Grzyby mun gdzie kupić

Kuchnia chińska staje się popularna również w Polsce, jednym ze składników charakterystycznych dla niej są grzyby mun. Według wierzeń Chińczyków ich spożywanie ma znaczący wpływ na zachowanie zdrowia, zapobiegają niektórym schorzeniom. Jak się okazuje jest w tym dużo prawdy, część właściwości prozdrowotnych zostało udowodnionych naukowo. Grzyby mun można kupić w niektórych supermarketach, ewentualnie sklepach z azjatyckimi przyprawami.

Mają dość duże rozmiary, osiągają nawet do 10 centymetrów średnicy, są cienkie i galaretowate. Na kapeluszach grzybów mun znajduje się szary nalot, ale cała powierzchnia jest aksamitna. Grzyby mun rosną w skupiskach, na drzewach liściastych, konkretnie ich spróchniałych kawałkach. Można je znaleźć na półkach sklepowych pod nazwami chińskich smardzów lub grzybków chińskich.

Grzyby mun dlaczego warto kupić?

Grzybki mun wykorzystuje się między innymi do przyrządzania sajgonek oraz kaczki po chińsku, a także wielu innych dań. Są cenione w kuchni azjatyckiej, ponieważ skutecznie podkreślają orientalny smak wszystkich potraw, do których są dodawane.

Najciekawszym faktem jest ten, że nie grzyby mun nie mają konkretnego smaku, ale to właśnie dzięki temu są odpowiednie do wszystkich potraw.

Warto je kupić właśnie ze względu na uniwersalność, dodatkowo mają właściwości pochłaniania smaków z konkretnych potraw.

Pełnią taką funkcję nawet jako dodatki do dań. Produkuje się również ekstrakt z grzybów mun, który służy do produkcji kosmetyków. Ich zadaniem jest dbanie o kondycję włosów i skóry głowy.

gdzie kupic grzyby mun

Grzyby mun gdzie kupić stacjonarnie?

Grzyby mun można kupić stacjonarnie w Lidlu oraz E.Leclercu, znajduje się czasami także w Kauflandzie, czy Biedronce. Poza właściwościami leczniczymi, grzyby mun mają w sobie wiele składników odżywczych, które zapewniają dobre funkcjonowanie.

 • Carrefour
 • Lidl
 • E.Leclerc
 • Auchan
 • Kaufland
 • Biedronka

Zgodnie z wynikami badań farmakologicznych mają one znikomą ilość kalorii oraz tłuszczu, mogą być zatem spożywane przez osoby prowadzące dietę odchudzającą. Na ich korzyść przemawia też duża zawartość błonnika, witamin B2, B3, makro- oraz mikroelementów.

Zalicza się do nich cynk, magnez, żelazo, wapń, potas oraz selen. Dlatego uznaje się, że grzyby mun łagodzą objawy infekcji, działają jak antyoksydanty, zmniejszają bóle różnego pochodzenia. Regularne spożywanie produktów wpływa na zwiększenie odporności całego organizmu.

Grzyby mun gdzie kupić przez Internet?

Zakup grzybów mun przez Internet również jest możliwy, warto w tym celu odwiedzić poniższe strony:

 1. Harmoniasmakow.pl,
 2. Kimchi.pl,
 3. Sushi-sklep.pl,
 4. Allegro,
 5. Domasia.pl

W większości tych sklepów dostępne są suszone grzyby mun, mające wszystkie niezbędne właściwości prozdrowotne. Często produkty można kupić w małych opakowaniach, po około 50 gram, ale na półkach znajdują się też większe. Tym, co decyduje o wyborze konkretnych jest zapotrzebowanie. Ponadto osoby, które nie próbowały wcześniej grzybów mun nie wiedzą, czy im zasmakują. Bezcelowe staje się więc zakup stacjonarnie, czy przez Internet większej ilości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *