Redakcja

Cieszymy się, że możemy tworzyć dla was artykuły. Zapraszamy do lektury.

Gumy Donald gdzie kupić

Posted by

gdzie kupic gumy donald

Gumy Donald to wyjątkowe gumy do żucia dla dzieci. To klasyk, pamiętany przez osoby, które wychowały się w PRL oraz wczesnych latach 90. Ich wyjątkowość polegała nie tylko na ciekawym smaku, ale przede wszystkim na kolorowych historyjkach, dołączonych do każdego opakowania. Ze względu na niską cenę, dzieciaki chętnie wybierały gumy do żucia z wizerunkiem nie zawsze sympatycznego, ale zawsze śmiesznego kaczora. Czy wciąż jest dostępna i gdzie można kupić gumę balonową Donald?

Gumy Donald – gdzie kupić stacjonarnie?

Historia gum Donald sięga roku 1948, kiedy to Jules i Robert Markus założyli firmę Maple Leaf, dla której inspiracją były wojenne filmy, w których żołnierze chętnie żuli gumę i palili papierosy.

Choć marka postawiła na produkcję gumy do żucia dość szybko, przełom nastąpił dopiero w latach 70, gdyż wtedy Maple Leaf zostało kupione przez koncern General Foods, otwierając tym samym koncernowi dostęp do rynków światowych i umożliwiło kupienie licencji od Disneya na wykorzystanie wizerunku popularnego Kaczora Donalda.

W gumach do żucia Donald zaczęto zamieszczać kolorowe historyjki, tworzące jedną, spójną opowieść.

Ze względu na to, że firma, produkująca gumy balonowe Donald już nie istnieje, nie znajdziemy ich w sprzedaży stacjonarnej. Jeżeli nawet w jakimś sklepie z produktami z PRL udałoby nam się spotkać taką gumę, nie będzie ona się już nadawała do żucia.

Nic dziwnego, że miłośnicy bajek Disneya chętnie kupowali produkt, aby poznać dalsze losy bohaterów (a historyjek było ponad 100). Wraz z rozszerzeniem możliwości importu i zwiększeniu produkcji słodyczy, w 2003 roku firma została zlikwidowana.

Mimo tego gumy Donald pozostały elementem kultu dla wielu osób, które wychowywały się w czasach, kiedy z łatwością można je było spotkać na sklepowych półkach.

Czytaj również  Ile osób było na księżycu?

Gumy Donald – gdzie kupić przez internet?

Zastanawiając się, czy gdzieś można kupić gumy Donald, warto sprawdzić popularne serwisy aukcyjne. Znajduje się tam spora liczba ofert z gumą Donald lub też z historyjkami, które zawarte były w opakowaniu.

Dla niektórych osób takie komiksy stanowią wartość kolekcjonerską, dlatego też chętnie po nie sięgają. Zakup samej gumy Donald będzie trudny nawet online. Jeżeli jednak uda nam się znaleźć ją w sklepie internetowym, warto sprawdzić dokładnie datę ważności, gdyż prawdopodobnie również nie będzie nadawała się do żucia.

Nie oznacza to jednak, że nie warto jej kupić choćby po to, aby znalazła miejsce w kolekcjonerskim kąciku przeszłości.

  • OLX
  • Allegro

Guma Donald to jedna z najpopularniejszych gum do żucia czasów PRL. Dla większości osób, które kupowały ją jako dzieci, stanowi wartość sentymentalną. Gdzie można kupić gumę Donald?

Aktualnie jest ona praktycznie nie do dostania, podobnie jak wiele innych słodyczy z lat 70-90 XX wieku. Można poszukać jej w sprzedaży internetowej, jednak prawdopodobnie łatwiej będzie nam znaleźć popularne historyjki z Kaczorem Donaldem, gdyż sama guma nie jest produkowana od czasu, gdy zamknięto firmę, które je wytwarzała, czyli od 2003 roku. Sprawdź również historię programu Hugo i gdzie kupić grappa ice.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *