ING Bank sesje i godziny księgowania przelewów

Każdy bank ma inne godziny księgowania, dlatego trudno jest spamiętać je wszystkie. Najlepiej będzie jednak, jeśli pozna się godziny księgowania w swoim banku, gdyż to właśnie z niego najczęściej się korzysta. Sesje ING są w konkretnych godzinach, które są bardzo zbliżone do innych banków, jednak jest lekka różnica, o której należy pamiętać, jeśli chcemy, by przelewy były realizowane najszybciej, jak jest to możliwe. „Kiedy dojdzie przelew”, to jedno z najczęstszych pytań odnośnie bankowości online, dlatego w tym artykule będzie można dowiedzieć się wszystkich niezbędnych informacji na temat tego, jak działają sesje ING.

Godziny księgowania ING Bank

Banki nie bez przyczyny wyznaczyły konkretne godziny księgowania, gdyż międzyoddziałowo robi się to przy pomocy KIR, czyli Krajowej Izby Rozliczeniowej. Są to tak zwane sesje Elixir, które nie mają zbyt dużo wspólnego z mistycznym naparem fantastycznych legend, jednak gdy dostaniemy przelew, z pewnością wzbudzi on równie dużo radości.

Dlatego też bardzo ważne jest, by wiedzieć o której godzinie są wykonywane sesje wychodzące ING oraz sesje przychodzące ING. Dzięki temu można będzie konkretnie zaplanować, kiedy przelew ma zostać wykonany, by był zaksięgowany jak najszybciej. Godziny księgowania ING są wyznaczone na trzy bloki, dzięki czemu łatwo jest zapamiętać, o której będzie wykonywana kolejna sesja.

Sesje przychodzące ING bank

Są to sesje, które najbardziej interesują tych, którzy oczekują kolejnego przelewu. Odpowiadają one za to, kiedy pieniądze zostaną zaksięgowane w systemie banku, a co za tym idzie – trafią na nasze konto. Dlatego też każdy kto chce wiedzieć, kiedy może spodziewać się pieniędzy na koncie, musi wiedzieć, na kiedy przypadają kolejne sesje przychodzące ING banku. Nie jest to wiele do zapamiętania, gdyż są to jedynie trzy sesje, dlatego księgowanie ING nie powinno przysporzyć nikomu problemu. Są to następująco:

  • I sesja – po godzinie 11:00
  • II sesja – po godzinie 15:00
  • III sesja – po godzinie 17:30

Oczywiście trzeba brać pod uwagę to, że przelewy muszą zostać wysłane w kolejności przed pierwszą, przed drugą i przed trzecią sesją wychodzącą Elixir w drugim banku, by mogły dotrzeć w pierwsze, drugiej i trzeciej sesji przychodzącej ING. Dlatego jeśli chcemy, by przelew dotarł jak najszybciej do kogoś, kto ma konto w Banku ING, należy wykonać przelew w swoim banku jeszcze przed I sesją wychodzącą.

Sesje wychodzące ING bank

Sesje wychodzące ING, są natomiast bardzo ważne dla tych, którzy chcą szybko wysłać przelew, gdyż to właśnie te sesje są odpowiedzialne za to, kiedy przelew zostanie wysłany do innego banku systemem Elixir, czyli międzyoddziałowo. Tak jak w przypadku sesji przychodzących ING, są to trzy bloki, których należy się trzymać, jeśli chcemy szybko wykonać przelew. Są to godziny, które powszechnie uważa się za te, gdzie wykonywane jest najwięcej pracy, dlatego też firmy świetnie działają w systemach, kiedy przelewy przesyłane są właśnie podczas tych trzech sesji wychodzących:

  • I sesja – do 8:10 w bieżącym dniu roboczym
  • II sesja – 8:11 – 11:30 w bieżącym dniu roboczym
  • III sesja – 11:31 – 14:30 w bieżącym dniu roboczym

Jeśli natomiast przelew zostanie wykonany po godzinie 14:30, to możemy oczekiwać, że zostanie on wysłany dopiero następnego dnia roboczego, gdyż nie zalicza się do żadnej, z trzech wymienionych sesji bankowych Elixir.

Sesje Elixir ING Bank

Nazwa jest dosyć mistyczna, jednak każdy, kto choć raz wykonywał przelew wie, że jest to bardzo ważny element przelewów międzyoddziałowych, wykonywanych poprzez KIR, czyli Krajową Izbę Rozliczeniową. Elixir jest więc niczym innym jak przelewem wykonywanym w konkretnych blokach (sesjach) rozliczeniowych.

Są to przelewy realizowane między oddziałami polskich banków w walucie krajowej, czyli złotówkach. Sesje Elixir ING są realizowane w godzinach, które zostały wymienione w dwóch poprzednich akapitach, dlatego warto jest wrócić i zobaczyć, czy przelew dojdzie jeszcze dzisiaj, czy już musimy oczekiwać go następnego dnia roboczego.

