Zdrowie

Graviola gdzie kupić owoc Guanabana

Graviola, nazywana inaczej także flaszowcem miękkociernistym, to wiecznie zielone drzewo, które rośnie między innymi na terenach Ameryki Środkowej i Południowej. To właśnie w tych częściach świata właściwości tej rośliny znane są najbardziej, choć coraz częściej można usłyszeć o niej także w Europie. Zobaczmy, jakie właściwości ma graviola i dlaczego warto ją kupić?

Dlaczego warto kupić graviolę?

Owoce gravioli to przede wszystkim źródło witamin, takich jak witamina C czy witaminy z grupy B, jak również składników mineralnych (wapń, żelazo, magnez, fosfor, potas, sód i cynk). Już choćby ze względu na wysoką wartość odżywczą, warto kupić graviolę. Roślina ta jest niskokaloryczna, w 100 gramach ma ok. 66 kcal, a miąższ tego owocu w ponad 80% składa się z wody. Dodatkowo, w gravioli znaleźć można między innymi kwercetynę – substancję o działaniu przeciw utleniającym i przeciwzapalnym.

Działanie prozdrowotne i lecznicze wykazują kora, liście, owoce i żywica gravioli. Aktualne badania wykazują, że flaszowiec miękkociernisty może wpływać na hamowanie komórek nowotworowych. Szacuje się również, że roślina ta wykazuje działanie przeciwzapalne, bakteriobójcze i zwalczające pasożyty. Wspiera odporność, może zapobiegać rozwojowi infekcji i przyspieszać gojenie się ran. W medycynie naturalnej wykorzystywana jest przy takich dolegliwościach, jak:

  • nadciśnienie tętnicze;
  • reumatyzm;
  • wrzody żołądka;
  • choroby wątroby.

Graviola – gdzie kupić stacjonarnie?

W Polsce trudno jest znaleźć owoce gravioli w sklepach stacjonarnych. Najczęściej roślina ta jest dostępna w postaci soku lub suplementów diety (kapsułki lub proszek). Jeżeli zależy nam na zakupie gravioli, najlepiej poszukać jej w sklepach ze zdrową żywnością. Czasem może się zdarzyć, że pojawi się w popularnych sieciach marketów, takich jak Carrefour, Tesco czy Lidl, ale nawet w takich sklepach świeże owoce gravioli nie zdarzają się często. Cena soku z gravioli wynosi ok. 4-0-50 zł za 500 ml.

  • Owoc Graviola nie jest dostępny w regularnej sprzedaży w dużych sieciach, trafia tam sezonowo.
Czytaj również  Ubezpieczenie zdrowotne w Niemczech dla Polaków

Zakup owoców gravioli stacjonarnie w Polsce nie będzie łatwy, być może uda nam się je znaleźć w sklepach z żywnością eko, jednak nawet w takich miejscach łatwiej o ich suszoną niż świeżą postać. O sok lub suplementy z graviolą można pytać także w aptekach.

Graviola – gdzie kupić przez internet?

Zdecydowanie łatwiej jest zakupić graviolę przez internet, choć nawet w tym przypadku łatwiej będzie o sok z owocu, jego sproszkowaną formę lub kapsułki. Niektóre sklepy internetowe oferują także owoce gravioli w kostce. Jak widać, są to raczej produkty przetworzone, co nie oznacza, że wykonane w odpowiednich warunkach, nie wykazują dużej wartości odżywczej.

Graviolę w internecie można kupić między innymi na takich portalach, jak:

  • Wish;
  • Natur-sklep;
  • Etsy.com
  • Ekoo.pl;
  • w niektórych aptekach internetowych.

Graviola to roślina o dużej zawartości witamin i minerałów, która może wykazywać korzystne działanie na zdrowie. Niestety nie jest ona w Polsce zbyt popularna, choć suplementy z jej zawartością oraz soki można kupić w niektórych sklepach stacjonarnych, online lub w aptekach. Warto postawić na produkty z graviolą, gdyż z pewnością stanowić będą zdrowy i ciekawy dodatek do diety.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *