Ile kosztuje złoto – gram – kilogram czy uncja?

Estimated read time 9 min czytania

Złoto to kruszec, który zawsze będzie miał wartość. Co więcej, wahania ceny złota są na tyle niewielkie, że zawsze opłaca się w nie inwestować.  Złoto jest najpewniejszą lokatą pieniędzy, gdyż nie traci sporo na wartości, co jest bardzo ważne we wszelkiego rodzaju inwestycjach. Dlatego też warto jest wiedzieć ile kosztuje złoto, gdyż co roku zmienia się to w zależności od siły waluty, inflacji i przede wszystkim ilości skupu oraz sprzedaży złota. Pamiętaj, że cena złota z miesiąca na miesiąc się zmienia i nie sposób aktualizować dane w poniższym artykule.

Ile kosztuje gram złota?

Najważniejsze jest by wiedzieć o jakiej próbie złoto chcemy nabyć, gdyż to jest główną przyczyną różnicy cen. Próba to inaczej ilość złota w stopie, dlatego złoto próby 999, nazywane również karatowym, to czyste złoto, gdyż zawiera aż 99,9% złota, czyli najwięcej ile może, gdyż tzw. „czyste złoto” w rzeczywistości nie istnieje. Gram złota o tej próbie to koszt około 230zł.

Ile kosztuje kilogram złota?

Patrząc na poprzedni akapit, można zastosować prostą matematykę, by dowiedzieć się ile przyjdzie nam zapłacić za kilogram złota. Nie jest to mała kwota, jednak inwestycja tego typu na pewno się zwróci z dużym zyskiem, gdyż jeszcze rok temu za gram złota płaciło się 170zł. Zysk jest więc niemal gwarantowany.

Kilogram złota to w przybliżeniu koszt około 227 tys. złotych. Oczywiście kwota może się różnić, gdyż w zależności od tego, w jakim miejscu kupujemy złoto, cena będzie różna. Niemniej jednak warto zwrócić uwagę na zyski płynące z inwestycji w złoto, którego cena od grudnia zeszłego roku stale rośnie.

Ile kosztuje uncja złota?

Gram złota to ilość sporadyczna, natomiast kilogram to już koszt kilkuset tysięcy złotych. Najlepszym rozwiązaniem dla przeciętnego rodaka, będzie więc zainwestowanie w uncje złota. Ta analogiczne do grama, będzie kosztowała około 7250zł. Jest to więc cena, którą większość osób może zapłacić, by zainwestować w stale drożejący kruszec.

Czytaj również  Rodzaje logistyki

Ile kosztuje gram złota 585?

Jest to najpowszechniejsza próba złota, gdyż przy jej użyciu tworzy się znaczną część wszelkiej biżuterii. Ze względu na wysoką ilość złota oraz przystępną cenę, jest to najczęściej wybierany kruszec, głównie we wcześniej wspomnianej biżuterii. Cena za jeden gram złota 585 oscyluje w granicach 100zł, co jest ekonomiczniejszym rozwiązaniem.

Ile kosztuje gram złota w złomie?

Złoto można nabywać z różnych źródeł, z czego część z nich jest bardziej opłacalna, a inna mniej. Zakup złota w złomie może okazać się korzystny, gdyż uśrednione ceny tegoż kruszcu w złomie to: 54, 61, 75 zł za 1 gram.

Ile kosztuje gram złota w łańcuszku?

Łańcuszki a raczej szeroko pojęta biżuteria, zawsze kosztuje nieco więcej, niż zwykłe złoto, z racji na kunszt złotnika, który takową produkuje. Trudno więc oscylować w granicach ilu zł trzeba zapłacić za gram złota w łańcuszku, gdyż każda marka dysponuje swoimi wyrobami o różnych cenach, w zależności od produktu.

Ile kosztuje gram złota w lombardzie?

Wszystko będzie zależne od tego, w jakim rejonie kupujemy, gdyż gram złota w województwie podkarpackim będzie miał inną cenę, niż gram złota w województwie pomorskim. Średnio jest to jednak 100 zł za gram złota próby 585, 120zł za próbę 750 oraz 170zł za próbę 999.

Ile kosztuje sztabka złota 100 g?

Tak jak zwykle, będzie to zależne od miejsca, w którym kupujemy sztabkę. Taka ilość to idealny produkt dla osób chcących zainwestować nieco oszczędności, gdyż ilość 100 gra wydaje się być przystępna cenowo oraz jednocześnie na tyle wysoka, że da konkretny zysk w przypadku lokaty na kilka lat. Ile kosztuje sztabka złota 100g? ceny wahają się od około 22 000 zł do około 23 500 zł.

Ile kosztuje gram złota w skupie?

Skupem trzeba zająć się w momencie, kiedy cena złota jest stosunkowo najwyższa od kilku miesięcy. Wówczas można pokusić się o sprzedaż, a następnie, gdy cena nieco spadnie, kupić na nowo. Koszt skupu złota to średnio 140 – 160 zł, w zależności od regionu oraz jakości złota, zachowania monety itp.

Czytaj również  Gdzie można sprzedać stare monety

Ile kosztuje gram złota w wyrobie?

Tak jak już wcześniej zostało wspomniane, koszt złotej biżuterii lub innego wyrobu będzie nieco większy jeśli chodzi o jego kupno od bezpośredniego salonu. Można oczywiście znaleźć okazję, gdzie ktoś szybko pozbywa się złotych wyrobów, jednak najważniejsze jest to, by sprawdzić jak wyglądają ceny na rynku. Trudno więc jednoznacznie stwierdzić, nawet w przybliżeniu, ile przyjdzie nam zapłacić za złoty wyrób.

Ile kosztuje sztabka złota NBP?

100 gramowa sztabka złota w Narodowym Banku Polskim będzie certyfikowana, oraz daje gwarancje skupu, kiedy właściciel się na to zdecyduje. Dlatego jest to stosunkowo dobra opcja, nawet wówczas, gdy ceny w mennicy są nieco wyższe niż np. w lombardzie. Cena sztabki 100 gramowej w NBP to koszt około 22 780 zł. Gwarancja jakości, próby złota oraz jego skupu to argumenty przemawiające za tym, by zdecydować się kupić złoto właśnie w Narodowym Banku Polskim.

Ile kosztuje gram złota 333?

Jest to złoto niskiej próby, jednak często kupowane przez osoby chcące zacząć swoją przygodę z inwestycją w złoto. Zależnie od regionu, ceny będą się różnić, jednak uśredniając, cena za 1 gram złota próby 333 wynosi około 60 zł.

Ile kosztuje białe złoto?

Białe złoto wykorzystywane jest w biżuterii i świetnie wygląda, dlatego jest obecnie tak popularne. Jego cena nie różni się zbytnio od wyrobów ze złota żółtego, jednak często obrączki, pierścionki czy naszyjniki są droższe, ze względu na to, że białe złoto jest równie cenne co niemalże czyste złoto. Jego cena będzie się różnić w zależności od producenta.

Ile kosztuje jedna tona złota?

Raczej wątpliwym jest, by osoba prywatna kupowała takie ilości złota, jednak czasami warto jest wiedzieć takie rzeczy jako ciekawostka. Tona złota będzie kosztować około 227 000 000 zł, co jest kwotą naprawdę ogromną, dlatego większość osób nie będzie w stanie kupić takiej ilości złota, nie mówiąc już o samej ilości kruszcu, która będzie naprawdę spora.

Znaleźć miejsce oraz dostawcę dla takiej ilości złota byłby problem, a sam koszt transportu wyniósłby gigantyczną kwotę. Niemniej jednak warto wiedzieć, że istnieje taka możliwość i ile mniej więcej wyjdzie za zakup tego typu ilości złota.

Ile kosztuje gram złota w bransoletce?

Koszt złotej bransoletki będzie uzależniony od tego, jakiej próby będzie złoto oraz tego, z jakiej firmy będzie bransoletka, gdyż w jej cenę wchodzi jeszcze marża, produkcja itp. Dlatego najlepiej wejść na stronę internetową sklepu, z jakiego chcemy kupić bransoletkę i zobaczyć jak prezentują się przedziały cenowe i ile kosztuje gram złota w bransoletce.

Czytaj również  Blik - co to jest i jak działa?

Ile kosztuje złoto inwestycyjne?

Inwestycja w złoto  jest bardzo dobrym pomysłem, szczególnie przy rosnącej w dzisiejszym świecie inflacji. Przykładem tego jest różnica między ceną za gram złota rok temu, a dzisiaj. Inwestowanie w złoto będzie więc korzystne i na pewno się na tym nie straci, jednak warto cyklicznie sprzedawać i ponownie kupować, by mieć regularny zysk.

Koszt złota inwestycyjnego będzie różny, gdyż inwestować można kupując same sztabki, uncje, złote monety, biżuterie czy inne złote wyroby. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że gram złota najwyższej próby, czyli 999 to obecnie koszt około 230 zł, gdzie w ubiegłym roku było to jedynie 170 zł.

Ile kosztuje gram 24 karatowego złota?

Każdy słyszał o 24 karatowym złocie. Jest to najwyższa próba, której cena jest zawsze najwyższa. Próby złota są klasyfikowane w taki sposób: próba 585 to stop metali, z czego 58,5% wynosi złoto. Dlatego też ceny złota są różne w zależności od tego, jaką próbę złota chcemy kupić. Tym samym uważa się, że złoto próby 999, czyli stop o zawartości 99,9% złota, to tzw. złoto 24 karatowe. Wyroby będą najdroższe, sztabki również.

W lombardach można kupić je nieco taniej, jednak najlepiej będzie wiedzieć, że wydane pieniądze z pewnością zostają przeznaczane na złoto o takiej wartości. Obecnie złoto 24 karatowe kosztuje 230zł za jeden gram, natomiast jeszcze rok temu było to zaledwie 170zł. Inflacja oraz ogólny wzrost cen kwalifikuje inwestycje w złoto jako bardzo opłacalne, gdyż w ciągu roku można liczyć na zysk w wysokości około 30/40%.

Koszt złota – podsumowanie

Z tego artykułu można się dowiedzieć jak wyglądają ceny złota, wyrobów oraz sztabek, dzięki czemu nabycie w celu inwestycyjnym będzie nieco bardziej uargumentowane. Ponadto wiadomości takie jak to ile kosztuje gram 24 karatowego złota mogą znacznie pomóc w wyborze tego, jakiej próby ma być złoto, w które przyjdzie nam zainwestować. Trudno jest natomiast stwierdzić ile kosztuje gram złota w pierścionku, gdyż będzie to uzależnione zarówno od marży sklepowej, producenta jak i skomplikowania wyrobu.

Ciekawostki takie jak ile kosztuje 1 tona złota pozwolą w przybliżeniu zobaczyć, ile wynosi koszt produkcji niektórych produktów posiadających w sobie złote elementy jako np. przewodnik. Cena złota będzie uzależniona od jej próby i np. wiedząc ile kosztuje gram złota 585, będzie można łatwo stwierdzić, że koszt jednego grama złota próby 333 będzie stosunkowo mniejszy, a sam kruszec mniej wartościowy.

Sprawdź również

A to znasz?

+ Nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj swój