Ikonki w telefonie

Estimated read time 3 min czytania

Ikony w telefonie można podzielić na systemowe lub stosowane przez usługodawcę sieci oraz ikony aplikacji. W tym artykule postaramy się odpowiedź na wszelkie pytania związane z ikonami w telefonach. Najważniejszym elementem jest bez dwóch zdań to co oznaczają ikony w telefonie, ale pokażemy również jak przywrócić ikony w telefonie, czy jak je powiększyć i zmniejszyć. Jeżeli więc ten temat Cię interesuje to zachęcamy do lektury.

Ikony w telefonie co oznaczają?

Warto wiedzieć, że telefony różnią się interfejsem a co za tym idzie ikony mogą wyglądać inaczej na telefonie Samsung a inaczej na telefonach Apple. Różnice występują również w obrębie jednego systemu operacyjnego, czyli np. Androida. Jednak poznając znaczenie ikon w swoim telefonie, będziesz prawdopodobnie w prosty sposób określić co oznaczają ikony w innych telefonach. Wygląd graficzny ikonek w telefonach jest naprawdę bardzo podobny, problem może pojawić się wtedy, gdy dany model telefonu ma ikonki, które nie występują w innych telefonach. W tym artykule pokażemy Ci najistotniejsze ikony dla kilku marek telefonów. Jeżeli nie znajdziesz tu ikony, której szukasz zawsze możesz zajrzeć do instrukcji obsługi swojego telefonu.

Jak odróżniać ikony w telefonie?

Chcemy jeszcze poruszyć kwestię podziału ikon. Jak już wiesz zarówno ikona systemowa jak i ikona aplikacji noszą takie same nazwy, ale występuje również podział na ikony w pasku stanu i pasku powiadomień. Pasek stanu znajduje się w górnej prawej części ekranu i pokazuje najistotniejsze informacje jak stan baterii czy dostęp do internetu. Natomiast po lewej stronie znajdziemy ikony aplikacji, gdzie znajdują się informacje o aktualizacjach czy powiadomienia.

Ikony w telefonie Samsung

Pierwszym modelem telefonu, którym się zajmiemy jest Samsung. Lista ikon w telefonie Samsung nie jest długa i nie powinno być problemu z ich odczytaniem.

Czytaj również  Konto ważne rok Orange - rok ważności konta

Co oznaczają ikony w telefonie Huawei?

Telefony Huawei do pewnego momentu cieszyły się dużym zainteresowaniem w naszym kraju, więc nie dziwią pytania o to co oznaczają ikony w telefonach Huawei.

Ikony w telefonie Xiaomi

Ikony w telefonie Xiaomi nie odróżniają się zbytnio od ikon stosowanych w innych telefonach. Sprawdź co oznaczają ikony w telefonie Xiaomi.

Ikony w telefonach Android

Jak widzisz ikonografia w różnych typach telefonów jest bardzo podobna i można się w niej szybko połapać. Istnieją również pewne ikony występujące w systemie Android, które są uniwersalne i warto je znać. Poniżej dokładnie tłumaczymy co oznaczają konkretne ikony w telefonach z androidem.

Sprawdź również

A to znasz?

+ Nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj swój