Przelewy zagraniczne ING Bank

Przelewy zagraniczne ING są realizowane bardzo sprawnie i wszystko jest widoczne gołym okiem, dlatego ich wykonywanie nie jest wcale trudne i nie zajmuje wiele czasu. Oczywiście koszt takiego przelewu będzie różny, dlatego najlepiej jest użyć do tego bezpośrednio strony banku lub aplikacji mobilnej. Wystarczy zrobi 4 kroki, które zostały opisane poniżej, by wysłać przelew do odbiorców na całym świecie!

  1. Najpierw trzeba zalogować się na swoje konto ING w aplikacji mobilnej lub na stronie internetowej. Wybierz konto, z którego chcesz przesłać środki, a następnie wybierz opcję „Przelew walutowy”.
  2. Podaj dane przelewu! Wpisz wszelkie niezbędne dane, numer konta, kraj oraz odbiorcę. Wprowadź kwotę, jaką chcesz przelać, walutę oraz tytuł przelewu.
  3. Wybierz czas realizacji przelewu! Wybierz, kto poniesie koszty przelewu (nadawca, odbiorca lub obie strony), a następnie jak szybko ma zostać zrealizowany (standard, pilny lub inny termin).
  4. Potwierdź przelew! Na tym etapie zobaczysz aktualny koszt, kurs waluty i orientacyjną kwotę, jaka zostanie pobrana z twojego konta. Pamiętaj, by mieć wystarczającą ilość środków do wykonania przelewu!

ING Bank sesje wychodzące i przychodzące walutowe

Sesje walutowe są nieco bardziej skomplikowane, dlatego warto jest zobaczyć całą tabelkę, która widnieje na stronie banku ING, gdyż dzięki temu będziemy w stanie zorientować się jaka waluta zostaje księgowana o jakiej godzinie.

ING przelew przychodzący w Euro to zazwyczaj godzina 15:30 lub 17:00, natomiast inne waluty będą miały inne, jednak zbliżone do siebie godziny.

Są to zazwyczaj godziny od 10:00 do godziny 17:00, dlatego najlepiej będzie udać się na stronę internetową ING, gdzie cała tabelka jest dostępna dla każdego zainteresowanego.

ING Księgowanie przelewów w weekend

Jak dobrze wiadomo, banki nie działają w weekendy, dlatego przelewy międzyoddziałowe są wykonywane jedynie w dni robocze, natomiast proces księgowania w weekendy nieco się różni. Jeśli chcemy mieć pewność, że przelew zostanie zrobiony nawet w weekend, trzeba skorzystać z przelewów natychmiastowych, które zazwyczaj są dodatkowo płatne, lub upewnić się, że przelew jest wykonywany w obrębie tego samego oddziału bankowego. Wówczas przelewy wykonywane są niemalże natychmiastowo.

Kiedy dojdzie przelew ING do ING?

Jest to bardzo częste pytanie, jednak wystarczyłoby spróbować zrobić taki przelew, a od razu dowiemy się, że jest to przelew wewnątrzoddziałowy, który wykonywany jest najszybciej. Dlatego przelewając z konta ING na drugie konto ING można spodziewać się przelewu nawet w weekendy niemalże natychmiastowo po jego wykonaniu. Zadając pytanie: „kiedy dojdzie przelew z ING do ING?” odpowiedź będzie bardzo prosta: NATYCHMIAST.

Ile idzie przelew z ING do PKO?

Zgodnie z taryfą przelewów Elixir będzie to następny dzień roboczy lub następna sesja księgowania ING, w zależności od tego, kiedy przelew zostanie wysłany.

Ile idzie przelew z ING do mBanku?

Z racji, że wszystkie przelewy międzyoddziałowe są wykonywane w systemie Elixir, będzie to następny dzień roboczy lub następny okres sesji przychodzącej w danym banku, jeśli przelew zostanie wysłany wcześniejszą sesją wychodzącą.

Ile idzie przelew z ING do Millenium?

Najlepiej sprawdzić godziny księgowania przelewów, gdyż wszystko będzie zależne od sesji księgowania w danym banku. Jeśli wyślemy przelew przed I sesją, to przelew powinien być zaksięgowany w następną sesję przychodzącą banku Millenium. Ewentualnie okres przedłuży się do następnego dnia roboczego.

Ile idzie przelew z ING do Santander?

Odpowiedź brzmi tak samo, jak w poprzednich akapitach, czyli następna sesja przychodząca. Jeśli wyślemy przelew przed pierwszą sesją wychodzącą, to zostanie od zaksięgowany podczas pierwszej sesji przychodzącej.

Transze ING są więc bardzo dobrze zaplanowane, by sesje wychodzące ING były robione w takich godzinach, gdzie wysyłane jest najwięcej przelewów. Jeśli natomiast chodzi o sesje przychodzące ING, to są one przeprowadzane w godzinach zbliżonych do innych banków, by istniała szybka możliwość przesyłania pieniędzy. Po tej lekturze z pewnością wiadomo już, jakie są godziny księgowania ING, co ułatwi znacznie pracę w biurze lub przesyłanie jakichkolwiek innych pieniędzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *