Redakcja

Cieszymy się, że możemy tworzyć dla was artykuły. Zapraszamy do lektury.

Ile osób gra w Minecraft?

Posted by

ile osob gra w minecraft

Minecraft to fenomen nie tylko w świecie gier, produkcja stała się na tyle popularna, że przeniknęła do innych dzieł popkultury. Nie byłoby to możliwe bez ogromnego grona wiernych graczy. Ile osób gra w Minecraft? W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na to pytanie w wyczerpujący temat. Sprawdźmy, ile osób gra w Minecraft i czy to dużo na tle innych gier.

Ile osób gra w Minecraft?

Każdy lubi statystyki, zwłaszcza, te które dotyczą go bezpośrednio. Mojang Studios nie kryje, ile osób aktualnie gra w Minecraft, w końcu to tylko podbija zainteresowanie grą.

  • W Minecraft gra aktywnie około 141 milionów osób.
  • Zostało sprzedanych 240 milionów kopii gry.

Jest to wynik, który ciągle się poprawia i ciężko powiedzieć w jakim miejscu się zatrzyma. Jak widać, nie każda osoba, która kupiła Minecraft gra w niego regularnie, ale tak dzieje się w przypadku większości gier.

Minecraft to gra, która przynosi ogromne zyski nie tylko twórcom, ale również osobom promującym ten tytuł na różnych platformach. Jego sukces tkwi w prostocie i dostosowaniu do różnych grup wiekowych.

Czy dużo ludzi gra w Minecraft?

Minecraft to nie tylko gra podstawowa, ale również wariacje jak np. Minecraft: Education Edition, gra trafiła do 40 milionów osób. Na wzrost zainteresowania alternatywnymi metodami nauczania wpływ miała pandemia, niemniej warto pamiętać o tym, że Minecraft to obecnie brand, który ma wiele odnóg.

Dobrze, ale czy 141 milionów aktywnych osób to dużo na tle konkurencji? Jak się okazuje tak, przytoczmy tutaj liczby dla najpopularniejszych gier:

  • LoL – 100-120 milionów osób w jednym miesiącu,
  • Roblox – 199 milionów osób w jednym miesiącu,
  • Fortnite – 350 milionów osób w jednym miesiącu,

Z tego jasno wynika, że Minecraft znajduje się wśród kilku najchętniej granych gier na świecie. Warto podkreślić, że specyfika gry jest zupełnie inna niż tytułów nastawionych na rywalizację jak Fortnite czy LoL, więc wyniki należy porównywać do gry Roblox.

Czytaj również  Gdzie kupić pampersy w niedzielę?

Dla wielu osób może być to zaskoczeniem, ale to właśnie darmowa produkcja jaką jest Roblox gromadzi większe grono graczy. Wynika to m.in. właśnie z tego, że jest to produkt darmowy więc, każdy może go przetestować.

Z ciekawostek na temat graczy Minecraft można przytoczyć, że:

  • Gra sprzedała się w Watykanie i na Antarktydzie,
  • Średnia wieku graczy to 27 lat
  • 9/10 osób w USA wie czym jest Minecraft

Wiesz już ile osób gra w Minecraft, ta liczba jest naprawdę imponująca. Jeśli ciekawią Cię statystyki innych gier to zapraszamy do sprawdzenia ile osób gra w LoLa, CS: Go, Roblox i Fortnite.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *