Rozrywka

Harry Potter od ilu lat

Ostatnia aktualizacja 29 lutego 2024 przez Redakcja

Harry Potter to jedna z najpopularniejszych serii książek, jakie kiedykolwiek ujrzały światło dzienne. Na ich podstawie powstały takie filmy jak Kamień Filozoficzny, Więzień Azkabanu, Zakon Feniksa czy Insygnia Śmierci. Pomimo iż zarówno książki jak i filmy opowiadają o przygodach młodych czarodziejów, więc czy obowiązują tutaj obostrzenia co do wieku widzów? Od ilu lat jest Harry Potter i czy to filmy dla Twojego dziecka?

Harry Potter od ilu lat?

W tym artykule skupimy się na ograniczeniach dla filmów o Harrym Potterze, gdyż książki takich zaleceń nie posiadają. Filmy o przygodach młodego czarodzieja i jego przyjaciół z każdą kolejną częścią stają się coraz bardziej mroczne.

Dlatego nie może dziwić, że cała seria o Harrym Potterze ma różne zalecenia wiekowego.

  • Tylko pierwsza część Harrego Pottera jest od 7 lat.
  • Wszystkie pozostałe części Harrego Pottera w Polsce są od 12 lat.

Warto zaznaczyć, że polski próg wiekowy może różnić się od tego np. w Stanach zjednoczonych, gdzie część filmów jest od 13 roku życia.

Harry Potter i Kamień Filozoficzny od ilu lat?

Pierwszą częścią, w której poznajemy świat Harrego Pottera jest film o podtytule Kamień Filozoficzny. Harry jest młodym czarodziejem i wspólnie z nim poznajemy świat magii.

  • Harry Potter i Kamień Filozoficzny jest od 7 lat.

W filmie nie znajdziemy scen o charakterze erotycznym, nawoływania do przemocy czy drastycznych scen śmierci.

Harry Potter i Więzień Azkabanu od ilu lat?

Harry Potter i Więzień Azkabanu przenosi nas 2 lata do przodu względem pierwszej części. Harry jest już nastolatkiem i zaczyna coraz bardziej rozumieć magiczny świat. Względem dwóch pierwszych części film jest nieco mroczniejszy, ale utrzymuje niskie ograniczenia wiekowe.

  • Harry Potter i Więzień Azkabanu jest od 12 lat.
Czytaj również  Ile jest Kobiet i Mężczyzn na świecie? - Kogo jest więcej?

Harry Potter i Zakon Feniksa od ilu lat?

Harry Potter i Zakon Feniksa przedstawia nam dużo mroczniejszy świat, w którym śmierć staje się być czymś bardziej normalnym.

  • Harry Potter i Zakon Feniksa jest od 12 lat.

Czy Harry Potter i Zakon Feniksa powinien mieć wyższe ograniczenia wiekowe? Względem dwóch pozostałych części dochodzi ciężkiego klimatu, ale wciąż obracamy się w tych samych realiach. Zdecydowanie dla większości 12 latków będzie to film w pełni przystępny.

Harry Potter i Insygnia Śmierci od ilu lat?

Zakończenie Harrego Pottera to zdecydowanie najmroczniejszy film. Książka została podzielona na 2 ekranizacje, z których każda jest od 12 lat.

  • Harry Potter i Insygnia Śmierci jest od 12 lat.

Wiesz już od ilu lat jest Harry Potter i konkretne filmy z nim związane. Jak widzisz nawet młodzi widzowie mogą zasiąść do seansu i dobrze się bawić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *