Rozrywka

Groszek cukrowy gdzie kupić

Groszek cukrowy to produkt spożywczy, charakteryzujący się licznymi właściwościami zdrowotnymi i dużą wartością odżywczą. Ze względu na niedużą zawartość kalorii, może być stosowany na diecie odchudzającej. Jest to także jedyny rodzaj groszku, który można jeść w różnych postaciach, także na surowo. Gdzie można kupić groszek cukrowy świeży i dlaczego warto wprowadzić go do diety?

Groszek cukrowy – dlaczego warto kupić?

Groszek cukrowy to odmiana groszku zielonego, jedyna, którą można zjadać w całości ze strąkami. Można go konsumować w formie surowej, jak również na inne sposoby, i stanowi ciekawy dodatek do wielu potraw.

Groszek cukrowy i jego właściwości znane są już od wielu lat. Po dziś dzień jest to popularna roślina, którą warto włączyć do jadłospisu. To niewielkie warzywo stanowi bowiem źródło witamin i składników mineralnych.

Znajdziemy w nim między innymi antyoksydanty, wpływające na hamowanie procesów starzenia się, jak również wspierającą wzrok luteinę oraz dużą ilość białka. Groszek cukrowy to także skarbnica witamin, takich jak: witaminy z grupy B, witaminy A, E, K oraz witamina C wspierająca układ odpornościowy.

Z minerałów, znajdujących się w groszku cukrowym wyróżniamy: żelazo, fosfor, cynk, magnez, wapń. Roślina ta zawiera również spore ilości błonnika pokarmowego, a w 100 gramach ma jedynie 42 kcal, co sprawia, że jest uwielbiana przez dietetyków.

gdzie kupic grosek cukrowy

Groszek cukrowy – gdzie kupić stacjonarnie?

Groszek cukrowy można uprawiać w przydomowym ogródku, jeżeli jednak zależy nam na tym, aby kupić świeży groszek cukrowy, najlepiej poszukać go na warzywnych straganach, w sklepach ze świeżymi warzywami lub w miejscach sprzedaży żywności ekologicznej. Oczywiście groszek cukrowy w sezonie dość często spotkać można w popularnych marketach, takich jak Lidl, Aldi czy Carrefour.

  • Makro
  • Lidl
  • Carrefour
  • Aldi
  • Lokalny warzywniak

Kupując groszek cukrowy świeży, zaleca się, aby zjeść go jeszcze tego samego dnia. Nie jest to jednak jedyna forma, w jakiej można znaleźć tę roślinę. Gdzie można kupić groszek cukrowy mrożony? Najlepiej szukać go w marketach w zamrażarce, obok innych mrożonych warzyw. W takiej postaci groszek można wykorzystać, np. do zupy.

Czytaj również  Ile trwa dekada - dekada ile to lat

Groszek cukrowy – gdzie kupić przez internet?

Internet to skarbnica możliwości, a to oznacza, że w sieci kupić można praktycznie wszystko, także świeże warzywa. Poszukując groszku cukrowego, warto odwiedzić sklepy, oferujące produkty ekologiczne, a takich jest dość sporo.

  • Internetowe sklepy supermarketów
  • karotka.sklep.pl
  • hurtownia-spozywcza.pl
  • Allegro
  • Ceneo

Kupując groszek cukrowy online, zyskujemy ten komfort, że możemy złożyć zamówienie, bez wychodzenia z domu. Trzeba jednak dokładnie sprawdzić sposób i czas dostawy, aby mieć pewność, że otrzymamy świeży, dobry produkt.

Groszek cukrowy to odżywcza roślina, która świetnie smakuje na surowo, a ze względu na małą ilość kalorii, może być stosowana także na diecie odchudzającej. Gdzie można kupić groszek cukrowy? W zależności od tego, czy zależy nam na świeżej roślinie, czy formie mrożonej, znajdziemy go w warzywnych sklepach stacjonarnych, marketach, jak również w sprzedaży internetowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *