Ile mililitrów ma kieliszek?

Estimated read time 2 min czytania

Zasiadacie do stołu i jest 5 pijących osób a na stole stoi litr alkoholu, który będzie pity zwyczajnych kieliszkach. Ciekawy jesteś ile to będzie kieliszków na głowę, ale żeby to obliczyć musisz wiedzieć ile mililitrów ma kieliszek. W tym krótkim artykule udzielimy odpowiedzi na to nurtujące wiele osób pytanie, warto jednak pamiętać, że kieliszek wódki ma tyle samo ml co każdego innego płynu. Dobrze, ale nie przedłużając sprawdźmy ile ml ma kieliszek wódki.

Ile ml ma kieliszek wódki?

Odpowiedź na pytanie jaka pojemność ma kieliszek do wódki nie jest jednoznaczna, gdyż na rynku występuje wiele rodzajów kieliszków, ale da się wymienić dwie podstawowe wartości. Będąc w pubach i klubach gdzie można kupić tzw. shoty zostaną dostarczone prawdopodobnie w kieliszkach o pojemności 25ml. Kieliszek 25 ml stosowany jest przy serwowaniu mocnych wódek i jest obecny w coraz większej liczbie domów.

Wypiera on kieliszki do wódki 50 mililitrów, które są coraz rzadziej spotykane, a na niejednym zdjęciu z lat minionych znajdziesz właśnie tak pojemne kieliszki. Obecnie gusta Polaków się zmieniają i mniejsza ilość spożywanej wódki miała przełożenie również na pojemność kieliszków. Popularne swojego czasu były również kieliszki 30 ml, które również są coraz rzadziej spotykane.

Na rynku istnieje wiele różnych pojemności kieliszków z przedziału 25-50 mililitrów, i niekoniecznie musisz trafić na te najpopularniejsze. Jeżeli jednak tak będzie to litry wódki przez 5 osób zostanie wypity w 8 kieliszka liczonych na jedną osobę. Polecamy również sprawdzić ile ml ma szklanka wody.

Czytaj również  Czy Annabelle istnieje i jak wygląda?

Sprawdź również

A to znasz?

+ Nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj swój