Redakcja

Cieszymy się, że możemy tworzyć dla was artykuły. Zapraszamy do lektury.

Graviola gdzie kupić owoc Guanabana

Posted by

graviola gdzie kupić

Graviola, nazywana inaczej także flaszowcem miękkociernistym, to wiecznie zielone drzewo, które rośnie między innymi na terenach Ameryki Środkowej i Południowej. To właśnie w tych częściach świata właściwości tej rośliny znane są najbardziej, choć coraz częściej można usłyszeć o niej także w Europie. Zobaczmy, jakie właściwości ma graviola i dlaczego warto ją kupić?

Dlaczego warto kupić graviolę?

Owoce gravioli to przede wszystkim źródło witamin, takich jak witamina C czy witaminy z grupy B, jak również składników mineralnych (wapń, żelazo, magnez, fosfor, potas, sód i cynk). Już choćby ze względu na wysoką wartość odżywczą, warto kupić graviolę. Roślina ta jest niskokaloryczna, w 100 gramach ma ok. 66 kcal, a miąższ tego owocu w ponad 80% składa się z wody. Dodatkowo, w gravioli znaleźć można między innymi kwercetynę – substancję o działaniu przeciw utleniającym i przeciwzapalnym.

Działanie prozdrowotne i lecznicze wykazują kora, liście, owoce i żywica gravioli. Aktualne badania wykazują, że flaszowiec miękkociernisty może wpływać na hamowanie komórek nowotworowych. Szacuje się również, że roślina ta wykazuje działanie przeciwzapalne, bakteriobójcze i zwalczające pasożyty. Wspiera odporność, może zapobiegać rozwojowi infekcji i przyspieszać gojenie się ran. W medycynie naturalnej wykorzystywana jest przy takich dolegliwościach, jak:

  • nadciśnienie tętnicze;
  • reumatyzm;
  • wrzody żołądka;
  • choroby wątroby.

Graviola – gdzie kupić stacjonarnie?

W Polsce trudno jest znaleźć owoce gravioli w sklepach stacjonarnych. Najczęściej roślina ta jest dostępna w postaci soku lub suplementów diety (kapsułki lub proszek). Jeżeli zależy nam na zakupie gravioli, najlepiej poszukać jej w sklepach ze zdrową żywnością. Czasem może się zdarzyć, że pojawi się w popularnych sieciach marketów, takich jak Carrefour, Tesco czy Lidl, ale nawet w takich sklepach świeże owoce gravioli nie zdarzają się często. Cena soku z gravioli wynosi ok. 4-0-50 zł za 500 ml.

  • Owoc Graviola nie jest dostępny w regularnej sprzedaży w dużych sieciach, trafia tam sezonowo.
Czytaj również  Dlaczego warto zmniejszyć biust

Zakup owoców gravioli stacjonarnie w Polsce nie będzie łatwy, być może uda nam się je znaleźć w sklepach z żywnością eko, jednak nawet w takich miejscach łatwiej o ich suszoną niż świeżą postać. O sok lub suplementy z graviolą można pytać także w aptekach.

Graviola – gdzie kupić przez internet?

Zdecydowanie łatwiej jest zakupić graviolę przez internet, choć nawet w tym przypadku łatwiej będzie o sok z owocu, jego sproszkowaną formę lub kapsułki. Niektóre sklepy internetowe oferują także owoce gravioli w kostce. Jak widać, są to raczej produkty przetworzone, co nie oznacza, że wykonane w odpowiednich warunkach, nie wykazują dużej wartości odżywczej.

Graviolę w internecie można kupić między innymi na takich portalach, jak:

  • Wish;
  • Natur-sklep;
  • Etsy.com
  • Ekoo.pl;
  • w niektórych aptekach internetowych.

Graviola to roślina o dużej zawartości witamin i minerałów, która może wykazywać korzystne działanie na zdrowie. Niestety nie jest ona w Polsce zbyt popularna, choć suplementy z jej zawartością oraz soki można kupić w niektórych sklepach stacjonarnych, online lub w aptekach. Warto postawić na produkty z graviolą, gdyż z pewnością stanowić będą zdrowy i ciekawy dodatek do diety.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *