Redakcja

Cieszymy się, że możemy tworzyć dla was artykuły. Zapraszamy do lektury.

Jak długo można pić wodę z cytryną

Posted by

jak długo można pić wodę z cytryną

Na przestrzeni lat wytworzyło się wiele mitów żywieniowych, niektóre z nich dotyczą wody z cytryną. Wiele osób zachodzi w głowę czy tak prosty napój jak woda z cytryną jest w stanie wpłynąć pozytywnie na zdrowie. W tym artykule odpowiemy na te wątpliwości, ale skupimy się głównie na pytaniu jak długo można pić wodę z cytryną i kiedy ją pić. Jeżeli ten temat wydaje Ci się interesujący, zachęcamy do lektury.

Woda z cytryną jest warta picia?

Woda z cytryną to tylko dwa składniki, które pozwalają przygotować wedle wielu osób bardzo zdrowotny napój. Żeby zrozumieć, czy picie wody z cytryną jest zdrowe, należy zastanowić się jakie walory mają poszczególne elementy tego napoju.

Woda, czyli podstawa napoju i naszego życia, nie zawiera kalorii a jej skład uzależniony jest od rodzaju wody. Zakładamy, że większość ludzi spożywa wodę z cytryną przygotowywaną na bazie wody z kranu, a tam wielu minerałów nie znajdziemy. Woda nie zawiera również białka i węglowodanów więc pod tym względem również nie wpływa na zdrowie.

Naturalnie woda nawadnia organizm i prowadzi do moczopędności co może przyśpieszyć usuwanie toksyn z organizmu. Jednak do tego nie potrzebujemy soku z cytryny.

Cytryna jest natomiast owocem, czyli zawiera sporo witamin głównie witaminy C. Spożywanie tego owocu ma również wpływ na procesy trawienny czy zawiera przeciwutleniacze chroniące DNA.

Jednak woda z cytryną nie wpływa bezpośrednio na chudnięcie w innym wypadku siłownie by zbankrutowały. C

Jak pić wodę z cytryną?

Ciężko o przygotowanie prostszego napoju, no chyba, że mówimy o wodzie z cukrem. Do szklanki wody należy dodać wycisnąć około polówki cytryny i zamieszać.

Czytaj również  Awokado owoc czy warzywo

Jak długo można pić wodę z cytryną?

Ponownie odwołajmy się do składników jakie występują w tym napoju, czyli wody i cytryny. Jak długo można pić wodę? Przez całe życie, a tak właściwie to nawet trzeba. Sok z cytryny rozcieńczony w wodzie również można spożywać regularnie przez całe życie bez negatywnego wpływu na zdrowie (jeżeli jesteś osobą zdrową), o ile nie przekroczysz w swojej diecie normy spożycia witaminy C.

Dzienne zapotrzebowanie osoby dorosłej na witaminę C to 100mg a w przypadku infekcji nawet 1000mg. W 100g cytryny znajdziesz 50g witaminy C, średnia waga cytryny to 130g, bez skórki 100g. Na podstawie tego możesz obliczyć czy woda z cytryną nie podniesienie Twojego spożycia witaminy C w za wysokie rejony.

Biorąc pod uwagę, że woda z cytryny jest rozcieńczonym płynem nie wpływa drażniąco na organizm co nie powinno prowadzić do problemów zdrowotnych. Jednak pamiętaj, że wszystko można przedawkować, nawet wodę.

Osoby z chorobą refleksową i wrzodami żołądka nie powinny spożywać wody z cytryną.

Kiedy pić wodę z cytryną?

Najczęstszy mity żywieniowe dotyczą tego, kiedy coś jeść albo pić. W większości przypadków zaleca się picie danych olejów czy octów z rana, co nie ma żadnego potwierdzenia w medycynie. W tym wypadku jest podobnie, nie ma większego znaczenia, kiedy pijesz wodę z cytryną. Co prawda woda z cytryną pita z rana możesz wpłynąć na problemy z zaparciami, ale w innych wypadkach nie ma to większego znaczenia.

Mam nadzieję, że wiesz już jak długo można pić z cytryną kiedy ją pić. Zapraszamy również do pozostałych artykułów na stronie.

Artykuł nie stanowi porady medycznej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *