Ile jest oceanów na świecie?

Estimated read time 2 min czytania

Jeżeli pytasz o to, ile jest oceanów na Ziemi to świadczy, że chcesz zdobywać wiedzę, ale możliwe, że również usłyszałeś bądź usłyszałaś różne odpowiedzi na to pytania. Widzisz formalna liczba oceanów na świecie ulega co pewien czas zmianie ostatni raz w 2000 roku, gdy oficjalnie zaczęto mówić o oceanie Południowy, więc jeżeli twoja edukacja odbywała się wcześniej zapewne liczba oceanów Ci znana była mniejsza. W tym artykule skupimy się na tym, ile jest oceanów na świecie, ale zapraszamy również na artykuły o tym, ile procent oceanu jest odkryte oraz jaki ocean jest największy na świecie.

Ile jest oceanów na Ziemi?

Zgodnie z wiedzą z roku 2021 liczba oceanów na świecie a zarazem odpowiedź na pytanie, ile mamy oceanów brzmi: 5. Na naszą planetę składa się 5 oceanów i 7 kontynentów, wyróżniamy 5 oceanów: Ocean Atlantycki, Ocean Indyjski, Ocean Arktyczny, Ocean Południowy i Ocean spokojny nazywany również Pacyfikiem czy rzadziej Oceanem Wielkim.

Przez większość czasu ludzkość wyróżniała trzy oceany Spokojny, Atlantycki i Indyjski, ale wraz z rozwojem technologii i zmian w kryteriach stosowanych przez Międzynarodową Organizację Hydrograficzną obecna liczba oceanów wynosi 5. W przeciwieństwie do kontynentów oceany są połączone i w pewnym sensie tworzą jeden wielki ocean, ale ludzie podzielili je wedle własnych norm. Oceany stanowią większość powierzchni naszej Ziemi, choć nie zawsze tak było.

Ile jest oceanów i jak się nazywają?

Podsumowując ten krótki temat zbierzmy wszystkie informacje jakich się dowiedzieliśmy na temat ilości oceanów na świecie.

  • Na świecie mamy 5 oceanów
  • Nazwy Oceanów – Ocean Spokojny, Ocean Atlantycki, Ocean Indyjski, Ocean Arktyczny, Ocean Południowy.

Wiesz już ile jest oceanów na świecie i potrafisz je nazwać, jeżeli chcesz wiedzieć również ile jest kontynentów na Ziemi i jaki kontynent na Ziemi jest najmniejszy, to zachęcamy do przeczytania pozostałych artykułów.

Sprawdź również

A to znasz?

+ Nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj swój