę otrzymasz paragon z informacją jak należy dokonać doładowania. Jeżeli jednak nie możesz tej informacji znaleźć to postępuj zgodnie z poniższą instrukcją.

 1. Uruchom klawiaturę telefonu
 2. Wprowadź *125*14cyfrowy kod#
 3. Zatwierdź zieloną słuchawką.

Jak widzisz doładowanie konta w Orange z paragonu jest naprawdę prostą sprawą jak zna się odpowiedni numer. Kod znajduje się na paragonie, nie wyrzucaj go, w razie problemów może stanowić podstawę do zwrotu pieniędzy. Jeżeli telefon odrzuca kod, sprawdź dokładnie przepisane cyfry i czy znajduje się ich 14 oraz czy są zakończone #.

Jak doładować konto Orange zdrapką?

Podobnie jak doładowania z paragonu tak doładowania zdrapką są dostępne w większości sklepów, kiosków czy stacji benzynowych. Doładowanie konta zdrapką wygląda tak samo jak doładowanie konta za pomocą paragonu z tą różnicą, że tutaj nie dostajemy wydruku z kasy, a specjalną plastikową kartę z kodem, który pokazuje się po zdrapaniu ochronnej warstwy. Wprowadź w telefonie *125*kodzezdrapki# i zatwierdź zieloną słuchawką.

Czytaj również  Op.pl co to za poczta – jak się zalogować?

Jeżeli powyższa metoda nie działa albo chcesz spróbować czegoś innego możesz zadzwonić pod numer *500 i postępować zgodnie z instrukcjami. Za pomocą tego numeru możesz również doładować komuś konto Orange na kartę.

Jak doładować konto Orange przez internet?

Jeżeli nie chcemy wychodzić na zewnątrz albo mamy dostęp do internetu a sklepu nie ma w pobliżu możemy skorzystać z opcji doładowania konta Orange przez internet. Jest to tak samo proste rozwiązanie a pieniądze na koncie pokazują się natychmiast po dokonani doładowania.

 1. Wejdź na stronę https://doladowania.orange.pl/
 2. Wprowadź numer telefonu i podaj adres email
 3. Kliknij dalej
 4. Wybierz kwotę doładowania
 5. Wybierz sposób płatności
 6. Dokonaj płatności

W tych 6 prostych krokach zawiera się wszystko co musisz zrobić chcąc doładować telefon przez internet w Orange. Za doładowanie internetowe możesz otrzymać fakturę na stronie https://faktury.bluemedia.pl/.  Jeżeli posiadasz taryfę Orange Free, opcja doładowania przez internet dodatkowo zasili Twoje konto dodatkowymi GB na internet. Każde doładowanie potwierdzane jest wiadomością Email, możesz zawsze sprawdzić również swój stan konta, zobacz, jak to zrobić.

Jak doładować konto w Orange przez bank?

Nie każdy wie, że istnieje również inna metoda na doładowanie konta Orange przez internet, jest nią skorzystanie z płatności w bankach. Zdecydowana większość baków pozwala doładowywać konto w Orange za pośrednictwem specjalnie przygotowanych stron. Żeby to zrobić musisz postępować zgodnie z instrukcją:

 1. Wejdź na stronę swojego banku
 2. Zaloguj się na konto
 3. Wybierz z menu opcję doładowania telefonu
 4. Wprowadź numer telefonu, kwotę i operatora.
 5. Zatwierdź transakcję

Po zrealizowaniu doładowania ostaniesz poinformowany wiadomością SMS o tym, że doładowanie zostało zrealizowane. Tą metodą możesz dokonać doładowania na dowolny telefon. Banki mają również swoje aplikacje mobilne, w nich również znajdują się opcje doładowywania konta telefonicznego.

Czytaj również  Kredyt Plus na kartę 2 zł

Doładowanie z wykorzystaniem aplikacji Mój Orange

Skoro mówimy o aplikacjach, to Orange posiada własną aplikację „Mój Orange”, która pozwala w łatwy sposób doładować konto w Orange na kartę.

 1. Wybierz z menu „Doładowania”
 2. Wybierz numer telefonu jaki ma zostać doładowany
 3. Podaj kwotę i adres E-mail
 4. Zostaniesz przekierowany na stronę z doładowaniami, gdzie należy sfinalizować zamówienie.

Doładowanie konta Orange przez terminal płatniczy

Bardzo prostą metodą na doładowanie konta w Orange, prostszą nawet od zdrapek czy doładowania z paragonu jest skorzystanie z płatności w terminalu płatniczym. Możesz tego dokonać w punktach sprzedaży Orange wystarczy podać pracownikowi numer telefonu i kwotę jaką ma zostać doładowany. Następnie dokonujesz płatności i pieniądze pojawiają się na Twoim koncie Orange.

Doładowanie w bankomacie

Jeżeli masz pod ręką bankomat możesz doładować konto w Orange za darmo o każdej porze dnia i nocy. Doładowanie konta odbywa się zgodnie z poniższą instrukcją:

 1. W opcjach bankomatu wybierz Usługi GSM/Inne Usługi
 2. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie bankomatu
 3. Doładowanie jest natychmiastowe, pieniądze pobierane są z konta przypisanego do karty, która znalazła się w bankomacie.

Jak doładować komuś konto Orange ze swojego telefonu?

Ta metoda dotyczy abonentów Orange otrzymujących comiesięczną fakturę, czyli osób z telefonami w abonamencie. Zachęcamy do korzystania z tej metody, gdyż osoba, które j konto zostanie doładowane zyskuje 20% kwoty doładowania.

 1. Wyślij bezpłatny SMS pod numer 8088
 2. W jego treści wpisz DOLADUJ, kwotę doładowania, telefon jaki ma zostać zasilony
 3. Zatwierdź zieloną słuchawką

Przykładowy kod doładowujący będzie wyglądał w taki sposób DOLADUJ 25 512 345 678, pamiętaj o zachowaniu spacji. Możesz również zadzwonić pod numer *500 i postępować zgodnie z instrukcjami.

Jak doładować komuś konto w Orange z innej sieci?

Jeżeli chcesz doładować komuś konto Orange z innej sieci masz praktycznie tylko jeden sposób polega on na wysłaniu SMS pod numer 501 700 700 i podanie kodu ze zdrapki. Nie ma możliwości zasilenia konta pieniędzmi ze swojego konta. Możesz również wysłać SMS z kodem do osoby, która prosi o zasilenie konta.

Czytaj również  Jak sprawdzić czy mail istnieje?

Jak doładować komuś konto Orange?

Podsumujmy zatem metody na doładowanie komuś konta w Orange. Jest ich całkiem sporo i warto je zapamiętać:

 • Przez stronę https://doladowania.orange.pl/#stage1
 • Przez konto bankowe
 • Za pomocą numeru *500
 • Za pomocą kodu ze zdrapki/paragonu wysłanego pod numer 8088
 • Za pomocą numeru 501 700 700 I podania 14 cyfrowego kodu oraz numeru, który ma zostać doładowany.

Na koniec pamiętaj, że kwota doładowania w Orange wpływa na okres ważności konta. Mam nadzieję, że wiesz już jak doładować konto Orange komuś i sobie na wiele różnych sposobów.

Sprawdź również

A to znasz?

+ Nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj swój