Technologia

Granie na czekanie T-Mobile

Ostatnia aktualizacja 16 grudnia 2021 przez Redakcja

Operatorzy komórkowi posiadają w swoich ofertach wiele usług, które nie są zawarte w podstawowych taryfach. Jedną z nich jest granie na czekanie, które w sieci T-Mobile funkcjonuje od lat i ma się całkiem dobrze, chociaż coraz więcej osób zastanawia się jak je wyłączyć. Granie na czekanie, gdy wchodziło na rynek było mocno reklamowane, ale z czasem jego popularność spadła i nie jest to jedynie objaw, który dotknął T-Mobile. Pomimo tego, wciąż spore grono osób korzysta z piosenek dostępnych w ofercie i wgrywa własne utwory. Sprawdźmy, jak włączyć i wyłączyć granie na czekanie T-Mobile oraz jak wgrać własny utwór lub go zmienić.

T-Mobil granie na czekanie

Gdy dzwonisz do kogoś niezależnie w jakiej jest sieci słyszysz te same dźwięki połączenia, ale możesz sprawić, że gdy ktoś będzie dzwonił do ciebie będzie słyszał konkretny utwór muzyczny, tym jest właśnie granie na czekanie T-Mobile. Utwór jest grany do momentu, w którym odbierzesz telefon albo włączy się poczta głosowa.

Usługa przeznaczona jest dla wszystkich Abonentów T-Mobile oraz osób Użytkowników na kartę. Granie na Czekanie T-Mobile nosi również nazwę Szafa Gra, ale oba pojęcia odnoszą się do tej samej usługi.

Utwory dostępne w ofercie granie na czekanie T-Mobile znajdziesz na stronie internetowej https://granie.t-mobile.pl/.

Ile kosztuje granie na czekanie T-Mobile?

Przejdźmy teraz do tego co zapewne interesuje wiele osób, czyli tego ile kosztuje granie na czekanie w T-Mobile. Usługa standardowo jest wyłączona i jej włączenie jest zupełnie darmowe, ale za funkcjonowanie musimy zapłacić. Opłata za posiadanie aktywnej usługi szafa gra jest cykliczna i pobierana jest co 30 dni.

 • Aktywacja – 0zł
 • Dezaktywacja – 0 zł
 • Abonament miesięczny – 2,00 zł z wliczonym VAT (1,63 zł netto)
 • Wgranie własnego utworu – 2,50 zł z wliczonym VAT (2,03 zł netto)
 • Zakup utworu z katalogu – od 0 do 10 zł
Czytaj również  Czy za wizytówkę Google trzeba płacić?

Jak widać na powyższym zestawieniu aktywować i dezaktywować usługę możesz w dowolnym czasie zupełnie za darmo, ale jeżeli ma być aktywna z Twojego konta pobierane będzie 2zł. Cena ta jest dokładnie taka sama jak u konkurencyjnych operatorów.

Warto wspomnieć jeszcze o usłudze Granie na czekanie bez limitu, którego miesięczny koszt to 4,99 zł.

Jak ustawić granie na czekanie T-Mobile?

Gdy już wiesz wszystko o graniu na czekanie w T-Mobile czas zająć się praktycznymi elementami, czyli tym jak włączyć i wyłączyć tę usługę. Aktywacja jest bardzo prosta wystarczy postępować zgodnie z poniższą instrukcją:

 1. Wejdź na stronę https://granie.t-mobile.pl/
 2. Zaloguj się podając numer telefonu
 3. Wybierz interesujący Cię utwór
 4. Dodaj kontakt
 5. Przeciągnij utwór na kontakt

Aktywacja granie na czekanie nastąpi po dodaniu dźwięku do konta i może zająć maksymalnie 24 godziny, ale zazwyczaj trwa kilkanaście minut. W przypadku gdy przypiszesz jednemu kontaktowi kilka utworów, będą one odtwarzać się losowo.

Jak wyłączyć granie na czekanie T-Mobile?

Istnieje kilka opcji na wyłączenie grania na czekanie w T-Mobile a jedną z najpopularniejszych jest wysłanie krótkiej wiadomości SMS. Usunąć granie na czekanie można również z poziomu wyżej wymienionej strony internetowej wybierając odpowiednią opcję.

 • Wyślij SMS o treści NIE na numer 80333
 • Wyślij SMS o treści M numertelefonu (np. M 604604333) na numer 80333
 • Posiadają Granie na czekanie bez limitu wyślij SMS o treści NIE na 80444
 • Posiadają Granie na czekanie bez limitu wyślij SMS o treści M numertelefonu (np. M 604604333) na numer 80444
 • Zaloguj się na stronie https://granie.t-mobile.pl/ i wybierz opcję Dezaktywuj serwis
 • Udaj się do Salonu Sprzedaż T-Mobile i poproś pracownika o dezaktywację usługi
 • Zadzwoń na infolinię 602 900 000 (opcja dla osób z abonamentem)

Jak widzisz istnieje sporo sposobów na wyłączenie grania na czekanie T-Mobile, pamiętaj jednak, że gdy to zrobisz wszystkie dźwięki są usuwane i nie można ich odzyskać.

Czytaj również  Okres rozliczeniowy Play

Jak zmienić granie na czekanie T-Mobile?

Najlepszą opcją na zarządzanie usługą granie na czekanie w T-Mobile jest korzystanie z aplikacji dostępnej w Google Play. Po jej pobraniu masz dostęp do zmiany utworów, tworzenia playlist czy godzin w jakich mają się odtwarzać konkretne utwory.

T-Mobile granie na czekanie własny utwór

Dodanie własnego utworu do grania na czekanie nie jest skomplikowane wszystko można wykonać na stronie T-Mobile.

 1. Wejdź na stronę https://granie.t-mobile.pl
 2. Zjedź do Sekcji Dodaj własny dźwięk
 3. Zaloguj się
 4. Postępuj zgodnie z instrukcjami

To byłoby już na tyle w kwestii grania na czekanie T-Mobile. Mam nadzieję, że wiesz już jak usunąć granie na czekanie T-Mobile i jak ustawić własny utwór.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *