Rozrywka

Ile mililitrów ma kieliszek?

Ostatnia aktualizacja 28 marca 2024 przez Redakcja

Zasiadacie do stołu i jest 5 pijących osób a na stole stoi litr alkoholu, który będzie pity zwyczajnych kieliszkach. Ciekawy jesteś ile to będzie kieliszków na głowę, ale żeby to obliczyć musisz wiedzieć ile mililitrów ma kieliszek. W tym krótkim artykule udzielimy odpowiedzi na to nurtujące wiele osób pytanie, warto jednak pamiętać, że kieliszek wódki ma tyle samo ml co każdego innego płynu. Dobrze, ale nie przedłużając sprawdźmy ile ml ma kieliszek wódki.

Ile ml ma kieliszek?

Odpowiedź na pytanie jaka pojemność ma kieliszek do wódki nie jest jednoznaczna, gdyż na rynku występuje wiele rodzajów kieliszków, ale da się wymienić dwie podstawowe wartości.

  • Kieliszek – 20ml rzadko spotykany, raczej do celów degustacyjnych.
  • Kieliszek – 25ml to podstawowy rodzaj kieliszka.
  • Kieliszek – 30ml to kieliszek najczęściej stosowany do „Shotów”,
  • Kieliszek – 50ml był stosowany głownie w w PRL, obecnie tak pojemne kieliszki są rzadkością lub stosuje się je do „szotów” z dużą zawartością soku.

Jeśli nie wiesz jaką pojemność ma Twój kieliszek zważ go przed zalaniem i następnie po wypełnieniu.

Ile ml ma kieliszek wódki?

Wypiera on kieliszki do wódki 50 mililitrów, które są coraz rzadziej spotykane, a na niejednym zdjęciu z lat minionych znajdziesz właśnie tak pojemne kieliszki. Obecnie gusta Polaków się zmieniają i mniejsza ilość spożywanej wódki miała przełożenie również na pojemność kieliszków.

Postanowiliśmy sprawdzić jakie kieliszki są stosowane w Polskich lokalach:

  • Pijalnia wódki i piwa – 30ml.
  • Małgosia Drinks & Coctails – 40ml,
  • Przybij Piątaka – 30ml,
Czytaj również  Chlebek pita gdzie kupić

Na rynku istnieje wiele różnych pojemności kieliszków z przedziału 25-50 mililitrów, i niekoniecznie musisz trafić na te najpopularniejsze. Jeżeli jednak tak będzie to litry wódki zostanie wypity przez 5 osób w 8 kieliszka liczonych na jedną osobę.

8 kieliszków wódki ile to ml

Jak już wiesz należy liczyć, że przeciętny kieliszek znajdujący się w domu ma 30ml. Prowadzi to do prostej konkluzji, że 8 kieliszków to 240ml alkoholu, co wychodzi z działania 8*30ml=240ml.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *