Rozrywka

Ile jest postaci w Lolu

Ostatnia aktualizacja 22 grudnia 2023 przez Redakcja

Wielu graczy zastanawia się, ile jest postaci w LoLu, jest to uzasadnione pytanie, gdyż z rokiem grywalnych czempionów przybywa. Niestety, aby artykuł był aktualny musiałby być aktualizowany średnio co dwa miesiące, gdyż Riot twórcy gry zapowiadają wypuszczanie około 7 bohaterów rocznie. Niemniej wiedząc ilu bohaterów było do premiery konkretnego czempiona w łatwy sposób sobie policzysz, ile jest ich aktualnie. Sprawdźmy zatem ile jest postaci w League of Legends i jakie był pierwsze postacie w LoLu.

Ile jest postaci w LoLu?

Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta, gdyż wystarczy zaczerpnąć informacji z oficjalnej strony gry. Na dzień publikacji artykułu dostępna grywalna ilość postaci to 159.

  • W LoLu jest 159 postaci

Wbrew pozorom nie ma zachowanego balansu pomiędzy liczbą postaci dedykowanych na konkretne pozycje. Nie da się jednak jednoznacznie określić jaka postać powinna zostać przypisania do jakiej roli, dlatego RIOT w League of Legends wyznaczył własne role.

  • Postaci wspierające – 33
  • Postaci „Obrońcy” – 44
  • Postaci „Strzelcy” – 30
  • Postaci „Magowie” – 61
  • Postaci „Wojownicy” – 68
  • Postaci „Zabójcy” – 40
  • Wszystkie postaci liczone jako jedna rola – 159

Tutaj ważna uwaga, jedna postać może pełnić kilka ról, dlatego wciąż obowiązuje liczba postaci 159 wliczają w to bohaterkę Renata Glasc, której premiera była w lutym.

Pierwsze postaci w LoLu

Gracze nie zawsze mieli taki wybór postaci, początkowo ich liczba była zdecydowanie mniejsza i ograniczała się do 17. Była to liczba również w stopniu istotnym mniejsza od DOTY, moda, na podstawie, którego powstał League of Legends.

Pierwsze postaci w League of Legends to: Ashe, Nunu, Annie, Master Yi, Morgana, Ryze, Tristana, Warwick, Jax, Soraka, Sivir, Sion, Kayle, Alistar, Fidlesticks, Twisted Fate i Teemo.

Czytaj również  Co waży tonę - jakie zwierzęta i rzeczy? - 15 przykładów

Gra ma 13 lat, więc jak nietrudno policzyć kiedyś tempo dodawania nowych postaci do LoLa było zdecydowanie szybsze. Obecnie trzeba zapewnić balans pomiędzy wszystkimi postaciami, a część czempionów wymaga dostosowania do mechanik nowych postaci. Dlatego nie dziwi fakt, spowolnienia wydawania czempionów, gdyż ich liczba i tak jest spora.

Dokładną listę bohaterów znajdziesz na stronie LoL, polecamy również nasze artykuły o tym jakie są rangi w LoLu i jak sprawdzić ile wydałeś na Lola a po więcej informacji ze świata gier zapraszamy na metagamer.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *