Rozrywka

Grzyby Enoki gdzie kupić

Grzyby Enoki przynoszą wiele korzyści dla zdrowia, pomagają między innymi w stymulacji układu odpornościowego. Ponadto są częścią terapii uzupełniających, którym poddają się osoby chorujące na nowotwory, wspomagają przebieg chemioterapii i naświetlań. Ale to nie wszystko, ponieważ grzyby Enoki mają pozytywny wpływ na funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego oraz są pomocne przy alergiach pokarmowych oraz zapaleniami atopowymi skóry. Zatem łatwo dojść do wniosku, że grzyby Enoki mają właściwości przeciwzapalne oraz przeciwutleniające. Grzyby Enoki są dostępne na całym świecie, w Polsce można je kupić w niektórych supermarketach i sklepach z ekologiczną żywnością. Oczywiście są to grzyby jadalne.

Grzyby Enoki dlaczego warto kupić?

Grzyby Enoki rosną w kępach, zazwyczaj w pobliżu korzeni drzew i pni, są odporne na działanie temperatury poniżej zera. Można je zbierać przez cały rok, również zimą, nie mając możliwości ich osobistego zbierania warto je kupić.

Grzyby Enoki mają niewielki, okrągły kapelusz, w kolorze miodowo-złotym, grzyby osiągają wysokość do około 12 centymetrów.

W dotyku ich kapelusze przypominają nieco maślaki, są podobnie lepkie. Zgodnie z medycyną chińską, grzyby Enoki są wykorzystywane do leczenia niektórych chorób, ponadto są dobre w smaku, dlatego zdecydowanie warto mieć je w swojej kuchni.

gdzie kupic grzyby enoki

Grzyby Enoki gdzie kupić stacjonarnie?

Grzyby Enoki, inaczej nazywane płomiennicą zimową, można kupić między innymi stacjonarnie, widziane były między innymi w Makro. Czasami można je również kupić na targowiskach, gdzie oferuje się bardzo często zerwane samodzielnie produkty spożywcze.

  • Makro
  • Sklepy z kuchniami świata
  • Azjatyckie sklepy

Warto jeszcze odwiedzić sklepy z orientalną żywnością. Grzybki Enoki z wyglądu przypominają kiełki, zawdzięczają to długimi i cienkimi nóżkami. Są dość chrupkie, przebija się w nich lekko owocowy smak, najlepiej smakują właśnie w surowej postaci.

W ten właśnie sposób dodaje się je często to różnego rodzaju zup. Cena grzybów Enoki wynosi około 11 złotych za 100 gram produktu. Produkt można właściwie połączyć z wieloma składnikami, na przykład warzywami, żółtym serem, makaronami. Raz spróbowane zapewne będą zdecydowanie częściej gościły na stołach.

Czytaj również  Czy Huggy Wuggy istnieje i jak wygląda?

Grzyby Enoki gdzie kupić przez Internet?

Zdecydowanie większe możliwości w zakresie zakupu grzybów Enoki można znaleźć w Internecie. Wystarczy wejść na popularne Allegro, czy Olx. Innymi opcjami są sklepy:

  1. Masala – Smaki Świata,
  2. Makro.pl,
  3. Frisco.pl,

Dość łatwo się przekonać, że grzyby Enoki zdobyły popularność nie tylko w krajach azjatyckich, ale również w Polsce, gdzie dodawane są do zup i sałatek. Produkt ten wygląda dość niepozornie, ponieważ ma mały kapelusz i długie nogi. Są doskonałą przekąską dla osób będących na diecie, zawierają małe ilości kalorii. Dodaje się je również do potraw, w których potrzebne jest podgrzewanie z energicznym i krótkotrwałym mieszaniem. Grzyby Enoki można kupić stacjonarnie i przez Internet, w drugiej opcji jest więcej sklepów z produktem w asortymencie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *