Happy Tower – Odlotowe Wieżowce

Fani niecodziennych gier nie mają łatwego życia. Sztampa jest słowem, które towarzyszy wielu twórcom współczesnych gier. Odlotowe Wieżowce tudzież Happ Tower to produkcja odchodząca od schematów i skupiająca się na budowie wieżowców, Powstała z rąk programistów Overmobile, rosyjskiej firmy znanej między innymi z Legendarnych Tytanów.

Gra powstała w roku 2014 i funkcjonuje do dzisiaj co świadczy o tym, że posiada zaangażowane grono odbiorców. Produkt jest w pełni darmowy, utrzymuje się z mikropłatności, które nie ograniczają gracza.

W Odlotowe Wieżowce można grać przez przeglądarkę internetową oraz za pomocą telefonów wyposażonych w system Android. Gra jest w pełnej polskiej wersji językowej, więc nie ma obaw, że czegoś nie zrozumiesz.

Odlotowe wieżowce – darmowa gra przeglądarkowa

Gry o tematyce ekonomicznej nie są często podejmowanym tematem. Trafiają do mniejszego grona odbiorców, gdyż nie każdy lubi patrzeć na liczby, oraz nie posiadają widowiskowej rozgrywki. Pomimo tego na świecie istnieje nisza tego typu produkcji, która zawsze znajdzie swojego odbiorcę.

W przypadku odlotowych wieżowców mamy do czynienia z ekonomiczną grą online, lub strategią chociaż ten gatunek byłby tutaj użyty na wyrost.

Gracz wciela się w rolę zarządcy niewielkiego wieżowca, który z biegiem czasu będzie zmieniał się jeden z największych budynków na świecie, o ile będzie dobrze zarządzany. Samo dbanie o rozwój budynku i dobudowywanie kolejnych pięter generujących zysk, to tylko jeden z elementów rozgrywki, jakie są kolejne?

Happy Tower – ekonomia podstawą sukcesu

Biznes jest bezlitosny, przetrwają tylko najsilniejsi, ale nie w Odlotowych Wieżowcach. Gra nie jest nastawiona tyle na rywalizację co spokojny rozwój majątku.

Jako właściciel niewielkiego budynku, będziemy musieli postarać się go rozwinąć aby zwiększyć zarobki i przyciągnąć nowych mieszkańców. Zaczynamy od zwykłego dwupiętrowego domu i staramy się stworzyć jeden z najwspanialszych wieżowców świata.

Chcąc budować nowe piętra potrzebna będzie gotówka, a tą można zdobyć zatrudniając mieszkańców naszego wieżowca do pracy. Budynek, który stawiasz nie jest tylko budynkiem mieszkalnym to swoistego perpetuum mobile, w którym znajduje się strefa relaksu, cukiernie itd. To właśnie sprzedawane przedmioty i usługi będą stanowić główną formę dochodu.

Strudzony ciężką pracą, zarządca ma możliwość wożenia pasażerów windą, zarabiając w ten sposób z napiwków. Mieszkańcy to ludzie i tak należ ich traktować, wspólne podróże windą pozwolą się wam lepiej poznać i dowiedzieć, czego dana osoba potrzebuje, oraz do jakiej pracy najlepiej się nadaje. Dbanie o dobry humor mieszkańców jest równie ważne co budowa kolejnych pięter twojego wieżowca.

W grze występuje również system questów, które dają możliwość zdobycia standardowej waluty oraz dolarów zdobywanych głównie przez dokonywanie płatności. Jest to bez wątpienia dodatkowy element, który spodoba się osobą lubiącym czyścić tablice zadań w każdej grze.

happytower

Odlotowe wieżowce – budynek sięgający nieba

Zarabianie pieniędzy nie jest łatwą rzeczą, trzeba inwestować by pewnego dnia zebrać plony. Biznesmeni, którzy zrozumieją tę zasadę mają największą szansę na rozwój swojego wieżowca.

Budowanie kolejnych pięter to duże nakłady finansowe, a ekonomia gry Odlotowe Wieżowce jest nieubłagana, zapomnij o kredytach. Każde kolejne piętro pozwala tworzyć nowe gałęzie przemysłu. Wszystkie aspekty są potrzebne, nie można zapominać o rozrywce innych usługach.

Rozwój będzie wymagał zatrudnienia nowych pracowników, a ci będą potrzebować towarów do wykonywania swoich zadań. Co z tego, że zatrudnisz cukiernika, jak nie będzie miał co sprzedawać? Przestój w interesie nigdy nie jest dobrą rzeczą.

Ilość obowiązków będzie rosła wraz z rozwojem wieżowca, dlatego gra umożliwia zatrudnienie szefa, który zajmie się najbardziej mechanicznymi aspektami rozgrywki jak kupowanie żywności czy zbieraniu czynszów.

Zatrudnienie odpowiedniej firmy do marketingu pozwoli wskoczyć szybciej na wyższą półkę dochodów i cieszyć się deszczem pieniędzy.

Pamiętaj jednak, że wszystko opiera się na dobrym planie, tylko dobrze przemyślana działalność ma się prawo udać.

happy tower

Rywalizacja czy przyjaźń?

Czy w świecie dużych pieniędzy, biznesów i rywalizacji o miano najbogatszego jest miejsce na przyjaźń? Zdecydowanie tak Odlotowe Wieżowce to gra, która stawia na kooperacje graczy. Zbudowanie 10 piętra wieżowca umożliwia dołączenie do jednego z wielu dostępnych miast.

Miasta można w luźnym rozumieniu potraktować jako gildie, dają nowe możliwość gameplayu oraz nakłaniają do zawierania nowych znajomości, a w produkcjach ekonomicznych można liczyć na dobrych partnerów do wspólnej zabawy. Co ciekawe stosunek graczy płci męskiej do żeńskiej jest tu zdecydowanie mniejszy niż w wielu innych grach 😉

W grze dostępne jest forum na którym możesz lepiej poznać graczy oraz czat do którego dostęp odblokuje się po osiągnięciu 25 poziomu. Przed skorzystaniem z czatu warto zapoznać sięz regulaminem.

Jednak czymże byłyby gry bez dawki rywalizacji. Z poziomu gry masz dostęp do rankingu najlepszych graczy. Ranking podzielony jest na cztery kategorie: poziom, piętra, monety i jedną klasyfikację którą ciężko mi określić.

Czy warto zagrać w Odlotowe Wieżowce?

Odlotowe Wieżowce ze swoją prostą grafiką trafią do graczy ceniących prosty interfejs i stawianie na czystą przyjemność z rozgrywki. Jest to tytuł dla osób nie lubiących poświęcać wielu godzin dziennie na jedną grę.

Darmowa rozgrywka w świecie gry ekonomicznej innej od wszystkich to pomysł na chwilę dobrej zabawy. Jeżeli lubisz tego typu produkcje to zachęcam do spróbowania, zwłaszcza że można rozpocząć grę bez rejestracji, ta wymagana jest do zapisu postępów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *