Dom i ogród

Jak dobrać szafkę na buty do liczby posiadanych butów

Ostatnia aktualizacja 21 maja 2024 przez Redakcja

Posiadasz imponującą kolekcję butów, ale brakuje Ci miejsca na ich przechowywanie? W takim razie zainwestuj w porządną szafkę na buty. Odpowiednio dobrany mebel nie tylko utrzyma w porządku Twoje buty, ale również ochroni je przed zniszczeniem. Jak dobrać szafkę na buty, mając na względzie ilość posiadanych butów? Oto nasz poradnik.

Co wziąć pod uwagę przy zakupie szafki na buty?

Czynniki, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze szafki na buty:

  • Liczba butów. Planując zakup szafki na buty, weź pod uwagę przede wszystkim ilość posiadanych par obuwia. Upewnij się, że szafka ma wystarczająco dużo miejsca na wszystkie Twoje buty.
  • Rodzaj butów. Pamiętaj, że różne rodzaje butów wymagają różnego typu przechowywania. Klapki czy sandały na płaskiej podeszwie zmniejszą się w niewielkiej szafce. Natomiast buty zimowe z wysoką cholewką potrzebują znacznie więcej miejsca.
  • Dostępna przestrzeń. Przed zakupem mebla dokładnie zmierz dostępną przestrzeń w przedpokoju, garderobie lub innym miejscu, w którym chcesz umieścić szafkę na buty.
  • Styl. Szafka na buty powinna pasować do stylu Twojego wnętrza, tworząc spójną całość z pozostałymi elementami wyposażenia. W sklepach znajdziesz modele niemal w całej palecie barw, o różnych fakturach i wykonane z różnych materiałów, więc bez problemu dopasujesz mebel do stylu pomieszczenia.
  • Funkcjonalność. Niektóre szafeczki na buty posiadają dodatkowe funkcje, takie jak lustro, szuflady lub siedzisko. Wybierz szafkę z funkcjami, które według Ciebie są niezbędne.

Jaką szafkę na buty wybrać, mając na względzie ilość butów?

Jednym z najważniejszych czynników, które trzeba wziąć pod uwagę przy zakupie szafki na buty, jest ilość butów. W pierwszej kolejności przelicz wszystkie pary obuwia. To najprostszy sposób na oszacowanie liczby potrzebnych miejsc w szafce na buty. Przy okazji sprawdź, czy wszystkie modele są na Ciebie dobre. Być może okaże się, że niektóre buty mnie nadają się już do chodzenia.

Czytaj również  Willow BOX, czyli przydatne kosze wiklinowe

Następnie posortuj buty według typu. Podziel swoje buty na kategorie, takie jak np. buty z wysoką cholewką, buty na płaskiej podeszwie, obuwie letnie, obuwie zimowe, buty sportowe do aktywności fizycznej. Pomoże Ci to określić, ile miejsca potrzebujesz na każdy typ butów. Niektóre buty nosisz częściej niż inne. Zastanów się, ile miejsca potrzebujesz na te modele, które nosisz codziennie, a ile na buty, które nosisz rzadziej.

Jaki typ szafki na buty wybrać?

Na rynku znajdziesz różne szafki na buty. Jaki typ mebla wybrać? Tutaj do wyboru masz kilka wariantów. Najpopularniejsze są szafki z półkami, które doskonale sprawdza się do przechowywania wielu par obuwia. Niektóre modele mają regulowane półki, co umożliwia dostosowanie wysokości do różnych rodzajów butów. Popularne są także szafki z siedziskiem, które są praktyczne. Innym rozwiązaniem są regały na buty. Mogą być wolnostojące albo montowane. Ostateczny wybór zależy od wolnej przestrzeni, a także Twoich preferencji.

Niezależnie, który typ wybierzesz, upewnij się, że wybrana szafka ma wystarczającą pojemność, aby pomieścić wszystkie posiadane buty.

Artykuł Sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *