Rozrywka

Inpost wydana do doręczenia – co to znaczy i ile czasu do doręczenia?

Ostatnia aktualizacja 2 sierpnia 2022 przez Redakcja

Z paczkomatów Inpost w Polsce korzysta się już powszechnie. Mozliwość odebrania paczki w dowolnym momencie jest dla większości osób korzystna, dlatego też taka forma przesyłki ma coraz więcej zwolenników. Co więcej, Inpost informuje nas o statusie naszej przesyłki na bieżąco. Jednym z najważniejszych komunikatów jest paczka inpost wydana do doręczenia. Co to znaczy?

Paczka wydana do doręczenia Inpost – co to znaczy?

Po przygotowaniu paczki przez wysyłającego, przechodzi ona przez pewne etapy. Śledząc przesyłkę możemy znaleźć różne komunikaty, informujące nas o tym, gdzie znajduje się aktualnie nasza przesyłka.

Pierwszym krokiem jest zarejestrowanie danych przesyłki, co oznacza, że otrzymuje ona status nadania. Następnie czeka na kuriera, a kiedy zostanie przez niego odebrana, musi zostać przyjęta w oddziale.

Przekazano do doręczenia to 4 krok w podróży naszej paczki. Informuje on o tym, że przesyłka opuściła ostatni oddział, do jakiego miała trafić i została przekazana kurierowi do doręczenia.

Taki status przesyłki najczęściej pojawia się w godzinach porannych, kiedy kurierzy pakują paczki w oddziałach do swoich samochodów i wyruszają z nimi w dalszą drogę.

Paczka wydana do doręczenia Inpost – ile czasu do doręczenia?

W większości przypadków komunikat, że paczka została wydana do doręczenia jest równoznaczny z jej dostarczeniem tego samego dnia. Nie jest to jednak regułą.

Jeżeli paczka musi przebyć długą drogę lub kurier ma dużo przesyłek i nie zdąży ze wszystkim, może się zdarzyć, że paczkę otrzymamy później.

W takich przypadkach zazwyczaj przesyłka jest doręczona następnego dnia lub, maksymalnie, 48 godzin po otrzymaniu statusu wydanej do doręczenia.

Śledzenie statusów przesyłek pozwala nam na monitorowanie naszej paczki, dzięki czemu możemy przewidzieć czas jej dostarczenia.

W przypadku paczkomatów być może nie jest to aż tak ważne, jednak gdy wybieramy formę dostawy do domu, trzeba zadbać o to, aby ktoś w mieszkaniu był, aby paczkę odebrać.

Czytaj również  Czy po technikum można iść na studia?

Oczywiście kurier w razie potrzeby kontaktuje się z klientem, dzięki czemu można z nim ustalić ewentualną zmianę miejsca odbioru przesyłki.

Czy paczka może być doręczona po 18?

Kurierzy najczęściej dostarczają paczki do domów w godzinach przedpołudniowych, choć wszystko zależy od ilości paczek oraz dostępności kuriera. Inpost informuje swoich klientów o tym, że kurier dostarcza paczki nawet do godziny 19.00.

Jeżeli więc oczekujemy na paczkę, a kurier nie pojawił się przed godziną 14.00, nie oznacza to, że już nie zjawi się tego dnia. Podobnie jest z dostarczaniem paczek do paczkomatu. W tym przypadku paczka może pojawić się zarówno rano, jak i w godzinach wieczornych. Wszystko zależy od harmonogramu pracy kuriera.

Wiele osób, dokonujących zakupów online, wybiera kuriera Inpost z dostawą do domu lub do paczkomatu. Jeżeli status naszej przesyłki informuje nas, że została wydana do doręczenia, możemy oczekiwać paczki jeszcze tego samego dnia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *