Biznes

Ile kosztuje kilogram puszek i ile puszek na kilogram?

Ostatnia aktualizacja 1 czerwca 2022 przez Redakcja

Zainteresowanie tematyką odzysku metali i innych surowców jest coraz większe. Wiele osób, zwłaszcza znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej często zbiera między innymi puszki, które następnie odsprzedaje na złomie. Uzyskane w ten sposób pieniądze, chociaż zazwyczaj niewielkie, pozwalają często na przeżycie i kupno jedzenia.

Jednak coraz więcej osób segreguje nieczystości w domach, i zaczynają się interesować również tym, czy samodzielnie mogą sprzedać puszki, które pochodzą z ich domu. Wiele osób jednak, zanim się do tego zabierze sprawdza, ile kosztuje kilogram puszek aby wiedzieć, kiedy będzie to dla nich opłacalne.

Niektórzy bowiem na najbliższy punkt skupu złomu mają kilka czy kilkanaście kilometrów i wybierają się tam tylko wtedy, gdy uzbierają odpowiednio dużą ilość puszek. Często także zależy to od tego, czy jest miejsce na ich przechowywanie, w mieszkaniach bowiem zazwyczaj jest znacznie mniej przestrzeni, aby przez długi czas gromadzić puszki. W domach może często wygospodarować dodatkową przestrzeń na przykład w garażu czy w budynku gospodarczym. Oczywiście puszki można zgniatać, dzięki czemu zajmują one znacznie mniej miejsca.

Ile kosztuje kilogram puszek w skupie

Większość puszek jest produkowana z aluminium, co sprawia że ich cena jest nieco wyższa niż złom stalowy. Najczęściej zbierane są puszki po piwie i po napojach, gdyż takich jest najwięcej. Ponadto puszki tego rodzaju w znacznej większości produkowane są z aluminium, które jest o wiele droższe.

Puszki skupowane są na kilogramy, dlatego warto wiedzieć ile puszek należy zebrać, aby uzyskać taką wagę jak również to, jaką cenę za nie można uzyskać na złomie.

Kilogram puszek kosztuje w skupie średnio 4,50 – 6,00 zł brutto, czyli około 5zł na rękę.

Aby sprawdzić ile kosztuje 1 kg puszek dobrze jest sprawdzić ceny na okolicznych skupach złomu.

Czytaj również  Od ilu lat można pracować w Biedronce?

Nikt raczej nie będzie jeździł z puszkami wiele kilometrów na złom, gdyż wówczas nawet zebranie dużej ich ilości może pokryć wyłącznie koszty związane z paliwem potrzebnym na dojechanie na miejsce. Zazwyczaj złomy mają ustalone ceny za złom, w tym również puszki, i takie informacje klienci bardzo często mogą uzyskać również telefonicznie. Cena puszek aluminiowych jest sporo wyższa niż cena puszek stalowych.

Cena puszek aluminiowych 2022

Ceny surowców na przestrzeni ostatnich lat znacznie poszły w górę. Nie dziwi więc fakt, że cena puszek aluminiowych również znacznie wzrosła, patrząc na ubiegłe lata czy nawet wyłącznie poprzedni rok. Ponadto wpływ na ceny ma również lokalizacja złomu, w którym mają być sprzedawane.

Osoby które zajmują się zbieraniem puszek zazwyczaj wiedzą, ile kosztuje kilogram puszek aluminiowych na okolicznych złomach, dzięki czemu wiedzą gdzie można za nie uzyskać najwięcej.

Województwo Cena Brutto za 1 kg
Dolny Śląsk 4,50 – 6,00 zł
Kujawsko-Pomorskie 4,40 – 6,00 zł
Lubelskie 4,40 – 5,88 zł
Lubuskie 4,30 – 5,80 zł
Łódzkie 4,30 – 5,80 zł
Małopolskie 4,30 – 5,70 zł
Mazowieckie 4,20 – 5,70 zł
Opolskie 4,20 – 5,60 zł
Podkarpackie 4,30 – 5,80 zł
Podlaskie 4,30 – 5,80 zł
Pomorskie 4,30 – 5,80 zł
Śląskie 4,40 – 5,90 zł
Świętokrzyskie 4,40 – 6,00 zł
Warmińsko-Mazurskie 4,50 – 6,00 zł
Wielkopolskie 4,50 – 6,00 zł
Zachodniopomorskie 4,60 – 6,00 zł

Niektóre skupy złomu preferują dostarczanie puszek zgniecionych, co sprawia że zajmują znacznie mniej miejsca. Cena puszki na złomie może się zmieniać na przestrzeni nawet kilku dni, nie dziwi więc fakt że niektórzy co jakiś czas sprawdzają stawki proponowane przez punkty skupu. Odniesieniem na pewno nie powinna być cena złomu puszki bowiem w każdym skupie są wyceniane inaczej.

Czytaj również  Biuro w stylu skandynawskim: Minimalizm i funkcjonalność

Osoby które przynoszą puszki do skupu muszą pamiętać o tym, aby poza nimi nie znajdował się w workach czy opakowaniach inny złom. Cena za kilogram puszek aluminiowych, w zależności od lokalizacji punktu skupu waha się obecnie od 5 do 6 złotych za kilogram. Bywają oczywiście miejsca, w których można za nie uzyskać znacznie więcej.

Ile puszek na kilogram

Można dość szybko oszacować, jaką ilość złomu się posiada, jeśli ktoś zbiera puszki. Warto wiedzieć, ile puszek na kilogram wchodzi, dzięki czemu o wiele łatwiej bez konieczności ważenia oszacować posiadaną ilość.

Zazwyczaj na jeden kilogram wchodzi około 56 puszek po piwie, czyli o objętości pół litra.

Dotyczy to również puszek po napojach. Jeśli te ostatnie są mniejszej objętości, na pewno trzeba ich zebrać o wiele więcej, aby uzyskać pożądaną wagę. Jeśli ktoś nie ma wagi, aby zważyć puszki, wystarczy że je przeliczy, aby mniej więcej określić masę jak również to, ile może zarobić na ich sprzedaży.

  • Warto pamiętać, że nie wszystkie rodzaje puszek zrobione są z aluminium, dobrze jest więc nauczyć się je odróżniać.

Ci którzy zajmują się zbieraniem puszek zazwyczaj wiedzą, które marki piwa sprzedawane są w puszkach stalowych, a które w aluminiowych, tak samo jak napoje. Jednak dość szybko można je od siebie odróżnić, wystarczy jakikolwiek magnes. Aluminium bowiem nie przyciąga magnezu, w przeciwieństwie do puszek stalowych.

Ile kosztuje kilogram puszek stalowych

Jeśli pada pytanie ile kosztuje kilogram puszek po piwie należy odróżnić puszki stalowe od aluminiowych.

Za puszki aluminiowe cena jest ciut wyższa niż za aluminium, bowiem skup ma pewność tego, ile surowca udaje się odzyskać i że nie znajdą się inne substancje lub zanieczyszczenia.

Czytaj również  Czy mieszkanie jest dobrą inwestycją w 2024 roku?

Podobnie jest jak chodzi o puszki stalowe. Ich cena zbliżona jest do ceny stalowego złomu, jednak podobnie jak w przypadku puszek aluminiowych cena za puszki stalowe jest kilka czy kilkanaście groszy wyższa niż innego złomu.

Warunkiem uzyskania nieco wyższej ceny jest dostarczenie wyłącznie samych puszek, bez dodatku innych elementów. Jeśli ktoś posiada inny złom na sprzedaż, powinien go zapakować oddzielnie i oddzielnie rozliczyć. Na pewno jednak segregowanie puszek od innego złomu jest opłacalne.

Czy warto sprzedać puszki aluminiowe po piwie na złomie?

W każdym domu jednym z elementów trafiających do śmieci są puszki. Jeśli nie będą wyrzucane do zbiorczych pojemników, wówczas co jakiś czas można pokusić się o samodzielne wywiezienie ich do punktu skupu. Można sprawdzić przed wyjazdem ile kosztuje kilogram puszek na złomie, aby wiedzieć gdzie cena będzie najkorzystniejsza. Niektórzy bez względu na to, ile kosztuje kg puszek na złomie wybierają punkty skupu położone najbliżej miejsca zamieszkania.

Aby zmniejszyć ilość miejsca potrzebnego do przechowywania puszek dobrze jest je zgniatać. Ponadto powinno się je rozdzielić na puszki aluminiowe i stalowe, gdyż na złomie uzyskuje się za nie odmienne ceny. Wywożenie puszek na skup co kilka miesięcy daje możliwość uzyskania dodatkowej gotówki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *