Motoryzacja

Ile się jedzie z Holandii do Polski samochodem?

Ostatnia aktualizacja 24 kwietnia 2024 przez Redakcja

Podróż samochodem między Polską a Holandią jedną z najczęściej wykonywanych samochodem z tereny naszego kraju. Dla niektórych może to być wyjazd w celach turystycznych, dla innych podróż służbowa lub rodzinna. Niezależnie od celu podróży, znajomość trasy, przebiegu granic oraz przewidywanej odległości może znacząco ułatwić planowanie i przygotowanie się do podróży. W tym artykule przyjrzymy się, ile czasu trwa podróż samochodem z Holandii do Polski, przez jakie państwa trzeba jechać oraz jaką odległość należy pokonać.

Przez jakie państwa trzeba jechać z Polski do Holandii?

Podróż samochodem z Polski do Holandii prowadzi zazwyczaj tylko przez jedno państwo, oczywiście z wyłączeniem Holandii i Polski a są to:

 • Niemcy,

Niezależnie, z którego miasta w naszym kraju wyruszysz to właśnie Niemcy będą krajem, przez który należy przejechać, aby dotrzeć z Polski do Holandii i na odwrót.

W skrajnych przypadkach może się okazać, że do miast takich jak Eindhoven czy Breda, będzie należało wjechać do Belgii, ale to raczej tylko w przypadku wypadków na innych trasach dojazdowych.

Polska Holandia odległość w km

Odległość pomiędzy Polską a Holandią zależy od konkretnej trasy podróży, ale ogólnie rzecz biorąc, wynosi ona około 900 do 1400 kilometrów w linii prostej.

 Jednakże, w praktyce, podróż samochodem może być dłuższa, ponieważ trzeba uwzględnić ewentualne omijanie miast, drogi ekspresowe czy autostrady.

Przykładowo jadąc samochodem do Amsterdamu pokonamy:

 • Wrocław – Amsterdam: od 964 do 995 km zależnie od trasy,
 • Warszawa – Amsterdam: od 1193 do 1308 km zależnie od trasy,
 • Kraków Amsterdam: od 1221 do 1308 km zależnie od trasy,
 • Białystok – Amsterdam: od 1381 do 1496 km zależnie od trasy,

Jak widzisz różnice są naprawdę spore i miejsce startu oraz mety ma znaczenie.

Czytaj również  Ile waży akumulator samochodowy?

Ile się jedzie z Holandii do Polski samochodem?

ile sie jedzie z holandii do polski

Podróż samochodem z Holandii do Polski może trwać różnie w zależności od konkretnych tras, warunków drogowych oraz miejsc docelowych w obu krajach.

Przeciętnie czas podróży wynosi około 8-12 godzin, ale może być krótszy lub dłuższy w zależności od kilku czynników:

 • Wybrana trasa: Istnieje kilka możliwych tras z Holandii do Polski, różniących się od siebie odległością i czasem podróży. Na przykład podróż przez Niemcy może być szybsza niż podróż przez Belgię.
 • Warunki drogowe: Ruch uliczny, remonty dróg, korki i inne utrudnienia mogą znacząco wpłynąć na czas podróży. Dlatego warto śledzić aktualne informacje drogowe przed wyjazdem.
 • Przerwy na odpoczynek: Ważne jest, aby w trakcie długiej podróży zaplanować regularne przerwy na odpoczynek, jedzenie i tankowanie paliwa.

Gdy mówimy o konkretnym czasie posłużmy tu się wcześniej omawianymi przykładami.

 • Wrocław – Amsterdam: od 10 godzin i 23 minut do 10 godzin i 56 minut.
 • Warszawa – Amsterdam: od 12 godzin i 34 minut do 14 godzin i 10 minut.
 • Kraków Amsterdam: od 12 godzin i 52 minut do 14 godzin i 13 minut.
 • Białystok – Amsterdam: od 14 godzin i 53 minut do 15 godzin i 35 minut.

Jak widzisz podróż z zachodniej Polski będzie znacząco krótsza, o blisko 1/3. W przypadku podróży autokarowych podróż może się nieco wydłużyć, ale czas powinien być podobny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *